Search results

1. Νιικος

Ράδιο Φάρος

2. Νιικος

Ράδιο Φάρος

Συνδιασμός φευγάτο Σοβιετικό γκρούπ το 80
  3. Νιικος

Ποιo βιβλίο αγόρασες σήμερα;

Αρχές Φθινοπώρου αγόρασα το Ζιζάνια, Σύγχρονος οδηγός αναγνώρισης και αντιμετώπισης του Βασιλάκογλού εκδ Σύγχρονη Παιδεία αν έχεις κηπάκο θα σου φανεί πολύ χρήσιμο
  4. Νιικος

Κατευθύνσεις για φθηνά βιβλία

το booksmania ανανέωσε τη σελίδα του πρόσθεσε κατηγορίες και έκανε την εύρεση πολύ πιο εύκολη υπόθεση
  5. Νιικος

Και το δώρο ήταν βιβλίο!

Μου έκαναν δώρο Το Κόκκινο και το Μαύρο του Στανταλ εκδ Πάπυρος ενδιαφέρον φαίνεται,με ένα πρόχειρο ξεφύλλισμα μου θύμισε το Αισθηματική Αγωγή για να δούμε αν θα μπορέσω να το στριμώξω κάπου
  6. Νιικος

Νήμα για εφήμερα μηνύματα (που όμως θα μείνουν για πάντα στην καρδιά μας)

Διαβάζοντας για θεωρίες συνωμοσίας θυμήθηκα αυτό
  7. Νιικος

Η ζωή (μας) την εποχή του Κορωνοϊού

εδώ ακούμε το δε το διόρθωσε στη συνέχεια,ούτε ο δημοσιογράφος ούτε κάποιος άλλος της επισήμαναν τι είπε και μέχρι στιγμής δε βγήκε κάποια ανακοίνωση
  8. Νιικος

Ποιο βιβλίο διαβάζεις τώρα;

το ΚΛΑΥΔΙΟΣ ΚΑΙ ΜΕΣΣΑΛΙΝΑ https://www.politeianet.gr/books/graves-robert-tziritas-spuros-ekdoseis-klaudios-kai-messalina-128752 δε ξέρω αν έχει και συνέχεια
  9. Νιικος

αισίως πέρασα στο τελευταίο βιβλίο της λίστας μου για φέτος τον Οδυσσέα του Τζόις,εκδ Κάκτος
  10. Νιικος

Σχετικά με τους εμπρησμούς,αυτό που πρέπει να κρατήσουμε,είναι ότι ο συριζα,όταν ήταν κυβέρνηση,τους υποβάθμισε σε πλημμέλημα
  11. Νιικος

Προτάσεις για ταινίες

είδα το streets με την αγαπημένη Applegate,ταινία που μυρίζει 90's το πολύ δυνατή ερμηνεία απ τον Ρουκ και το θα τη βαθμολογούσα με ένα pas mal μέτρια,αδιάφορη γαλλική ταινία μόνο για τα πλάνα της πόλης μου άρεσε
  12. Νιικος

Βιβλιοφιλικά μ' αρέσει δεν μ' αρέσει

Δε μου αρέσει όταν σε μη λογοτεχνικά βιβλία ο συγγραφέας επιλέγει να βάζει κάποιες λέξεις,χωρίς ιδιαίτερο λόγο,στα αγγλικά μέσα σε παρένεθεση
  13. Νιικος

Συνεχίζω τον Κλαύδιο θαρρώ έκαμα καλή επιλογή βιβλίου,αν παραβλέψει κανείς τον πανικό από ονόματα χαρακτήρων και γενεαλογικών δέντρων καθώς και το ότι σε πολλά σημεία η περιγραφή γίνεται τόσο λεπτομερής και είναι λες και διαβάζεις εφημερίδα,ο Ρομπερτος ρίχνει μια διεισδυτική ματιά στη Ρωμαϊκή...
  14. Νιικος

ομοιοπρόφερτες φράσεις

καλά Μαράκι μου καλαμαράκι μου
  15. Νιικος

Δεν ξεχνώ και πως θα μπορούσα να ξεχάσω όταν πολλοί άντρες της οικογένειάς μου κλήθηκαν στην επιστράτευση, με πρώτο και καλύτερο τον πατέρα μου,που 22 χρονών μάγκας υπηρετούσε στην Κερύνεια και από το 73 στον Καραβά, και μεγάλωσα με εξιστορήσεις των γεγονότων. Σήμερα συμπληρώνονται 47...
  16. Νιικος

Δε στοχοποιούσαν τους αστυφύλακες,αυτή τη φορά. Οι βαρβαρότητες που ανεχόμαστε σαν κοινωνία και που θα έπρεπε να επέμβει Εισαγγελέας είναι η προτροπή σε βία. Την άποψή μου για τα απολυταρχικά συστήματα την έχω εκφράσει με 1000 λέξεις όμως στην προκειμένη περίπτωση συγκρίνεις ανόμοια πράγματα -...