Αναζητώ: διάφορα βιβλία!!

Κροκοδειλος

Όμορφο Νιάτο
Γεια σας αναζητω διαφορα βιβλια απο διαφορες εκδοσεις!Οποιος εχει καποιο απο αυτα η ξερει κατι ας επικοινωνησει μαζι μου!!Ευχαριστω!!

1)Κάρολος Ντίκενς (Charles Dickens): "Όλιβερ Τουΐστ"
2)Τα απαντα του Σερλοκ Χολμς τομος Γ και Δ - Εκδοσεις-Συγχρονοι οριζοντες (ψαχνω την λευκη δεμενη εκδοση)
3)Σαρκα και αιμα - Γκραχαμ Μαστερτον - Εκδοσεις-Οξυ (ψαχνω την α' εκδοση του με το μαυρο εξωφυλλο)
4) Ιστορίες των νεκρών
5)Ο ποιητής- Michael Connelly
6)Σπίτι από φύλλα - Μαρκ Ντανιελέφσκι
7)Ιματζικα-Clive barker

Last edited by a moderator:

Φιλιπ

Δαγεροτύπης
φανταζομαι τον "ολιβερ" τον ψαχνεις στη πλήρη έκδοση και όχι σε παιδική διασκευη.το ιδιο εψαχνα και γω πριν λιγο καιρο.μονο σε παλαιοβιβλιοπωλεια στην παλιά εκδοση του Γκοβοστη μπορεις να το βρεις.δες εδω.

Χήθκλιφ

Όμορφο Νιάτο
(Έχω την εντύπωση Ινσμούθιε πως ενδιαφέρεται για τους δεμένους, λευκούς τόμους των «Σερλοκχολμικών» απάντων... Κροκόδειλε πες μου αν θέλεις να προσθέσω την διευκρίνηση.)

Ινσμούθιος

Κοινωνός
Το Σάρκα και Αίμα σίγουρα υπάρχει, πριν λίγες μέρες το πήρα κι εγώ από τη Jemma, τώρα αν ήταν τελευταίο κομμάτι, τι να πω...

Κροκοδειλος

Όμορφο Νιάτο
(Έχω την εντύπωση Ινσμούθιε πως ενδιαφέρεται για τους δεμένους, λευκούς τόμους των «Σερλοκχολμικών» απάντων... Κροκόδειλε πες μου αν θέλεις να προσθέσω την διευκρίνηση.)
Σωστη η χηθκλιφ!Ψαχνω την λευκη δεμενη εκδοση!Οσο για το σαρκα και αιμα ψαχνω την α εκδοση του με το μαυρο εξωφυλλο!Κανονικα η πολιτεια λεει οτι το εχει στο σαιτ αλλα δεν το εχει!

Κροκοδειλος

Όμορφο Νιάτο
φανταζομαι τον "ολιβερ" τον ψαχνεις στη πλήρη έκδοση και όχι σε παιδική διασκευη.το ιδιο εψαχνα και γω πριν λιγο καιρο.μονο σε παλαιοβιβλιοπωλεια στην παλιά εκδοση του Γκοβοστη μπορεις να το βρεις.δες εδω.

Φιλιπ δεν εχει εξωφυλλο δεν μπορω να καταλαβω πιο ειναι!

Last edited by a moderator:

Ραραού

Όμορφο Νιάτο
σαν να πηρε το ματι μου τα απαντα του Σ.Χ. στο ωραίο βιβλιοπωλείο της γειτονιάς μου:)

Κροκοδειλος

Όμορφο Νιάτο
Μπορειτε να δωσετε ενα τηλ για να τους ρωτησω η αν ξανα περασετε απο εκει ισως?Πως μπορουμε να το κανουμε??

Κροκοδειλος

Όμορφο Νιάτο
https://el-gr.facebook.com/Aprovleptobooksbooks/

ελπίζω να επιτρέπεται από τη λέσχη . είμαι καινούργια εδώ και δεν καλοξερω τον κανονισμο.
Ραραου σε ευχαριστω παρα πολυ χαρη σε σενα βρηκα τον γ τομο!Ειχε τον β και το γ δυστυχως οχι τον δ αλλα δεν πειραζει!Πηγα και το πηρα σημερα το πρωι (εσκασα λιγο για να βρω που ηταν)!

Ραραού

Όμορφο Νιάτο
παρακαλώ καλέ μου Κροκόδειλε ,χάρηκα που βρήκες έστω και ένα.
πες μου, πως σου φάνηκε το βιβλιοπωλείο της γειτονιάς μας; άξιζε το ψάξιμο;:)

Κροκοδειλος

Όμορφο Νιάτο
Για αρχη μου αρεσε που δυσκολευτηκα να το βρω γιατι μου παρετεινε την αγωνια!
Οταν το βρηκα τελικα (απο εξω που το ειδα νομιζα οτι ηταν κλειστο και τα χρειαστηκα λιγο)εσπρωξα την πορτα και μπηκα μεσα!
Εχεις δικιο να το λες αγαπημενο βιβλιοπωλειο της γειτωνιας,μου αρεσε πολυ και η κυρια που ηταν η ιδιοκτητρια συμπαθεστατη!
Μετα απο την αγορα του βιβλιου εκατσα και χαζεψα στα ραφια οπου βρηκα και ενα βιβλιο απο τα αγαπημενα μου
το οι σταχτες της ψυχης μας!Πολυ ομορφο βιβλιοπωλειο και εννοειτε οτι αξιζε το ψαξιμο και το περπατημα (απο το μετρο της ηλιουπολης).
Και παλι σε ευχαριστω πολυυ!!:γιούπι:

Ραραού

Όμορφο Νιάτο
Περπάτησες μες στο κρυο όλη αυτήν την ανηφόρα καημενούλη; :ωιμέ:
την άλλη φορα να κατεβείς Δάφνη και να παρεις λεωφορείο...σε βγάζει τσουπ στην πλατεία.:))

Κροκοδειλος

Όμορφο Νιάτο
Α να πω και στην φιλη μου την χηθκλιφ οτι ο γ τομος απαντα σερλοκ χολμς βρεθηκε και θελω να προσθεσω το Ιματζικα-Clive barker!:)))