Recent content by Γραικός

1. Γ

Περιοδικό "Επίκαιρα"

Αύριο έχει το " Εξουσία και Απληστία " Λίγο που έψαξα φαίνεται πολύ καλό
  2. Γ

Γεια σας!

όταν ένα κορίτσι είναι 7,5 ετών και επιλέγει για όνομα την λέξη " Φρόνηση " καταλαβαίνεις ότι είναι ξεχωριστό :)
  3. Γ

Ηρόδοτος

και εγώ ξεκίνησα τις Ιστορίες του Ηροδότου. Στην αρχή λες τι διαβάζω και ποιοι είναι όλοι αυτοί και που είναι αυτές οι τοποθεσίες ( ναι άνοιξα και τον Άτλαντα :)))) ) αλλά σύντομα τα ξεκαθαρίζεις και αποκτά ενδιαφέρον:μπράβο:
  4. Γ

Η Βιβλιοθήκη της Αλεξάνδρειας

πόσα πράγματα δεν θα μάθουμε ποτέ λόγω της καταστροφής της βιβλιοθήκης..
  5. Γ

Έψαχναν να βρουν στον χάρτη την Ελλάδα αλλά εκείνη άφαντη στο Ολυμπιακό Λονδίνο !

είναι υπερβολικά ύποπτο για να είναι τυχαίο κατά την γνώμη μου η άλλη σημαία είναι των νήσων Μάρσαλ τα οποία έγιναν ανεξάρτητα με την παρέμβαση των Αμερικάνων..
  6. Γ

Έψαχναν να βρουν στον χάρτη την Ελλάδα αλλά εκείνη άφαντη στο Ολυμπιακό Λονδίνο !

ε όχι φίλε μου. να δεχτώ ότι μπορεί σε έναν παγκόσμιο χάρτη να σου φύγουν κάποια μικρά νησιά, άντε μέχρι και Κρήτη. Αλλά ολόκληρες χώρες προφανώς δεν είναι ένα ατόπημα.. και άντε δεν το είδε ο γραφίστας, τι; μόνο από ένα άτομο περνάει η ενέργεια που κάνει μια πολυεθνική; δεν θα πέρασε από...
  7. Γ

εγώ φαντάζομαι πως υπάρχει μια ομάδα μεγάλων ηγετών/τρόλλερ που βάζουν αυτά τα μασονικά εδώ κι εκεί και γελάν με εμάς που τα βρίσκουμε και φωνάζουμε για συνωμοσίες :χαχαχα: πέρα από την πλάκα όμως και το να τα βρίσκουμε εξυπηρετεί σκοπιμότητες.. η αποδοχή από μεγάλες μάζες του πληθυσμού πως...
  8. Γ

σαφώς και υπάρχει φίλτατε η σημαία της ανεξάρτητης Κρήτης Στα τέλη του 19ου αιώνα δημιουργήθηκε για να έχει ως ανεξάρτητο νησί μια σημαία και αυτό και μάλιστα το κόκκινο με το αστέρι παραπέμπει στην τουρκική μειονότητα (αλλά και επικυριαρχία) που υπήρχε Λέτε ότι σιχαίνεστε την συνομωσιολογία...
  9. Γ

Πολλές.. γκάφες ρε παιδιά.. μια αυτό με την Coca Cola μια με την σημαία της ανεξάρτητης Κρήτης από τη Vodafone http://www.youtube.com/watch?v=_VETyTmtjNk μια η κατακρεούργηση της μισής Ελλάδας στον χάρτη της WIND http://www.youtube.com/watch?v=ZM9EeqLv_Ro Πολλά λάθη από τις πολυεθνικές...
  10. Γ

Πήγαν στο Λονδίνο για διακοπές και είπαν να περάσουν απο το πλέον επίσημο εμπορικό στέκι του London 2012, στο κέντρο του Λονδίνου, στο Hyde Park, εκεί όπου συνέρρεαν και ακόμη συρρέουν κατά χιλιάδες οι λάτρεις των Ολυμπιακών Αγώνων. Αλλά ψάχνοντας τον χάρτη ανακάλυψαν ότι η κοιτίδα των...
  11. Γ

Ο "Ξένιος Ζευς" και οι ξένοι

όπως αναφέρει ο συντάκτης ο Ξένιος Ζευς ήταν για τους Έλληνες ξένους, οι οποίοι όντας δωδεκαθεϊστές μπορούσαν να τον επικαλεστούν οι ξένοι με την σημερινή έννοια, αποκαλούνταν είτε αλλοδαποί είτε το ευρέως γνωστό βάρβαροι, και όπως είναι φυσικό δεν μπορούσαν να τον επικαλεστούν αφού δεν...
  12. Γ

Σειρά ''Βιβλιοθήκη της Αρχαίας Ελλάδας'' από το National Geographic

προσφορές θα κάνουν σίγουρα. πρέπει να τους έχουν μείνει πολλά βιβλία απούλητα!
  13. Γ

Ταινίες που σας έκαναν να κλάψετε

γενικά δε κλαίω εύκολα αλλά με το Forrest Gump έριξα ωραίο κλάμα
  14. Γ

Σειρά ''Βιβλιοθήκη της Αρχαίας Ελλάδας'' από το National Geographic

ναι επιτέλους τέλειωσα με τις Πανελλήνιες και άρχισα να διαβάζω σιγά-σιγά αν και πέφτουν διάφορα βιβλία στα χέρια μου, μεταξύ αυτών και δυο ογκοδέστατοι τόμοι του Καργάκου για την Ιστορία της Αρχαίας Σπάρτης, οπότε αναμενόμενα έχω μείνει λίγο πίσω στην Ιλιάδα. Από σήμερα θα ξεκινήσω και πάλι...