Δικές μας βιβλιοφωτογραφίες

Διατσέντα

Λαίδη Βιβλιοδέτρα

Η αγάπη πετάει μέσα στα σύννεφα
και φτιάχνει μοτίβα ολούθε...

[μινιατούρα του pop-up book maker Paul Johnson με θέμα την αγάπη]

Ποιό είναι το χρώμα της χαράς που νιώθουμε όταν όλα έρχονται σε αρμονία;

[μικρό βιβλιαράκι για την αρμονία των πραγμάτων του Paul Johnson]

Last edited by a moderator:

Χήθκλιφ

Όμορφο Νιάτο
Πολύ όμορφες Ασημένια - ιδίως η πρώτη που έχει κάτι σουρεαλιστικό αφού το βιβλίο μοιάζει να αιωρείται! :)) (μήπως μπορείς να μου πεις πώς λέγεται αυτό το αιθέριο φυτό που μοιάζει με φτέρη; )

Ασημενια

Κοινωνός
:ευχαριστώ: :)). Τώρα όσο για το φυτό, με βρίσκεις αδιάβαστη και μάλλον άσχετη θα έλεγα, ωστόσο νομίζω πως το διακοσμητικό αυτό φυτό του γραφείου πρέπει να είναι κέντια.

Χήθκλιφ

Όμορφο Νιάτο
Σε ευχαριστώ για την απάντηση Ασημένια! (Κι εγώ άσχετη είμαι, αλλά ξαφνικά θέλω ατμόσφαιρα τροπικού τοπίου στο σπίτι και ψάχνω τέτοια αραχνοΰφαντα φυτά)

Καλικάντζαρος

Δαγεροτύπης
Νυχτα με πανσεληνο και σα γνησιος Καλικαντζαρος γιορταζω!
Ξεκιναω το σεργιανι στα βουνα με μελωδιες του σοπεν να σκεπαζουν το χλιμιντρισμα του αυτοκινητου ,μιας σακουλας με μπυρες στα ποδια,τα τσιγαρακια στην αριστερη μου τσεπη και το Φιοντορ στο καθισμα του συνοδηγου!

Ο δρομος δυσβατος..τα παραθυρα ανοιχτα να γεμιζουν τα πνευμονια μου με αρωματα απο θυμαρι,χαμομηλι,δροσια απο το χωμα και καβαλινες!
Ξαφνου..βλεπω στα αριστερα του δρομου...πισω απο τα χορτα μια μαυρη σκοτεινη φιγουρα.. μεγαλοσωμη με γυαλιστερα ματια και κερατα να με κοιταζει!
Σταματω το αυτοκινητο και προσπαθω να διακρινω τι ειναι...
αρχισαν να ξεπροβαλουν κι αλλες φιγουρες και η μυρωδια απο τη καβαλινα να γινεται πιο εντονη,ενας ταυρος ερχεται διπλα στο παραθυρο μου και σε δευτερολεπτα ειμαι περικυκλωμενος απο ενα κοπαδι αγελαδες..

Μετα απο 15λεπτα ειχα φτασει στη λιμνη που ηταν και ο προορισμος μου.
Πρεπει να δειτε πως ειναι τα νερα της λιμνης οταν εχει φεγγαρι. Πρεπει να αρχισετε να αραζετε λιγο στη φυση και να δειτε τη μαγεια που εχει το βραδυ.
Στη πολη εχει περισσοτερους κινδυνους (σε περιπτωση που καποιος προλαβει να δικαιολογηθει οτι φοβαται το βραδυ στο δασος! Μακρια απο τη μιζερια της πολης.

Και μια βιβλιοφωτογραφια για τη λεσχη! :))

Last edited:

Φιλιπ

Δαγεροτύπης
RESPECT ! για όλα.για την ιδέα για το μέρος μα κυρίως για την επιλογή του βιβλίου :μπράβο:

Χήθκλιφ

Όμορφο Νιάτο
Ωραίες Καλικάντζαρε!! Η δεύτερη πάντως είναι και λίγο ανησυχητική... (κάτι από ταινία τρόμου μου βγάζει :)))) )

Πωλίνα

Κοινωνός
Υπέροχη θέα Δομαζ!!

Ωωω! Καλοκαιράκι! Περιμένω να γεμίσει το νήμα φέτος!!