Search results

1. Στιλλ ιλλ

Μ' αρέσει… Δεν μ' αρέσει…

Αααχχ ο Πόνς και ο Σμούκε :αγαπώ:. Εμένα μου αρέσει και η σχέση του Τζέιμι Μακένζι Φρέιζιερ με τον αγαπημένο μου Μέρταχ απο το outlander. Λέγατε και για προφορές πιο πάνω και ενώ αγαπώ τις διαφορετικές προφορές των Άγγλων, το τελευταίο διάστημα με ελκύει ολο και περισσότερο η χοντροκομμένη και...
  2. Στιλλ ιλλ

Ποιο βιβλίο διαβάζεις τώρα;

Ναι, από Gutenberg. Είναι η μόνη πλήρης έκδοση που υπάρχει απ'όσο ξέρω.
  3. Στιλλ ιλλ

Ράδιο Φάρος

Ο Στίβι θα μπορούσε να είναι μέντορας και ψυχοθεραπευτής, η συνείδηση μου σε νότες.
  4. Στιλλ ιλλ

Ποιο βιβλίο διαβάζεις τώρα;

Έχω τελειώσει εδώ και κάποιες μέρες τον Κόμη Μοντεχρίστο και προσπαθώ να συνέλθω. Το προτείνω σε όλους ανεπιφύλακτα. Τι τρομερή πένα και τι ευφυές μυαλό ο Δουμάς. Και τρομερά πολυμαθής. Εντυπωσιακές εικόνες και σκέψεις, και ένα τρομερό δημιούργημα. Λέω να συνεχίσω με Ντε Σαντ και την Ζυστίν του.
  5. Στιλλ ιλλ

Μα δεν είπα να μην εκφράζουμε την σεξουαλικότητα μας, αλίμονο. Εγώ πρώτη από όλους θα σας πω ότι είμαι άνθρωπος που μου αρέσει να εκφράζω τον θαυμασμό μου και να φλερτάρω γιατί μαρέσει να κάνω τον κόσμο να αισθάνεται όμορφα και να χαμογελάει χωρίς να αποσκοπώ σε κάτι ντε και καλά. Αυτό που...
  6. Στιλλ ιλλ

Δεν είναι ένα απλό ψιτ και στην τελική κι αυτό να ήταν μόνο, πάλι δεν θα έπρεπε να συμβαίνει επειδή κάποιος θέλει να διασκεδάσει την ανία του, να παίξει, να την βρεί με τον έλεγχο που ασκεί στην ψυχοσύνθεση (και οχι μόνο) κάποιου άλλου. Δεν θα έπρεπε να τα διαχωρίζουμε ως πιο σημαντικά ή...
  7. Στιλλ ιλλ

Έχουμε καταλήξει να εξηγούμε τα αυτονόητα, αν είναι δυνατόν !
  8. Στιλλ ιλλ

Πρέπει να σταματήσει το catcalling στον δρόμο. Πάντοτε βρίσκομαι μεταξύ άγχους και αγωνίας και κάποιας ειρωνικής απάντησης που ιδανικά θα μου άρεσε να συνοδευτεί και απο μία ξανάστροφη. Δεν είναι ουτε κομψό, ουτε ελκυστικό, ουτε ερεθιστικό. Ελέγχουμε τις ορμόνες μας και τις εκτονώνουμε χωρίς να...
  9. Στιλλ ιλλ

Απορία για τον αόριστο «εμπερδεύθην»

Είναι περασμένη η ώρα και μου ήρθε ο τύπος του άλλου δέω. Οπότε την βρήκατε την άκρη μόνοι σας, μια χαρά.
  10. Στιλλ ιλλ

Απορία για τον αόριστο «εμπερδεύθην»

Εμπεριεδεήθην είναι το σωστό αν πάρουμε ως βάση τους αρχαίους τύπους της λέξης. Επίσης οι δίφθογγοι πράγματι λογαριάζονται ως μιά συλλαβή, δεν τους χωρίζουμε ποτέ.
  11. Στιλλ ιλλ

Ράδιο Φάρος

Το ξέρω Νιλς, είμαι φάν. Είναι τρομερό ταλεντάκι και τα λέει έξω απο τα δόντια, αποστομώνοντας κάτι γελοίους δημοσιογραφίσκους με τις μπανάλ ερωτήσεις τους. Αγαπώ τον τελευταίο δίσκο της που έγινε μεχρι και σελίδα στο φέισμπουκ παρόμοιας θεματικής (thank you, next) To τελευταίο θέλω να το...
  12. Στιλλ ιλλ

Ράδιο Φάρος

Όταν θές να ξαποστάσεις λιγο μετά απο μελέτη πολυρρυθμιών, και το κεφάλι σου κουδουνίζει επειτα απο ώρες σύνθεσης και συνειδητοποιείς οτι υπάρχουν μέχρι και εδώ :ανέκφραστος:
  13. Στιλλ ιλλ

@Τσίου εγώ τις κάνω και με αρκετή ντομάτα πέρα απο όλα τα άλλα και γίνονται πολύ μερακλίδικες. Δεν είναι τίποτα αυτονόητο σερ, καλώς ή κακώς.
  14. Στιλλ ιλλ

Αγαπημένα αποφθέγματα από βιβλία

Και ο Κόμης έτσι προετοιμασμένος για την συνάντηση που θα είχε με τον Μορέλ και την οικογένεια του, ξεκίνησε μουρμουρίζοντας αυτούς τους στίχους του Πινδάρου: ''H νιότη είναι ένα λουλούδι που ο καρπός του είναι ο έρωτας...Ευτυχισμένος ο τρυγητής που το μαζεύει αφού το είδε να ωριμάζει σιγά...
  15. Στιλλ ιλλ

Η λέξη παχύδερμο δεν αναφέρεται στο λίπος ή στο πάχος ενός σώματος αλλα στο πάχος του δέρματος και χρησιμοποιείται μεταφορικά για να χαρακτηρίσουμε κάποιον ως αναίσθητο, αδιαπέραστο απο οτιδήποτε. Ήταν τυχαίο που ο δήμαρχος του Βόλου έχει τα κιλά του. Θα μπορούσε να είναι και σαν καλαμάκι λεπτός...
  16. Στιλλ ιλλ

Ράδιο Φάρος

Πεταλούδα εγώ προσωπικά προτιμώ την εκδοχή των CCR αλλα η εκδοχή αυτή έχει το απαραίτητο ντάρκ τουίστ :αγαπώ: Μου γαληνεύει την ψυχή αυτό το κομμάτι, είναι το μουσικό μου painkiller.
  17. Στιλλ ιλλ

Η ζωή (μας) την εποχή του Κορωνοϊού

Ο καλύτερος συνάνθρωπος μας είναι γέννημα θρέμμα της Κορίνθου και κυκλοφορεί με μάσκα ύπνου για προστασία. Δεν πολυαγχώνεται όμως με τα προφανή κενά του αντικειμένου αυτού, τα οποία αφήνουν ακάλυπτα ΤΑ ΠΑΝΤΑ γιατί ως γνωστόν οι Κορίνθιοι είναι πολύ καθαροί άνθρωποι. Μπορώ να επιβεβαιώσω λόγω...
  18. Στιλλ ιλλ

Ωραίες φωτογραφίες, καρτούν και γελοιογραφίες

Πάλι στις φαντασιώσεις σου έτρεχα για αυτό νιώθω μια κούραση σήμερα ? :νύστα:
  19. Στιλλ ιλλ

Ράδιο Φάρος

Σάμερ ίζ χίαρ