Δικές μας βιβλιοφωτογραφίες

Στη σελίδα του ελληνικού φαν κλαμπ της Οστεν στο facebook μου ήρθε μια ιδέα,να βγάλουμε φωτογραφίες με θέμα την Όστεν και τα βιβλία της και να τις ανεβάζουμε εκεί.Γενικά σε ξένες σελίδες έβλεπα πολλές φωτογραφίες με βιβλία και όχι μόνο της Όστεν και ζήλεψα :)))) Γιατί να μη το κάνουμε κι εδώ λοιπόν;;Έχουμε φωτογραφίες με τις βιβλιοθήκες μας σε άλλο νήμα αλλά γιατί να μη βγάλουμε και τα βιβλία μόνα τους;;Δεκτή οποιαδήποτε φωτογραφία με οτι θέμα θέλετε εσείς .Εμένα δεν είναι το δυνατό μου σημείο η φωτογραφία και όπως βλέπετε παρακάτω οι φωτογραφίες μου είναι πολύ απλές και δεν έχουν κάτι το τρομερό αλλά περιμένω να δω το δικό σας ταλέντο και να σας κλέψω τις ιδέες :ρ Ο καθένας φυσικά ανεβάζει όσες θέλει,εγώ βάζω αυτές για αρχή (που τις έχω και έτοιμες) και αν μου έρθει έμπνευση θα βάλω και καμιά ακόμα.Άντε ξεσκονίστε τα βιβλία σας,κατεβάστε τα από τα ράφια και βγάλτε φωτογραφίες!!!:ναι:

Στην πρώτη φωτογραφία θέλω παρακαλώ να δώσετε βάση στην κούπα μου,είναι από τις κούπες που κάναμε για τα τρίτα γενέθλια της λέσχης :))) και στα μικρά ελιοψωμακια που έφτιαξα μόνη μου :μιαμ:
(Όποιος δεν ξέρει πως ανεβάζουμε φωτογραφίες στη λέσχη ας ρίξει μια ματιά εδώ)

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Staff member
ε λοιπόν, στα ράφια της βιβλιοθήκης μου σουλατσάρουν δύο επιθεωρητές που ελέγχουν αδιάκοπα αν τα βιβλία είναι όλα εντάξει. Η στολή καθήκοντος και το βλέμμα άγρυπνο ώστε τα βιβλία να είναι πάντα ασφαλή!

Ο ένας:

Κι ο άλλος:

(οι φωτογραφίες βγαλμένες τον Ιούνιο του 2006)

:))))

Εμιλυ

Member
Μαργαρίτα τα ελιοψωμάκια ... γκνιαμ γκνιαμ :σάλια:

Φάρε τέλειοι Φύλακες :))

Ίζι

Κυρά των Σκιών
Πολύ ωραίες οι φωτογραφίες σας! Μαργαρίτα ταιριάζει πολύ η αισθητική των εικόνων σου με τον ρομαντισμό της 'Οστεν. Θα μπορούσαν να διαφημίζουν τα βιβλία!

Πολύ ωραίες οι φωτογραφίες σας! Μαργαρίτα ταιριάζει πολύ η αισθητική των εικόνων σου με τον ρομαντισμό της 'Οστεν. Θα μπορούσαν να διαφημίζουν τα βιβλία!
Στις εκδόσεις Σμίλη να τα πεις :)))) που είδαν τις φωτογραφίες και με ευχαρίστησαν που τους διαφημίζω στην σελίδα μου απλά ,δεν εκτίμησαν όλο το πακέτο :χαχα:

Νηρηιδα

New member
Μαργαρίτα πριν διαβάσω την αρχική σου ανάρτηση νόμιζα πως οι φωτογραφίες που έβαλες είναι από το ίντερνετ!
Η δική μου δεν είναι τόσο καλλιτεχνική απλά μου αρέσει που η γάτα μου μοιάζει σα να ξεκουράζεται από το διάβασμα.

Last edited:

Νηρηιδα

New member
:χαχαχα: Όντως έχει λίγο μοβόρικο ύφος.

