Recent content by Ναντίν

1. Ν

Διάβασε ένα αγαπημένο μου βιβλίο 2017

Κι εγώ τώρα που τελείωσα τις διακοπές μου ξεκινάω δυναμικά με Μουρακάμι ! Καλή ανάγνωση και περιμένω εντυπώσεις :)
  2. Ν

Καλημέρα ! Αν χρειαστείς πρόταση αντί του Κινγκ πες μου! Κι εγώ θα τα δρομολογησω όλα με το τέλος της εβδομάδας γιατί έπεσε η κλήρωση σε βδομάδα κατατακτήριων :ρ Το βιβλίο πάντως το έχω παραγγείλει ήδη ;)
  3. Ν

Πεταλούδα έχω τόσο καιρό να διαβάσω Μουρακάμι , και αυτό που πρότεινες δεν το έχω αποκτήσει ακόμα ! Θα ξεκινήσω σίγουρα με αυτό!
  4. Ν

Ποιες είναι οι αγαπημένες σας εκδόσεις και γιατί;

Εγώ αγαπώ πολύ και τα βιβλία από το Βιβλιοπωλείον της Εστίας. Όσα έχω στην κατοχή μου είναι μικρά και σκληρόδετα, λιτά αλλά πολύ όμορφα, με ωραία γραμματοσειρά. Θελω κάποια στιγμή να πάω επιτέλους και στο βιβλιοπωλείο στην Αθήνα !
  5. Ν

Χαιρετισμός

Καλημέρα Δημιουργέ! Καλώς ήρθες!
  6. Ν

Προτάσεις για ταινίες

Ιαβέρη η ταινία δεν ήταν άσχημη , ίσως μάλιστα αν δεν είχα διαβάσει το βιβλίο να την είχα απολαύσει περισσότερο. Αυτό που με απογοήτευσε ήταν που δεν ακολούθησε την ηλικιακή εναλλαγή του βιβλίου, αλλά πρώτα μας τους παρουσίασε στην παιδική τους ηλικία και στη δεύτερη ταινία θα μας τους δείξει...
  7. Ν

Για τα βιβλία που μείναν ορφανά ενώ φέρανε μια κάποια αφιέρωση

Στο παρελθόν είχα αγοράσει ένα ακόμα βιβλίο από παλαιοβιβλιοπωλειο, την Καταχνιά της Βασιλικής Παπαγιάννη. Μέσα το βιβλίο είχε αφιέρωση από την ίδια τη συγγραφέα: «Με εκείνο το γράμμα που μου γράψατε κι επιβεβαιώνατε την εμπιστοσύνη στη δουλειά μου σας σκέφτομαι συχνά. Με φιλία και αγάπη...
  8. Ν

Ψιλή κουβέντα για βιβλία κ.τ.λ.

Απόκτημα από παλαιοπωλείο. Με έκανε να χαμογελάσω η αφιέρωση μέσα, και να αναρωτηθώ τι να απέγινε ο Πάνος Α’ και ο Β’. Γιατί άραγε ο Α’ δεν κράτησε το βιβλίο; **δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ανεβαίνουν πλάγια οι φωτογραφίες :καχύποπτος:
  9. Ν

Γεια σας

Γεια σου! Καλωσόρισες! :)))
  10. Ν

Δεν διαβάζεις άλλο ένα αγαπημένο μου βιβλίο; (έκδοσις 2017)

Κόμη σε ευχαριστώ για τη συμβουλή ! Θα το κάνω άμεσα κιόλας (ας κάνω ότι δεν ακούω τις φωνούλες των αδιάβαστων βιβλίων στη βιβλιοθήκη μου). Έχεις να μου προτείνεις κάποια συγκεκριμένη έκδοση για τη Μεταμόρφωση;
  11. Ν

Πες το με ένα gif

^ αυτό το άδεια σακιά μου άρεσε , θα το χρησιμοποιώ κι εγώ :χαχαχα: Συμβαίνει τώρα:
  12. Ν

Οι βιβλιοθήκες μας

Δε μετράει η εξωτερική εμφάνιση αλλά το περιεχόμενο, άσε την όπως είναι :χαχαχα: Το Τσίου κομπλιμέντο μου ακούγεται, ευχαριστώ :)))
  13. Ν

To Goodreads Challenge, και ο λόγος που (μάλλον) δεν θα το ξανακάνω!

Εμένα η γνώμη μου είναι ότι αυτές οι επιλογές στο Goodreads δεν υπάρχουν για να σε κάνουν ψυχαναγκαστικό , αλλά για να ικανοποιήσουν κάποιους που είναι ‘ψυχαναγκαστικοί’, αν μπορώ να το θέσω έτσι. Δηλαδή κάποιοι βρίσκουν κάποια πράγματα χρήσιμα , άλλα όχι. Εμένα δηλαδή μου άρεσε να θέτω ετήσιους...
  14. Ν

Οι βιβλιοθήκες μας

Εγώ τις προτιμώ τις πιο... ατημέλητες βιβλιοθήκες ! Αποπνέουν κάτι το οικείο και το κατοικήσιμο . Εξάλλου αν είναι δική σου , θα ξέρεις πού βρίσκεται το κάθε τι και χαμός να γίνεται. Τώρα για τους άλλους δεν ξέρω :ρ οι φίλοι μου που την αντιμετωπίζουν λίγο πολύ ως δανειστική , δεν την βρίσκουν...