Δικές μας βιβλιοφωτογραφίες

Οι μετακομίσεις κρύβουν πάντα εκπλήξεις Στιλλ ιλλ.
Από χαμένους αναπτήρες μέχρι θησαυρούς!

Πολύ ωραία φωτογραφία!

Απο που πηρες το βιβλιο για την hepburn ?
Αυτό το βιβλίο είναι ολόκληρη ιστορία!! Το είχα ψάξει πάρα πολύ στη Θεσσαλονίκη (πριν 3 χρόνια περίπου) και λόγω του ότι οι εκδόσεις Tachen είχαν κλείσει (έτσι μου έλεγαν) δεν το έβρισκα πουθενά. Έβρισκα για άλλους ηθοποιούς αλλά ποτέ για την Hepburn. Και μετά άνοιξε το Public στην Αριστοτέλους και είχαν όλη τη σειρά, κι ενώ είχα εγκαταλείψει τις ελπίδες μου τελικά το βρήκα και το πήρα :)

Το καλό με αυτό το βιβλίο είναι πως ψάχνοντάς το ανακάλυψα την Πρωτοπορία :)))

Μερικά αγαπημένα βιβλία της παιδικής μου ηλικίας ...Τα εξώφυλλα μου προκαλούν τόσο όμορφα συναισθήματα , θα είναι πολύ όμορφα να τα διαβάσω ξανά !

Μαργαρίτα καλησπέρα.
Τι όμορφος θησαυαρούλης είν' αυτός;
Έχω χάσει απίστευτα παραμύθια απ' την ατελείωτη βλακεία μου. Το νου σου κοπελάρα.
Υπέροχα όλα, μπράβο.

Μερικά αγαπημένα βιβλία της παιδικής μου ηλικίας ...Τα εξώφυλλα μου προκαλούν τόσο όμορφα συναισθήματα , θα είναι πολύ όμορφα να τα διαβάσω ξανά !
Απ' τη σειρά "Οι Κάτοικοι του Δάσους" έχω το δεύτερο και τέταρτο τόμο. Πωπω τι μου θύμησες...:γιούπι::μπράβο::προσκυνώ::κλαψ:

Απ' τη σειρά "Οι Κάτοικοι του Δάσους" έχω το δεύτερο και τέταρτο τόμο. Πωπω τι μου θύμησες...:γιούπι::μπράβο::προσκυνώ::κλαψ:
Ρε παιδιά εγώ είχα αυτό τον τόμο, αλλά μάλλον τον έδωσα κάπου γιατί δεν διαβάζω τέτοια και θεώρησα πως μου έπιαναν χώρο! Ωραία ιστορίες πάντως είχε!

Δύο φωτογραφίες , δερματόδετων βιβλίων. Η συλλογή με τα μαύρα δερματόδετα βιβλία είναι ένα πακέτο νομικών βιβλίων που μου δώρησε ένας φίλος.:γιούπι:

Ίζι

Κυρά των Σκιών
τώρα το πρωτοσκέφτηκες εσύ αυτό; :θρρρ:
Χωρίς πλάκα, πάντα έτσι μαγειρεύω :ναι: Χαμηλά η θερμοκρασία στο τηγάνι μη σου πιτσιλιστεί το βιβλίο.

Το τελευταίο βιβλίο που μου έκαναν δώρο :)

Το έχω ξαναπεί , λατρεύω να "οργανώνω" συχνά-πυκνά" μοναχικές βραδιές με ένα καλό βιβλίο και κρασί .Το καλοκαίρι το έκανα με μπύρα στο μπαλκόνι , τώρα που έβγαλε μια ψύχρα το κάνω πάλι με κρασάκι μέσα στο σπιτι . ( φυσικά όχι ξεροσφύρι )

τώρα το πρωτοσκέφτηκες εσύ αυτό; :θρρρ:
Χωρίς πλάκα, πάντα έτσι μαγειρεύω :ναι: Χαμηλά η θερμοκρασία στο τηγάνι μη σου πιτσιλιστεί το βιβλίο.
Αυτό το έκανε εγώ στην Αγγλία συνέχεια. Όταν μαγείρευα πάντα διάβαζα κάποιο βιβλίο μέχρι να γίνει το φαγητό. Άραζα στο σαλονάκι και περίμενα με το βιβλίο στο χέρι να ψηθεί το φαγητό.

Ίζι και Δράκε... Εγώ είμαι ο πρώτος που το φωτογράφησε όμως :θρρρ:

Μαργαρίτα και Κόραξ... καταπληκτικές οι φωτογραφίες σας!!!

Τα συνδυαστικα αποτελεσματα της πρόσφατης επίσκεψης μου σε ενα μαγαζι με μεταχειρισμενα αντικειμενα και βιβλια, αλλα και των μαθηματων ανθοδετικης/ανθοστολισμου που ξεκινησα εδω στην Ολλανδια.