Καλός ο Κοουντζ, ωραίες ιδέες, αγωνία, αλλά σε όλα σχεδόν τα βιβλία του έχει μερικά πολύ κουραστικά/βαρετά κομμάτια.

Φαροφύλακας

Staff member
Η δική μου δεν είναι τόσο καλλιτεχνική απλά μου αρέσει που η γάτα μου μοιάζει σα να ξεκουράζεται από το διάβασμα.

Εμένα, πάλι, μου μοιάζει σαν φύλακας: "Κανείς δεν θα πειράξει αυτό το βιβλίο μέχρι να έρθει η αφεντικίνα μου να το συνεχίσει!"

Ίζι

Κυρά των Σκιών
Απαπα Νηρηίδα, δεν ντρέπεσαι να διαβάζεις τον... εχθρό του Στίβεν Κινγκ; :θρρ: :ρ

ΜαρίαΚ

New member

Εμένα είναι με edit, ελπίζω να μην πειράζει :ρ Φυσικά, η Περηφάνια και Προκατάληψη, της Jane Austen :))))

Νηρηιδα

New member
Εμένα, πάλι, μου μοιάζει σαν φύλακας: "Κανείς δεν θα πειράξει αυτό το βιβλίο μέχρι να έρθει η αφεντικίνα μου να το συνεχίσει!"
Αχχχ καλά θα ήταν αλλά αφοδευμένη με έχει:μαναι:

Απαπα Νηρηίδα, δεν ντρέπεσαι να διαβάζεις τον... εχθρό του Στίβεν Κινγκ; :θρρ: :ρ
Άμα ο εχθρός είναι κατώτερος δεν είναι αμαρτία :))))

Ίζι

Κυρά των Σκιών
Α, μ' αρέσουν πολύ τα βιβλία μαγειρικής. Αν μάλιστα είναι και καλογραμμένα, μπορούν να σε βοηθήσουν να περάσεις για σούπερ μαγείρισσα, χωρίς να είσαι :)))). Το αγαπημένο μου είναι ένα βιβλιαράκι με απλές ελληνικές συνταγές, γραμμένο πολύ-πολύ όμορφα από την κλασική Ελληνίδα νοικοκυρά. Στηρίζεται στη λογική "μαγείρεψε με ό,τι έχεις στο σπίτι" χωρίς πολλά υλικά και σούξου μούξου. Μου το έκανε δώρο μια φίλη όταν ήμουν φοιτήτρια. Είναι ένα βιβλίο με το οποίο μπορεί να μαγειρέψει και κάποιος που δεν το 'χει κάνει ποτέ, με ελάχιστα υλικά και χρήματα. Μπατιρομαγειρική! (Συγγνώμη για το οφ τόπικ).

Φαροφύλακας

Staff member

Εμένα είναι με edit, ελπίζω να μην πειράζει :ρ Φυσικά, η Περηφάνια και Προκατάληψη, της Jane Austen :))))
Πολύ όμορφη την έκανες, Μαρία! :ναι:

Αχχχ καλά θα ήταν αλλά αφοδευμένη με έχει:μαναι:
..κλασικά, μήπως; (γάτες!)

Φαροφύλακας

Staff member
μιαμ! :σάλια:

Να κι άλλη μια από το 2006. Διότι τα βιβλία τρόμου πρέπει να έχουν τα γουργούλια τους! (διάβαζε gargoyle :ρ )

Φαροφύλακας

Staff member
Εγώ θέλω να μάθω πώς είναι τοποθετημένα τα βιβλία (μάλλον κατά είδος, ε; ).. :χμ:
Τα έχω αλλάξει από τότε. Τώρα είναι κατά όνομα συγγραφέα. Αν και τα Τρόμου είναι κάπου μαζί και δίπλα η Ε.Φ. και το Φανταστικό.

Ίζι

Κυρά των Σκιών
Αύγουστος του 2009 (σε διακοπές)

Εδώ μ' αρέσει η λεπτομέρεια του σκύλου που πηδάει στον καναπέ. Πάντως, ποτέ δεν πίστευα ότι θα έδειχνα κάπου μια τόσο άσχετη φωτογραφία :))))