Αναζήτηση : βιβλία του Στίβεν Κινγκ

Συγνώμη κιόλας για την επίθεση αλλά μια χαρά πήρα σήμερα και χώρια που μου τη χάλασες μας λες πόση ώρα τα ίδια και τα ίδια .
Εγω ζητω συγγνωμη που χαλασα το νημα. Αν θελει καποιος συντονιστης ας σβησει τα σχολια μου. Ειμαι καινουριος στο φορουμ και πηρα φορα.

Φαροφύλακας

Υποθετικός Σοφέρ
Προσωπικό λέσχης
έλεγα μήπως το σταματήσετε μονοι σας, αλλά ας πω κι εγώ την άποψή μου :))))

και εμένα η προσωπική μου εκτίμηση είναι πως αυτά τα βιβλία δεν πρέπει καποιος να τα αγοράζει με 30 και 40 ευρώ. Για εμένα καί δεν το αξίζουν καί κάποια στιγμή στάνταρ θα το τύχεις κι ενδεχομένως και πολύ φθηνά. Από εκεί και πέρα ο καθένας μόνος του ξέρει τί αξίζει κάτι γι' αυτόν και κάποιοι δεν έχουν την υπομονή να περιμένουν.

Ο Τζάρλαξλ έκανε την υπόδειξή του, που αν και ίσως ακούστηκε "κάπως" (τύπου: πρόσεχε μην σε πιάσουνε κορόιδο) καλώς την έκανε. Έτσι τώρα, θα πρότεινα να σταματήσει η αντιπαράθεση κι τα ενδιαφερόμενα μέρη να πράξουν κατά πώς το νομίζουν.

:ναι:

Μετά τα χθεσινά φαντάζομαι κάποιοι έχετε την απορία για το πως πήγε το θέμα της πώλησης . Εγω ζήτησα στην Καλλίστη πριν μου πει τιμή να διαβάσει ολόκληρο το νήμα απο την αρχή γιατί δεν θα ήθελα να μου πει τιμή και μετά να έρθει σε δύσκολη θέση αν αλλάξει γνώμη διαβάζοντας τη συζήτηση που έγινε εδώ .

Ο δρομέας στα 10 ευρώ , Οργή στα 10 (και μάλιστα αστειευόμενη μου είπε πως το αγόρασε 3200 δρχ άρα 9 ευρώ και ότι βγαινει κερδισμενη) Το σκυλι της Πολαροιντ στα 10 και απο μια μπιουικ 8 στα 5 ευρώ. Μάλιστα μου είπε απο μόνη της πως αν βρει τα λουλούδια του χθες θα μου τα κάνει δώρο επειδή είδε ότι τα ψαχνω . (αυτά τα γράφω σε συνεννόηση με την ίδια . δεν θα έγγραφα τις τιμές χωρίς να τη ρωτήσω αν δεν έχει κάποιο πρόβλημα)

Τα συμπερασματα δικά σας :)

Πόσο χάρηκα εγώ ; Μπορεί κανείς να το φανταστεί :γιούπι: Θεωρώ ότι θα τα πάρω σε τιμές που θα τα έδινα κι εγω η ίδια τα συγκεκριμένα βιβλία που ειναι μάλιστα σε πολύ καλή κατασταση . (ειδα φωτογραφίες )

Μόνο αυτά πήρα ναι ! Φαντάζομαι πως ειναι αλλα θα πρεπει να στειλεις μήνυμα στην Καλλίστη για σιγουριά .

Μετά τα χθεσινά φαντάζομαι κάποιοι έχετε την απορία για το πως πήγε το θέμα της πώλησης . Εγω ζήτησα στην Καλλίστη πριν μου πει τιμή να διαβάσει ολόκληρο το νήμα απο την αρχή γιατί δεν θα ήθελα να μου πει τιμή και μετά να έρθει σε δύσκολη θέση αν αλλάξει γνώμη διαβάζοντας τη συζήτηση που έγινε εδώ .

