Αναζήτηση. Τατάκης: "Η συμβολή της Καππαδοκίας στη χριστιανική σκέψη"

αεί νέος συνεχώς

Όμορφο Νιάτο
Χαιρετώ όλες και όλους!

Προχωρώ στη δεύτερη αναζήτηση βιβλίου κι ελπίζω πολύ να σταθώ τυχερός!
Πρόκειται για το εξής εξαντλημένο βιβλίο:

Τατάκης Βασίλειος: Η Συμβολή της Καππαδοκίας στη Χριστιανική Σκέψη, εκδόσεις: "Κέντρο Μικρασιατικών Σπουδών", Αθήνα.
Πρώτη έκδοση: 1960 | Δεύτερη έκδοση 1989. (εικόνα δεύτερης έκδοσης εδώ)

Ευχαριστώ!

Γεια και χαρά!

Αντίβαρο

Κοινωνός
Καλώς όρισες!

Άμα είσαι ανοιχτός σε δανεισμούς και βιβλιοθήκες (είναι μια λύση και αυτό), τσέκαρε εδώ. (Από τον ηλεκτρονικό κατάλογο της Εθνικής βιβλιοθήκης)

Στη προηγούμενη αναζήτηση σου για τα δύο βιβλία, το ένα από τα δύο υπήρχε πάλι στην Εθνική βιβλιοθήκη (δεν θυμάμαι ποιο- νομίζω το πρώτο). Πήγαινε στο site της Εθνικής βιβλιοθήκης-> πεδίο αναζήτησης-> ψάξε με το ISBN των βιβλίων.

ΥΓ: συγγνώμη που δεν στέλνω έτοιμα τα links, αλλά βρίσκομαι απο κινητό και θα πρέπει να ξανα κάνω την αναζήτηση.

αεί νέος συνεχώς

Όμορφο Νιάτο
Καλώς σας βρήκα!

Ευχαριστώ για την απόκριση! Ανοιχτός, ανοιχτότατος είμαι, κι έχω και κάρτα! Ναι, το πρώτο υπάρχει στην Εθνική Βιβλιοθήκη. Όταν την επισκέφθηκα, μου είχαν πει ότι αναλαμβάνουν την ψηφιοποίησή του (δεν δανείζεται). Ίσως το κάνω για να το εκτυπώσω, εν τέλει, όπως έκανα και με το δεύτερο, όταν το βρήκα σε ψηφιακή μορφή, και πλέον το έχω δεμένο με σπιράλ. Αλλά άλλο πράγμα η φωτοτυπία, άλλο το ίδιο το βιβλίο. Εξάλλου, μερικά βιβλία προτιμώ να τα έχω στη Βιβλιοθήκη μου για να ανατρέχω σε αυτά, όταν χρειάζεται.

Η αναζήτηση συνεχίζεται, λοιπόν...

Και πάλι ευχαριστώ!