Search results

1. Σελεφά

Ποιο βιβλίο διαβάζεις τώρα;

@Χανκ Μουντυ ωωω κάτσε να σε κάνω compare 😁
  2. Σελεφά

Αποστολές και ΕΛΤΑ

Πρόσθετη ενημέρωση... Για να μη γράφω μισές πληροφορίες.... Banggood, Amazon, Bookdepository και Blackwell's ενσωματώνουν στη τελική τιμή τα πάντα, οπότε δεν υπάρχει έκπληξη κατά την παραλαβή. Έτσι αν ένα βιβλίο στοιχίζει 25 ε, θα πληρώσεις μόνο 25 ε και τίποτα παραπάνω. Το 0-22 ε free of...
  3. Σελεφά

Εμένα και τα audiobooks με βοήθησαν πολύ. Μερικές φορές έχω ένα θεματάκι με τα μάτια -όλοι οι οφθαλμίατροι μου λένε ότι τα κουράζω, αλλά ακόμα και όταν δε διάβαζα ιδαίτερα εώς καθόλου το είχα το θέμα- οπότε μια χαρά ακουστικά και σοκολάτα.
  4. Σελεφά

Αποστολές και ΕΛΤΑ

@Καστάλια δεν πλήρωσα πολλά. Μόνο 4 ε. Και πάλι για τα βιβλία που πήρα θεωρώ ότι ήταν φθηνά σα σύνολο τιμής (20 ε). Απλά δε το ήξερα ότι άλλαξε η νομοθεσία. Πέρα από αυτό νομίζω ότι εν τέλει δε θα έπρεπε να πληρώσω γιατί το βιβλιοπωλείο μου ζήτησε να του στείλω το αποδεικτικό για να το ψάξουν...
  5. Σελεφά

Αποστολές και ΕΛΤΑ

Μόλις ενημερώθηκα πως ότι μπαίνει εκτός ΕΕ εκτελωνίζεται και αυτός γιατί μου εκτελωνίστηκε δέμα που στοίχησε 7.24 ε... Ο κατάλογος των τιμών εδώ. Μπήκε σε ισχύει από τον Ιούλιο αλλά από τις 10 αγορές που έκανα από τον Ιούλιο και μετά πρώτη φορά εκτελωνίζεται κάτι. Τι να πω...
  6. Σελεφά

@Χανκ Μουντυ σε έκανα αδδ... σελεφά είμαι και εκεί... δεν μου έβγαλε να σε(σου) στείλω μήνυμα...
  7. Σελεφά

@Χανκ Μουντυ ε! κάνε και εμένα 😭😭
  8. Σελεφά

@Προφέσορας σε έκανα αδδ 😁
  9. Σελεφά

Διάβασε ένα αγαπημένο μου βιβλίο (2021)

@Έλεν σκοπεύω να το πάρω κάποια στιγμή, τώρα που μπήκε στο στόχαστρό μου 😁
  10. Σελεφά

Λοιπόν ξεκίνησα τα 1. Hyperion του Νταν Σιμμονς 2. Storm of Locusts (βιβλίο 2 της σειράς the sixth eorld series) της Rebecca Roanhorse. Δε νομίζω να μου αρέσει όσο το πρώτο της σειράς.
  11. Σελεφά

Λεπτομέρειες... και ο δικός μου γκρινιάζει και βλέπει εφιάλτες με καινούργια ράφια.... δε φτάνει που ομορφαίνουμε το χώρο και τον πλημμυρίζουμε με γνώση, κόσμους και εμπειρίες... :χαχα::χαχα::χαχα:
  12. Σελεφά

@Μοκαντάσα αλ Σάφερ πες μου ότι έχεις όλες του τις ιστορίες.... (;;;;) Εγώ έχω βάλει στο μάτι αυτό (αν το βρω) ή αυτό. Η τιμή είναι σχεδόν ίδια. Αν και βγαίνουν και οι τόμοι από τις εκδόσεις ΟΞΥ.
  13. Σελεφά

Ακριβώς πάνω από από τα κεφάλια τους είναι τα αρχαία emoji. Τα συννεφάκια είναι είναι οι γραμμές.
  14. Σελεφά

@Μοκαντάσα αλ Σάφερ πωπω! τρομερή ιδέα... Δε ξέρω αν υπάρχει στα αγγλικά σε κόμικς (θα το ψάξω)... Για αυτό έλεγα... (ένα τμήμα είναι) Η Βίβλος (των Νεκρών) του Χουνεφέρ.
  15. Σελεφά

@Μοκαντάσα αλ Σάφερ ε και εσύ ξεκίνα τη Βίβλο των Νεκρών στο πρωτότυπο που είναι και εικονογραφημένη... να εκπέμπεις και καλλιτεχνική διάθεση.
  16. Σελεφά

@Έλεν Το βιβλίο τα χρονικά του Άρη τα βρήκα προχθές στα αγγλικά, και το έβαλα στο μάτι...
  17. Σελεφά

Κι εγώ θέλω... Δυσκολεύομαι πάλι με τη λίστα... γιατί είτε είναι σειρές, είτε δεν έχουν μεταφραστεί, είτε είναι εξαντλημένα. 1. Σκοτεινή μου Βανέσα της Kate Elizabeth Russell 2. 20.000 λεύγες κάτω από τη θάλασσα του Ιούλιο Βέρν (προτείνω τις εκδόσεις Πατάκη σε όποιον δεν το έχει) 3. Σκοτεινή...
  18. Σελεφά

Ποιά λογοτεχνία ΔΕΝ προτιμάμε;

@Προφέσορας τώρα που είπες πανώλη... αν θέλεις μπορείς να τσεκάρεις τη διλογία Ο τέταρτος καβαλάρης του Μανώλη Παλαβούζη των εκδόσεων Πηγή, και αναφέρεται σε έναν ιό που ξεσπά στην Ελλάδα και γίνεται πανδημία (χαχαχχααχαχα). Έχω διαβάσει το πρώτο βιβλίο. Σχετικά καλό είναι. Ήταν το πρώτο...
  19. Σελεφά

Ποιo βιβλίο αγόρασες σήμερα;

πωπω δε το πιστεύω. Μετά από 7 μήνες βρήκα το Κόκκινη Ανατολή του Πιρς Μπράουν. Και εύλογα θα με/μου ρωτήσετε "Καλά μαρη Σελεφά αφού διαβάζεις που διαβάζεις αγγλικά γιατί δε το πήρες στα αγγλικά;" και θα σας απαντήσω ";. Δε μου άρεσε το κοινό εξώφυλλο, παραμόνο αυτά που φυσικά ήταν ακριβά. 2. Δε...
  20. Σελεφά

Ποιo βιβλίο αγόρασες σήμερα;

@Προφέσορας εγώ έχω την έκδοση από τα Ψιλά Γράμματα (ήταν δώρο :))))). Το δικό σου εξώφυλλο τα σπάει :αγαπώ:.