Δανειστική βιβλιοθήκη

Μόλις έκανα εγγραφή στη σελίδα Μεταλλαγμένη της nlg. Ξεφυλλίζω τα περιεχόμενα και εντάξει δεν έχει και τόσους πολλόυς τίτλους βιβλίων, αλλά νομίζω ότι αξίζει τον κόπο να το δοκιμάσω. Μπορείς να δανειστείς βιβλίο και να το διαβάσεις εντός είκοσι ημερών.

Last edited:
Πολύ ενδιαφέρον το βρίσκω, λέει ότι έχει 2899 βιβλία αλλά τα περισσότερα είναι μη διαθέσιμα και δεν ξέρω αν είναι δανεισμένα ή δεν διατίθενται ακόμα από το σύστημα. Βασικά αν κατάλαβα καλά έχεις δύο ευκαιρίες για κάθε βιβλίο μία να το βρεις διαθέσιμο και αν είναι ήδη δανεισμένο, μπορείς να το κρατήσεις, μετά το εμφανίζει ως μη διαθέσιμο.

Αν ψάχνεις συστηματικά βρίσκεις αξιόλογους τίτλους, εγώ από τις 26-11 που γράφτηκα έχω δανειστεί 5 βιβλία από τα οποία τα 2 για δοκιμή και τα άλλα 3 βιβλία που είχα σκοπό να τα διαβάσω, μετά διαπίστωσα ότι υπάρχουν περιορισμοί και αποφάσισα να παρακολουθώ συστηματικά τη σελίδα μέχρι να πετυχαίνω βιβλία που έχω εντοπίσει και με ενδιαφέρουν.

Βασικά οικονομικό είναι το θέμα, για κάποιον σαν εμένα που έχω επιλέξει ως μόνη μου ψυχαγωγία το διάβασμα και οι επιλογές μου περιορίζονται στα μεταχειρισμένα και στις προσφορές κάθε νέα πηγή βιβλίων είναι ευπρόσδεκτη, άσε που άμα πετύχεις το βιβλίο που θες έχει και μια αίσθηση επιτυχίας.