Αναζητώ: το βιβλίο παιχνίδι 'Μοναχικός Λύκος' (1996) από τις εκδόσεις Δεληθανάση

Πλουτόνικ

Όμορφο Νιάτο
Αναζητώ βιβλία από την σειρά Μοναχικός Λύκος, εκδόσεις Δεληθανάση. Συγγραφέας Τζο Ντέβερ (Joe Dever).
Είχαν κυκλοφορήσει την δεκαετία του 90 και η σειρά ήταν 6 βιβλία. Με ενδιαφέρει κυρίως το 6ο και τελευταίο βιβλίο της σειράς "Στις χώρες του Τρόμου", αλλά και τα υπόλοιπα είναι δεκτά.

Πωπω τι μας θύμισες!!
Ήταν τα αγαπημένα μου βιβλία - παιχνίδια!

Μακάρι να τα βρεις!
Κι αν έχεις κάποιο διπλό, το δίνεις σε εμένα!:))))

ΓιαννηςΦας

Όμορφο Νιάτο
Αναζητώ βιβλία από την σειρά Μοναχικός Λύκος, εκδόσεις Δεληθανάση. Συγγραφέας Τζο Ντέβερ (Joe Dever).
Είχαν κυκλοφορήσει την δεκαετία του 90 και η σειρά ήταν 6 βιβλία. Με ενδιαφέρει κυρίως το 6ο και τελευταίο βιβλίο της σειράς "Στις χώρες του Τρόμου", αλλά και τα υπόλοιπα είναι δεκτά.
εχει ενας φιλος μου και πουλαει 1,2,3,4 και 1,2

ΓιαννηςΦας

Όμορφο Νιάτο
Θα ήθελα να διαβάσω το πρώτο πριν προχωρήσω. Υπάρχει κάποια συνέχεια στην ιστορία?
Καλησπερα. Βασικα ειναι αυτονομα βιβλια που μπορεις να παιξεις και μονο αυτο.
Εχει μια τυπικη διασυνδεση. π.χ σε καθε βιβλιο που παιζεις διαλεγεις 5 απ τις 10 τεχνες που υπαρχουν ωστε αυτες θα ειναι ικανος ο χαρακτηερας σου. πχ. 6η αισθηση, καμουφλαζ κτλ κτλ.
Αν συνεχισεις στο επομενο βιβλιο τοτε προσθετεις αλλη μια τεχνικη στο χαρακτηρα σου οποτε θα ξερεις 6 απο τις 10 κτλ κτλ.
αν παιξεις το 2ο πρωτα τοτε θα εχεις 5 απο τις 10 γνωσεις,.
οσο πιο μεγαλο το νουμερου του βιβλιου τοσο πιο δυσκολο κ συλλεκτικο. δλδ 6ο παρα πολυ δυσκολο, 5ο πολυ δυσκολο, 4ο δυσκολο κτλ...
Γνωμη μου ειναι οτι βρεις να το τσιμπησεις με την μια. το 1ο θα το βρεις πιο ευκολα απ ολα.
ο φιλος μου εχει το 2ο για πωληση και ξερω και αλλη μια αγγελια που πουλαν το 3ο.
οτι θες πες μου.
Ισως θα μπορουσα να σου βρω και ενα σετακι 1-2-3-4 αλλα θα ηταν σιγουρα ακριβο

Νιμα

Όμορφο Νιάτο
Καλησπέρα και σε εσάς.
Οκ, κατάλαβα νομίζω πως λειτουργεί.
Πόσο κοστίζει το 2ο βιβλίο?

ΓιαννηςΦας

Όμορφο Νιάτο
Καλησπέρα και σε εσάς.
Υπαρχει μονο το 2 και το 3 στα site για πωληση αυτη τη στιγμη.
το 2 ειναι του φιλου μου. μπορω να του πω αν μπορει να στο κατεβασει λιγο.
Εκατσα και εφτιαξα στα ελληνικα φυλλαδια παιχνιδιου ωστε να γραφεις πανω σε αυτα να μην χαλας το βιβλιο σου
μετα χαρας να στα στειλω δωρεαν να τα τυπωσεις
στειλε μου αν θες στο mail johnfas7@yahoo.gr

Καλησπέρα και σε εσάς.
https://metabook.gr/search/?query=μοναχικος λυκος

Φαροφύλακας

Υποθετικός Σοφέρ
Προσωπικό λέσχης
δείτε λίγο αυτό:
10 — Αποτελεσματικές παραθέσεις
Όταν απαντούμε σε μια ανάρτηση ακριβώς από κάτω της, δεν θα πρέπει να την παραθέτουμε παρά μόνο αν θέλουμε να απομονώσουμε ένα μικρό, συγκεκριμένο σημείο της.

Ομοίως, όταν απαντούμε σε μια παλιά ανάρτηση περιορίζουμε πάντα το κείμενο που παραθέτουμε στο ελάχιστο που χρειάζεται.

επίσης, στο φόρουμ δεν παραθέτουμε ξερούς συνδέσμους, παρά τους εντάσσουμε σε κάποιο, έστω μικρό, κείμενο.

Ευχαριστώ :)

Πλουτόνικ

Όμορφο Νιάτο
Να σημειώσω ότι τα βιβλία δεν είναι αυτόνομα, αλλά υπάρχει μια 'λογική συνέχεια' απο το ένα στο αλλο και εξέλιξη του χαρακτήρα (σε αντίθεση με τα βιβλία της σειράς Fighting Fantasy).
Δεν μπορείς δηλαδή να παίξεις πρώτα το 3 και μετά το 1.

Επίσης ψάχνω το 6ο βιβλίο