Βιβλιοθήκες για το σπίτι που κάνουν... μια κάποια εντύπωση

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
Η Μαργαρίτα μάς παράπεμψε σε κάποιες πολύ πρωτότυπες βιβλιοθήκες κι είπα να τις βάλω εδώ για να τις βλέπουμε και... να ζηλεύουμε. :)

Για να δούμε, λοιπόν:
01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

Μαργαριτα

Όμορφο Νιάτο
μια και μια ειναι ολες!!!πιο πολυ ομως μου αρεσε η εβδομη που ειναι κυκλικη και εκεινη που απο πανω ειναι καναπες και κατω βιβλιοθηκη.

Ρεγινόρα

Όμορφο Νιάτο
Ειναι πρωτότυπες, δεν λέω, αλλά εγώ πειράζει που δεν...ζηλεύω? :ουχ:

Είμαι της κλασσικής βαριάς, ξύλινης βιβλιοθήκης... [με μια ξαπλωτή πολυθρόνα δίπλα της]... :ντροπή:

(Βέβαια εμένα δεν μου αρέσει γενικώς η πολύ μοντέρνα διακόσμηση, οπότε μην με λαμβάνετε υπόψην) :))))

Μαργαριτα

Όμορφο Νιάτο
Ειναι πρωτότυπες, δεν λέω, αλλά εγώ πειράζει που δεν...ζηλεύω? :ουχ:

Είμαι της κλασσικής βαριάς, ξύλινης βιβλιοθήκης... [με μια ξαπλωτή πολυθρόνα δίπλα της]... :ντροπή:

(Βέβαια εμένα δεν μου αρέσει γενικώς η πολύ μοντέρνα διακόσμηση, οπότε μην με λαμβάνετε υπόψην) :))))
συμφωνω μαζι σου κι εγω θα προτιμουσα ενα δωματιο μονο με βιβλια κλασσικα διακοσμημενο ομως δεν θα με χαλουσε καθολου μια τετοια πινελια στο σαλονι μου!!!!!

Αυτή με τα ανθρωπάκια...είναι υπέροχη! Έχω δει κι άλλα ευφάνταστα σχέδια, γνώμη μου είναι ότι αφού μπορείς να έχεις κάτι πιο όμορφο και έξυπνο από ένα απλό ξύλο, γιατί να μην το προτιμήσεις;

Το προτιμάς, Αμοντιλλιάδο μου,( κι εγώ το ίδιο κάνω ) αλλά δεν μπορείς να το πληρώσεις.Ολα τα παραπάνω αριστουργηματάκια + αυτά που έχεις δει + αυτά που έχω δει + + + είναι για μεγάλα βαλάντια όπως ακριβώς και στον καιρό της "βαριάς δρύινης βιβλιοθηκης" που τη διέθεταν πολύ λίγοι. ... Δυστυχώς οι πιό πολλοί βιβλιόφιλοι εχουν να διαλέξουν βιβλιοθήκη ή βιβλία και ξέρω πολλούς με τα βιβλία στο πάτωμα!

Μαργαρίτα μου χωράνε, πολλά βιβλία δοκίμασε ...στα ακριβά μαγαζιά και θα βρείς μερικά εκεί.Οχι μόνο τα σχέδια αλά και τα υλικά αλλάξαν, όχι πια ξύλο, λάκες αστραφτερές, χρωματα, να σε ανεβάζουν. Αγόρασε κάτι και μη πεις που θα το βάλω δεν ταιριάζει με τα παλιά κλπ μπούρδες, βάλτο εκεί που θα το βλέπεις συνέχεια σαν έργο τέχνης κι έτσι είναι πράγματι. Οποιου designer και νάναι Ιταλού , Δανού, Γάλλου (υπάρχουν και Ελληνες) πάρε μαζί σου και μια φίλη σου διακοσμήτρια γαι καλύτερο αποτ'ελεσμα... Εχω εδώ στο γραφείο μου, ένα μικρό φωτιστικό του Philip Stark που τόλμησα και αγόρασα πριν 35 χρόνια πανάκριβο αλλά τέλειο λειτουργικό ρομποτάκι έστρίβε απ΄'ολες τις μεριές, πήγαινε προς πάσα κατεύθυνση στο χώρο.Και όμορφο πολύ!
Και τώρα παραμένει το ίδιο αλλά έχει μια μια πινελιά πράσινου που είναι τώρα η μόδα.

Last edited by a moderator:

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
περισσότερες βιβλιοθήκες

Εμένα, πάλι, μου αρέσουν υπερβολικά πολύ, όλες!! :ναι:

Για να δούμε λίγες ακόμα:

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

να που χωράει τρίτος ανάμεσα στους δυο:
21

κι αν κάποιος θέλει, τελικά, κάτι πιο ζωντανό, υπάρχουν διάφορες λύσεις..
;)

22

Μιχαλιος

Όμορφο Νιάτο
Κι εγώ την κυκλική θέλω! Την 6η...
Να διαβάζεις και να τρέχεις και μες τον κύκλο!
Αυτό σίγουρα αξίζει.

Φασολάκι

Όμορφο Νιάτο
Κι εγώ την κυκλική θέλω! Την 6η...
Να διαβάζεις και να τρέχεις και μες τον κύκλο!
Αυτό σίγουρα αξίζει.
2 σε 1.Και γυμναστική και διάβασμα ταυτόχρονα:)
Τέλεια είναι πάντως!Ιδια με τη ρόδα που έχουν τα χαμστερ:)))
Και η 11 ωραία φαίνεται.Η 15 όμως μου μοιάζει λίγο για δουλειά του photoshop...:))

Ιαβερης

Κοινωνός
Ωραίες είναι όλες! Φαντασία να υπάρχει και... λεφτά!
Μπορεις βεβαια να πας σ'ενα μαραγκο και να του πεις να σ'το φτιαξει,εστω και με πιο φθηνο υλικο. Θα βγει φθηνοτερα πιστευω..ή κανω λαθος;

Φαίη

Κοινωνός
Ναι όντως, έχω και τον "προσωπικό" μου ξυλουργό πάντως, αν θες στον συστήνω κιόλας :)

Πολυξενη

Κοινωνός
Η 22 θα είναι η τελευταία λύση αν ο κυρ Βαγγέλης δεν μας κάνει τις καλές τιμές που περιμένουμε

:χαχαχα: