Recent content by Μαργαριτα

1. Μ

Αναζήτηση : βιβλία του Στίβεν Κινγκ

Ακόμα ψάχνω κάποια βιβλία του Κινγκ : Με ενδιαφέρει η αγορά μόνο και τα προτιμώ σε σχετικά καλή κατάσταση γιατί τα κάνω συλλογή . 1.Ντουμα Κη 2.Ρόουζ Μαντερ (ψάχνω την πιο πρόσφατη έκδοση) 3.Οι ιστορίες του Λυκόφωτος 4.Το πρόσωπο του φόβου (ψάχνω την πιο πρόσφατη έκδοση) 5.Περι συγγραφής 6.Μίζερι
  2. Μ

Ποιo βιβλίο αγόρασες σήμερα;

Τον τελευταίο καιρό το έχω παρακάνει αλλά είναι που έχω δουλειά μετά απο πολύ καιρό και το ευχαριστιέμαι . Την προηγούμενη εβδομάδα αγόρασα απο Κινγκ το παιδί απο το Κολοράντο , το Δόκτωρ Ύπνος και τον Θόλο . Χθες πήρα τον Εξορκιστή , το μωρό της Ροζμαρι και τους Δαίμονες του Χιλ Χαουζ . Έχω...
  3. Μ

Έμα Ντόναχιου (Emma Donoghue): "Το Δωμάτιο"

Το έχω βάλει εδω και καιρό στο μάτι το συγκεκριμένο βιβλιο . Το έχω στη λίστα μου και κάποια στιγμή λέω να το πάρω . Πότε θα διαβαστεί είναι άλλο θέμα ...
  4. Μ

Πώληση βιβλίων

27) Σάλεμς Λοτ -Στίβεν Κινγκ 6 ευρω (ελαφρως μεταχειρισμένο)
  5. Μ

Τζέιν Όστεν (Jane Austen) : "Περηφάνια και Προκατάληψη"

Εγώ διάβασα πρώτα απο εκδόσεις Πατάκη αλλά έχω στην κατοχή μου και απο εκδόσεις Σμίλη και απο Μίνωα ( είμαι τρελή και τα μαζεύω ) Αγαπώ την έκδοση του Πατάκη γιατί ήταν και η πρώτη μου επαφή με την Όστεν . Οι εκδόσεις Σμίλη εχουν κανει φοβερη δουλεια με τα βιβλια της Οστεν και εχουν πολυ εξτρα...
  6. Μ

Σήμερα αγόρασα 2-3 άρλεκιν και 2 μπελάκια του Koontz , ο εφιάλτης παραφυλάει και ένταση .
  7. Μ

Ποιο βιβλίο διαβάζεις τώρα;

Εγώ άρχισα χθες το Κουτι σε σχήμα καρδιάς του Τζο Χιλ και το έφτασα ήδη στις 100 σελίδες . Κυλάει γρήγορα μέχρι τώρα ....
  8. Μ

Τελείωσα το Μαγαζάκι των αυτοκτονιών και μπορώ να πω ότι μου άρεσε . Είχε πλάκα σε πολλά σημεία (μιλάμε για μαύρο χιούμορ) και μέχρι την προτελευταία σελίδα πίστευα πως το τέλος ήταν αναμενόμενο . Στην τελευταία φράση έγινε η ανατροπή που μου έχει αφήσει ανάμεικτα συναισθήματα . Τωρα θέλω να...
  9. Μ

Χθες πήρα το Τατιάνα και Αλεξάντερ συνεταιρικά μαζί με τη μαμά μου :)))) Και το μπόιφρεντ μου πήρε τους Νυχτερίτες του Κινγκ . Τον έχω ξεπαραδιάσει νομίζω αλλά δεν φταίω εγώ που επιμένει τόσο :μαναι: Σχεδόν πάντα λέω όχι αλλά κάποιες φορές πρέπει να λέω κι ένα ναι :ρ
  10. Μ

Πώληση βιβλίων

24) Τα πουλιά πεθαίνουν τραγουδώντας -Κολιν Μακάλου 3 ευρώ 25) Ο επίμονος κηπουρός -John le Carre 3 ευρώ 26)Το πράσινο μιλι -Στίβεν Κινγκ 3 ευρώ Τα βιβλία 11,16,17,18,20,21,22 δεν είναι διαθέσιμα .
  11. Μ

Αναζήτηση: Νίκολας Σπαρκς "Οι Σελίδες της Ζωής μας"

Αχ τα βιβλία του Σπαρκς τα έχουν καταστρέψει από τίτλους και εξώφυλλα ... Έχω μια ελπίδα ότι το Μεταίχμιο που έβγαλε πέρυσι 2 του Σπαρκς θα επανεκδώσει και τα παλιότερα .
  12. Μ

Κι εμένα δεν μου αρέσουν τα μιούζικαλ ...Μόλις το τελειώσω θα σου πω :σύμφωνοι:
  13. Μ

Τελικά ξεκίνησα το μαγαζάκι των αυτοκτονιών που ειναι μικρούλι κι αν κυλάει γρήγορα σε 1-2 μέρες θα το τελειώσω .
  14. Μ

Τελείωσα τον Μπρούτζινο καβαλάρη και θέλω να το ξαναπιάσω από την αρχή ΤΩΡΑ !! :λυγμ::λυγμ::λυγμ::λυγμ::λυγμ::κλαψ: Υπέροχο ! Ανυπομονώ για τη συνέχεια ! Μέχρι να το πάρω λέω να πιάσω κανένα Κινγκ (πρωτότυπο :μαναι: ) ή το κουτί σε σχήμα καρδιάς του γιου του . Στο μεταξύ ίσως ξεπετάξω το...