Ο δρομέας στα 10 ευρώ , Οργή στα 10 (και μάλιστα αστειευόμενη μου είπε πως το αγόρασε 3200 δρχ άρα 9 ευρώ και ότι βγαινει κερδισμενη) Το σκυλι της Πολαροιντ στα 10 και απο μια μπιουικ 8 στα 5 ευρώ. Μάλιστα μου είπε απο μόνη της πως αν βρει τα λουλούδια του χθες θα μου τα κάνει δώρο επειδή είδε ότι τα ψαχνω . (αυτά τα γράφω σε συνεννόηση με την ίδια . δεν θα έγγραφα τις τιμές χωρίς να τη ρωτήσω αν δεν έχει κάποιο πρόβλημα)

Τα συμπερασματα δικά σας :)

Πόσο χάρηκα εγώ ; Μπορεί κανείς να το φανταστεί :γιούπι: Θεωρώ ότι θα τα πάρω σε τιμές που θα τα έδινα κι εγω η ίδια τα συγκεκριμένα βιβλία που ειναι μάλιστα σε πολύ καλή κατασταση . (ειδα φωτογραφίες )
Ειλικρινα χαιρομαι. Σιγουρα θα το χαρηκες ακομα περισσοτερο τωρα που ξερεις οτι σου τα πουλησε σε τετοιες τιμες ενω γνωριζει οτι ειναι σπανια.
Καλη αναγνωση!

Λίγο υπερβολικός ο king στο να αποσύρει το βιβλίο,βεβαία δεν ξέρω εγώ τι είχε μέσα η αν τους επηρέασε το βιβλίο άρα μπορεί να έκανε και καλα

Last edited:
Με την ίδια λογική θα έπρεπε να αποσυρθούν τα μισά βιβλία από την αγορά!

Διαβάστε υπεύθυνα :)

Φαροφύλακας

Υποθετικός Σοφέρ
Προσωπικό λέσχης
εγώ παιδιά αν έβλεπα ξανά πιτσιρικάδες να σκοτώνουν με το βιβλίο μου υπό μάλης, θα έκανα το ίδιο. Ειδικά εάν είχα μια τόσο πλούσια εργογραφία όπως του Κινγκ.

Ίζι

Κυρά των Σκιών
Κι εγώ το ίδιο θα 'κανα στη θέση του. Να 'χα τη συνείδησή μου ήσυχη. Δεν θα του στοίχισε κι ιδιαίτερα. Αν είσαι ο Κινγκ,πέντε βιβλία πάνω πέντε κάτω δεν κάνουν διαφορά :)))) Άλλωστε, φαντάζομαι ότι ένα βιβλίο που έγραψε ως μαθητής στο λύκειο δεν τον αντιπροσωπεύει πλέον.

Ίζι

Κυρά των Σκιών
Να ευχαριστήσω κι από δω την Καλλίστη, που μου έστειλε τα χαμένα από καιρό αγαπημένα μου Μακριά Πορεία και Κάρυ (με το παλιό εξώφυλλο) και μου έδωσε απίστευτη χαρά. Παίζει να μην έχω χαρεί ποτέ τόσο πολύ για κάποια αγορά μου. Τα βιβλία είναι σε τέλεια κατάσταση, ειδικά η Μακριά Πορεία σαν καινούρια, και οι τιμές της λογικότατες.

:ευχαριστώ:

Ακόμα ψάχνω κάποια βιβλία του Κινγκ :
Με ενδιαφέρει η αγορά μόνο και τα προτιμώ σε σχετικά καλή κατάσταση γιατί τα κάνω συλλογή .

1.Ντουμα Κη
2.Ρόουζ Μαντερ (ψάχνω την πιο πρόσφατη έκδοση)
3.Οι ιστορίες του Λυκόφωτος
4.Το πρόσωπο του φόβου (ψάχνω την πιο πρόσφατη έκδοση)
5.Περι συγγραφής
6.Μίζερι