Δικές μας βιβλιοφωτογραφίες

Χήθκλιφ

Όμορφο Νιάτο
Οι ιστορίες είναι πολλές, έτσι όλα τα χαρτιά του εξωφύλλου εμφανίζονται επανειλημμένα σε αυτές, ωστόσο δεν υπάρχει κάποια ιστορία η οποία 'ξετυλίγεται' με αυτή ακριβώς τη ρίψη - διάταξη.. μάλλον λοιπόν τα επέλεξαν - τοποθέτησαν τυχαία.

Last edited:

Μεταλλαγμένη

Κοινωνός
Διατσέντα, καταπληκτικές όλες , τώρα τις είδα (είμαι λίγο τα ζώα μου αργά, κάποιες φορές!). Αν σου πω, ότι στην αρχή τα χνουδωτά σκουλαρίκια τα πέρασα για αυτές τις χειροπέδες που πουλάνε σε μαγαζιά με είδη δώρων, τι θα πεις; :χαχα:

Διατσέντα

Λαίδη Βιβλιοδέτρα
Τα σκουλαρίκια είναι πλεκτά από μια πολύ καλόγουστη κοπέλα... Είμαι μανιώδης των σκουλαρικιών...γι’ αυτό τα έβαλα στο τοπίο. Τα δαχτυλίδια επίσης μου τα έφτιαξε φίλη και είναι ένα χρυσό κι ένα ασημένιο με δυό κόμπους...δυό γόρδιους δεσμούς δηλαδή... Δύσκολα τα πράγματα και δεν έχουμε και τον Μεγαλέξανδρο να δώσει λύση...χμμμ! Και κοίτα να δεις που δεν είχα δει τη δημοσίευσή σου και τώρα δημοσιεύω νέα πραμάτεια...και συμπτωματικά την διάβασα.

Να λοιπόν ένα δώρο Χριστουγεννιάτικο με τα ποιήματα της εταίρας, ποιήτριας, χαρτοποιού του 800μχ στην Κίνα, της Σούε Τάο... παρέα με ακόμα δυό φουντωτά διατσεντάκια της περσινής χρονιάς...η γιαγιά πίστευε πως το ν’ ανθίζουν οι βολβοί της προηγούμενης χρονιάς είναι καλή τύχη για τη νέα...φέτος όλα φουντωμένα...για να δούμε μετά από τόσα και τόσα...εγώ προληπτική;;;; μπάάάάάά! ψιλοπράγματα! Αφού ήμουνα έτοιμη να υιοθετήσω τον Νέρο τον μαύρο γάτο της γειτονιάς...παρεμπιπτόντως άρχισαν τα κλάματα από χτες το βράδυ πάλι...στο ίδιο νεοκλασσικό δίπλα μου...χρυσό μου ερωτευμένο!!!

Last edited:

Πωλίνα

Κοινωνός
Καλησπέρα!
Αυτές οι γιορτές που πέρασαν ήταν για μένα δύσκολες, σωματικά και ψυχικά, όμως δεν χάνω την αισιοδοξία μου! Διαβασα πολύ λίγο και δυστυχώς εγκατέλειψα την συνανάγνωση, έμπαινα και σας διάβαζα στα κλεφτά και μου λείψατε πολύ!

Το 2015 πρέπει να είναι η αρχή για κάτι μεγάλο κι όμορφο!
Ο μοναδικός μου στόχος.

- Τα πιο όμορφα πράγματα στη ζωή είναι δωρεάν! - Συμφωνώ!!!
Για μερικά απ'αυτά το μόνο που χρειάζεται να κάνεις, είναι απλά να περπατήσεις μια ηλιόλουστη Κυριακή στην αμμουδια, να βουτήξεις τα χέρια σου στην δροσερή θάλασσα και να τα αρπάξεις!

2ο θαλασσινό μπάνιο για φέτος!

Διατσέντα

Λαίδη Βιβλιοδέτρα
Πωλίνα μου λίγο πριν τα μεσάνυχτα σε διαβάζω, εύχομαι να έρθουν όλα όπως αρμόζει στη ζωή σου. Να έχεις υγεία και αγάπη κι όλα τα άλλα διορθώνονται. Ζηλεύω τα δυο σου μπάνια και σου εύχομαι να έχεις πάντα τη χαρά τους...πολύ ωραίες αχιβαδούλες, τεράστιες πεταλίδες...ό,τι πρέπει για μακαρονάδες...(η παρατηρητικότητα της λιχούδας)!

