Search results

1. Χρυσόστομος

Ποιo βιβλίο αγόρασες σήμερα;

Αγορασα Τα σακιά της Καρυστιανής.
  2. Χρυσόστομος

Ποιο βιβλίο διαβάζεις τώρα;

Διαβασα το Φτυάρι της Λιζ Σπιτ. Ενα μυθιστόρημα βίαιης ενηλικίωσης. Ηταν αρκετα καλο, μου αρεσε αν ηταν και λιγοτερο φλύαρο θα ήταν κορυφαίο.
  3. Χρυσόστομος

Τί λέει ένας άθεος στο "Χριστός Ανέστη";

Φαρε; Από πού ξέρεις τους γονείς μου;
  4. Χρυσόστομος

Γειά σας

Καλώς ήρθες στην Λέσχη!
  5. Χρυσόστομος

Νήμα για εφήμερα μηνύματα (που όμως θα μείνουν για πάντα στην καρδιά μας)

Βασικά το αριστερά είναι το σκόρδο και το δεξιά το κρεμμύδι. Τώρα πως προέκυψε αυτό και πως μπορεί να βοηθήσει ιδέα δεν έχω. Εμένα πάντως αυτό που με βοηθούσε γιατί και εγώ μπερδευομουν, ήταν να σκέφτομαι το χέρι που γράφω οπότε έβρισκα αμέσως το δεξιά.
  6. Χρυσόστομος

Διάβασα το "Αυτο θα πονέσει" του Άνταμ Κει. (Έλλη :πάνω:) .Το ευχαριστηθηκα το βιβλίο μου αρέσε πολύ. Ένας γιατρός μαιευτήρας περιγράφει τις εμπειρίες του από την θητεία του σε δημόσιο νοσοκομείο της Αγγλίας. Περιστατικά άλλοτε αστεία, άλλοτε συγκινητικά, άλλοτε πολύ θλιβερά και δύο τρία...
  7. Χρυσόστομος

Νήμα για εφήμερα μηνύματα (που όμως θα μείνουν για πάντα στην καρδιά μας)

Και σε μένα το ίδιο συμβαίνει. Από ότι έχω καταλάβει σε μερικούς εμφανίζεται σε μερικούς όχι.
  8. Χρυσόστομος

Ξανά γεια!

Καλως ήρθες και πάλι Ελενιον!
  9. Χρυσόστομος

Προτάσεις για ταινίες

Βρε συ Φιλιπ ταινιαρα φαινεται αυτο το Memories of murder που μας ειπες. Θα το δω. Εν τω μεταξυ ψαχνοντας πληροφοριες για αυτη την ταινια επεσα πάνω και σε μια ακομη νοτιοκορεατικη ταινια που φαινεται αξιολογη, το A tale of two sisters. Αυτο ειναι τρομου, αν και δεν το πολυβλεπω το είδος θα το...
  10. Χρυσόστομος

Προτάσεις για ταινίες

Ελλη το είδα και εγω μου αρεσε και μένα παρα πολυ, απολαυστικη ταινία! Συμφωνω σε όλα όσα λες θα σταθω λιγο σε αυτο που λες για τις εναλλαγες στο υφος και στυλ. Πραγματικα δεν ξέρεις που να την κατατάξεις. Κωμωδία; δράμα; θριλερ; μάλλον εχει λίγο απο όλα μέσα, στις σώστες δοσεις το καθενα...
  11. Χρυσόστομος

Ελλη αυτό δεν είναι που έιχες αναφέρει και εσύ πριν αρκετό καιρό όταν δεν είχε ακόμα μεταφραστεί; Απο τότε μου ειχε κινήσει το ενδιαφερον. Τυχαία το ειδα κι εγώ στο βιβλιοπωλείο και βέβαια το άρπαξα αμέσως.
  12. Χρυσόστομος

Καλησπέρα στην παρέα!

Καλως ηρθες Λεανδρε! Οι δεκα μικροι ειναι και εμένα το αγαπημενο μου της Αγκάθα.
  13. Χρυσόστομος

Και εγω Αγκαθα Κριστι διαβάζω τωρα, την "Υπογραφη του δολοφόνου". Πριν απο αυτό διαβασα τον Λιμο του Πανου Αμυρα. Αρκετα καλό με πολλές πληροφορίες και ρεαλιστικες περιγραφες της Αθήνας την περιοδο της Γερμανοιταλικής Κατοχής.
  14. Χρυσόστομος

Αγορασα το "Χαρταετοι πάνω απο την πόλη" του Χοσεινι και το "Αυτο θα πονέσει" του Ανταμ Κει. Δυο βιβλία που τα βρισκω πολυ ενδιαφερον πιστευω θα μου αρεσουν και ανυπομονω να τα διαβασω.
  15. Χρυσόστομος

Βιβλία που σας σόκαραν

Ασαρα ευχαριστω για την αναρτηση, τωρα καταλαβα πάνω κάτω τι παίζει. Βρηκα και στο διαδικτυο κανα δυο μικρά αποσπάσματα και διάβασα. Παντως λίγο επιτηδευμένο μου φαίνεται όλο αυτό. Βαζουμε μερικά ακραια πράγματα που μπορούμε να σκεφτούμε με σκοπο να προκαλέσουμε, να σοκαρουμε.
  16. Χρυσόστομος

Καλοδιαβαστο Φιλιπ! Πιστευω πως θα σου αρεσει, εμενα ειναι απο τα αγαπημενα μου βιβλία! Όταν το διαβάσεις περιμενω εντυπωσεις.
  17. Χρυσόστομος

Χρόνια Πολλά Λέσχη μας!

Χαχα..Θα γινει κι αυτο Μπου.. :πάνω:
  18. Χρυσόστομος

Χρόνια Πολλά Λέσχη μας!

Χρονια πολλά στην αγαπημενη μας Λεσχη! Πολλα χαιρετισματα σε όλα τα μέλη... Του χρονου στα 12 χρονια ευχομαι να το γιορτασουμε και παλι με μια ωραια συναντηση!! Γεια σου Μπου καιρο είχαμε να σε δουμε στα λημέρια σου...Ευχομαι νασαι καλα, παρε τον χρονο σου εμεις εδω θα είμαστε!
  19. Χρυσόστομος

Διαβασα "Το νήσι" της Χισλοπ. Τι το ήθελα να το διαβασω εφοσον ειχα δει και την σειρα; Παντως την ιδια ακριβως εντυπωση που μου ειχε κανει η σειρα μου εκανε και το βιβλιο. Η σειρα μου αρεσε πολύ στην αρχή μεχρι τον θανατο της Ελενης (6ο-7ο επεισοδιο). Μετα αρχιζα να την βαριεμαι μεχρι που την...
  20. Χρυσόστομος

Βιβλία που σας σόκαραν

Ασαρα και Στιλλ μου εξαψατε την περιεργεια με την σεξουαλικοτητα και τα αυγα, και μάλιστα αλογιστη χρηση αυγων! :)