Search results

1. Μ

Αναζήτηση : βιβλία του Στίβεν Κινγκ

Ακόμα ψάχνω κάποια βιβλία του Κινγκ : Με ενδιαφέρει η αγορά μόνο και τα προτιμώ σε σχετικά καλή κατάσταση γιατί τα κάνω συλλογή . 1.Ντουμα Κη 2.Ρόουζ Μαντερ (ψάχνω την πιο πρόσφατη έκδοση) 3.Οι ιστορίες του Λυκόφωτος 4.Το πρόσωπο του φόβου (ψάχνω την πιο πρόσφατη έκδοση) 5.Περι συγγραφής 6.Μίζερι
  2. Μ

Ποιo βιβλίο αγόρασες σήμερα;

Τον τελευταίο καιρό το έχω παρακάνει αλλά είναι που έχω δουλειά μετά απο πολύ καιρό και το ευχαριστιέμαι . Την προηγούμενη εβδομάδα αγόρασα απο Κινγκ το παιδί απο το Κολοράντο , το Δόκτωρ Ύπνος και τον Θόλο . Χθες πήρα τον Εξορκιστή , το μωρό της Ροζμαρι και τους Δαίμονες του Χιλ Χαουζ . Έχω...
  3. Μ

Έμα Ντόναχιου (Emma Donoghue): "Το Δωμάτιο"

Το έχω βάλει εδω και καιρό στο μάτι το συγκεκριμένο βιβλιο . Το έχω στη λίστα μου και κάποια στιγμή λέω να το πάρω . Πότε θα διαβαστεί είναι άλλο θέμα ...
  4. Μ

Πώληση βιβλίων

27) Σάλεμς Λοτ -Στίβεν Κινγκ 6 ευρω (ελαφρως μεταχειρισμένο)
  5. Μ

Τζέιν Όστεν (Jane Austen) : "Περηφάνια και Προκατάληψη"

Εγώ διάβασα πρώτα απο εκδόσεις Πατάκη αλλά έχω στην κατοχή μου και απο εκδόσεις Σμίλη και απο Μίνωα ( είμαι τρελή και τα μαζεύω ) Αγαπώ την έκδοση του Πατάκη γιατί ήταν και η πρώτη μου επαφή με την Όστεν . Οι εκδόσεις Σμίλη εχουν κανει φοβερη δουλεια με τα βιβλια της Οστεν και εχουν πολυ εξτρα...
  6. Μ

Σήμερα αγόρασα 2-3 άρλεκιν και 2 μπελάκια του Koontz , ο εφιάλτης παραφυλάει και ένταση .
  7. Μ

Ποιο βιβλίο διαβάζεις τώρα;

Εγώ άρχισα χθες το Κουτι σε σχήμα καρδιάς του Τζο Χιλ και το έφτασα ήδη στις 100 σελίδες . Κυλάει γρήγορα μέχρι τώρα ....
  8. Μ

Τελείωσα το Μαγαζάκι των αυτοκτονιών και μπορώ να πω ότι μου άρεσε . Είχε πλάκα σε πολλά σημεία (μιλάμε για μαύρο χιούμορ) και μέχρι την προτελευταία σελίδα πίστευα πως το τέλος ήταν αναμενόμενο . Στην τελευταία φράση έγινε η ανατροπή που μου έχει αφήσει ανάμεικτα συναισθήματα . Τωρα θέλω να...
  9. Μ

Χθες πήρα το Τατιάνα και Αλεξάντερ συνεταιρικά μαζί με τη μαμά μου :)))) Και το μπόιφρεντ μου πήρε τους Νυχτερίτες του Κινγκ . Τον έχω ξεπαραδιάσει νομίζω αλλά δεν φταίω εγώ που επιμένει τόσο :μαναι: Σχεδόν πάντα λέω όχι αλλά κάποιες φορές πρέπει να λέω κι ένα ναι :ρ
  10. Μ

Πώληση βιβλίων

24) Τα πουλιά πεθαίνουν τραγουδώντας -Κολιν Μακάλου 3 ευρώ 25) Ο επίμονος κηπουρός -John le Carre 3 ευρώ 26)Το πράσινο μιλι -Στίβεν Κινγκ 3 ευρώ Τα βιβλία 11,16,17,18,20,21,22 δεν είναι διαθέσιμα .
  11. Μ

Αναζήτηση: Νίκολας Σπαρκς "Οι Σελίδες της Ζωής μας"

Αχ τα βιβλία του Σπαρκς τα έχουν καταστρέψει από τίτλους και εξώφυλλα ... Έχω μια ελπίδα ότι το Μεταίχμιο που έβγαλε πέρυσι 2 του Σπαρκς θα επανεκδώσει και τα παλιότερα .
  12. Μ

Κι εμένα δεν μου αρέσουν τα μιούζικαλ ...Μόλις το τελειώσω θα σου πω :σύμφωνοι:
  13. Μ

Τελικά ξεκίνησα το μαγαζάκι των αυτοκτονιών που ειναι μικρούλι κι αν κυλάει γρήγορα σε 1-2 μέρες θα το τελειώσω .
  14. Μ

Τελείωσα τον Μπρούτζινο καβαλάρη και θέλω να το ξαναπιάσω από την αρχή ΤΩΡΑ !! :λυγμ::λυγμ::λυγμ::λυγμ::λυγμ::κλαψ: Υπέροχο ! Ανυπομονώ για τη συνέχεια ! Μέχρι να το πάρω λέω να πιάσω κανένα Κινγκ (πρωτότυπο :μαναι: ) ή το κουτί σε σχήμα καρδιάς του γιου του . Στο μεταξύ ίσως ξεπετάξω το...
  15. Μ

Τζ. Κ. Ρόουλινγκ (J. K. Rowling) : "Χάρι Πότερ"

Οι ταινίες είναι εξαιρετικές ! Αφού κατάφερε η Ρόουλινγκ να πάρει μια απόσταση και να τα δει ως δυο διαφορετικά πράγματα , γιατί όχι κι εμείς ; Και τα βιβλία και οι ταινίες κατα τη γνώμη μου είναι τέλεια στο είδος τους !! Να σας πω ότι με το που ακούω τα πρώτα δευτερόλεπτα αυτής της μουσικής...
  16. Μ

Πως σου φάνηκε το νεκροταφείο ζώων ; Χωρίς να έχω διαβάσει το Μερσέντες θεωρώ πως έχει άλλα πιο κλασικά δικά του που θα μπορούσες να διαβάσεις για αρχή . Ο κ. Μερσέντες άκουσα πως ειναι πολυ διαφορετικό απο τα συνηθισμένα που γράφει ...
  17. Μ

Ενδιαφέρομαι για αγορά βιβλίων του Stephen King

Μακάρι να μην ήταν γιατί είμαστε πολλοι που παιδευόμαστε με τα βιβλία του λατρεμένου :))))
  18. Μ

Ενδιαφέρομαι για αγορά βιβλίων του Stephen King

Λούση , είναι όλα εξαντλημένα βιβλία . Ίσως το τελευταία έξοδος κυκλοφορεί σε κάποια βιβλιοπωλεία ακόμα ...
  19. Μ

Αναζήτηση : βιβλία του Στίβεν Κινγκ

Τα βιβλία 1,2, 5 και 6 βρέθηκαν και τα κρατάω στα χέρια μου αυτή τη στιγμή