:αγκαλιά: :φιλί: :ωραίος:

Πωλίνα

Κοινωνός
Σ ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου Διατσέντα!!!
Υγεία να έχουμε όλοι, υγεία! Όλα τα άλλα παλευονται!
:))

Μεταλλαγμένη

Κοινωνός
Εύχομαι να είναι καλύτερα τα πράγματα από δω και πέρα στην ζωή σου :)))
Πολύ ωραίες οι φωτό, με ταξίδεψαν 5 μήνες πίσω, στο καλοκαιράκι!

Κόμης

Κοινωνός
Ευχαριστώ Μεταλλαγμένη.
Χανκ, ο συγκεκριμένος server έφταιγε, οπότε τις ανέβασα σε άλλον. Δυστυχώς όμως για κάποιο λόγο δεν μπορώ να κάνω αλλαγές στο κείμενο (ενώ χτες μπορούσα), ούτε και να το σβήσω. Oπότε τις παραθέτω πάλι εδώ, και παρακαλώ η προηγούμενη δημοσίευση να σβηστεί.
----

Πολύ μου άρεσε το συγκεκριμένο θέμα, οπότε "ξέθαψα" κάποιες φωτογραφίες που είχα βγάλει στο παρελθόν για διάφορους λόγους, και τις μάζεψα όλες εδώ.

(Πως περνάω στις άδειες...)

(και στις διακοπές - Πάρος / George Carlin - An Orgy of George)

(διακοπές 2 - Βολος / Terry Pratchett - The Colour of Magic)

(eReader και Βιβλίο - Kafka ασορτί με σελιδοδείκτη Kafka!)

(με κούπα Adventure Advocate, ως σωστός adventurer)

(και το βιβλίο ενός από τα αγαπημένα μου adventures - προτεινόμενο)

(και για το τέλος, το τελευταίο τεύχος Λούκυ Λουκ, που κυκλοφόρησε πριν λίγους μήνες, δίπλα στο 1ο τεύχος της Μαμούθ που κυκλοφόρησε το 1984)

* Οι φωτογραφίες με τα βιβλία του Pratchett είχαν τραβηχθεί στο παρελθόν. Εντελώς συμτωματικά είναι 2 φωτογραφίες μόλις λίγες μέρες μετά τον θάνατό του...

Διατσέντα

Λαίδη Βιβλιοδέτρα
Καλημέρα κι από μένα...εγώ ως φυσιογνωμίστρια θα αναφωνίσω...ωραίες πατούσες Κόμη! :))))

Διατσέντα

Λαίδη Βιβλιοδέτρα
Ένα σε τέσσερα: Το κοράκι του Πόου στο πρωτότυπό του, στην μετάφραση, του Μπωντλαίρ, του Μαλαρμέ και του Πεσόα...Το βιβλίο λέγεται Le livre de quatre corbeau...δηλαδή Το βιβλίο με τα τέσσερα κοράκια...του Μισέλ Κλυνί σε εικονογράφηση του Χούλιο Πομάρ...των εκδόσεων της Διαφοράς (‘Edition de la Difference)...

Πίνοντας μετά από ένα θεσπέσιο γεύμα το εξής ανορθόδοξο μίγμα: ένα δάχτυλο, του πλάτους κι όχι του μήκους, νάμα και δύο λικέρ μαστίχας...μμμ...ναι αναμιγνύω προϊόν ζύμωσης με προϊόν απόσταξης...και γαία πυρί μιχθήτω...με τα τέσσερα κοράκια και τα τιμαλφή του κ. Κυπαρίσση στο τραπέζι εν δράσει...

Εβίβα!

Ας όψεται...

Last edited:

Κόμης

Κοινωνός
Ευχαριστώ Πωλίνα και Διατσέντα (και οι πατούσες χρειάζονται λίγο ήλιο! :-P). Ωραία και η φωτό, ατμοσφαιρική!

Παρωνύμιος

Όμορφο Νιάτο
Κάνω πολύ παρέα με το Χρήστο Αλεξανδρίδη τελευταία :)))

Μια πρόταση της Φαντίνας χτες, πραγματικότητά μου σήμερα...

Ω, Άντσο... σου έχω πει πολλές φορές να έχεις πάντα ένα φωτοαντίγραφο του εκκαθαριστικού μας μαζί σου...

...γιατί ποτέ δεν μπορείς να γνωρίζεις ποια και τι μπορεί να χρειαστεί να γράψει πάνω του...

Last edited: