Εξαντλημένα βιβλία - Αναζήτηση

Γρίλος

Κοινωνός
Τα βιβλία που ψάχνω και με ενδιαφέρουν:

1. Το τενεκεδένιο ταμπούρλο - Grass Gunter - Εκδ. Οδυσσέας
2. Ιστορία δύο πόλεων - Charles Dickens - Εκδ. Εξάντας
3. Η Συνείδηση του Ζήνωνα - Italo Svevo - Εκδ. Εξάντας
4. Άπαντα του Σέρλοκ Χολμς Γ' κ Δ' τόμος (βιβλιοδετημένη έκδοση) - Εκδ. Σύγχρονοι Ορίζοντες
5. Το δισάκι - Bahiyyih Nakhjavani - Εκδ. Μεταίχμιο
6. Οι περιπέτειες του Τομ Σώγερ - Mark Twain - Εκδόσεις Κέδρος (βιβλιοδετημένη έκδοση)
7. Χριστουγεννιάτικη Ιστορία - Charles Dickens - Εκδόσεις Κέδρος (βιβλιοδετημένη έκδοση)
8. Δέκα μικροί νέγροι - Αγκάθα Κρίστι - Εκδόσεις Λυχνάρι (εξώφυλλο με πιόνια σκακιού)
9. Μελέτες και Κατασκευές - Άρης Κωνσταντινίδης - Εκδόσεις Άγρα
10. 2666 - Ρομπέρτο Μπολάνιο
11. Ο δεύτερος θάνατος του Ραμόν Μερκαντέρ - Χόρχε Σέμπρουν - Εκδόσεις Θεμέλιο
12. Εγχειρίδιο Ιχθύων, μυθιστόρημα σε 12 ψάρια - Ρίτσαρν Φλάναγκαν - Εκδόσεις Άγρα
13. Αββαδών ο Εξολοθρευτής - Ερνέστο Σαμπάτο - Εκδόσεις Εξάντας
14. Κεντρική Ευρώπη - Βολμάν Γουίλιαμ - Εκδόσεις Κέδρος
15. Σογκούν - Τζέημς Κλαβέλ - Εκδόσεις Anubis
16. Δολοφονίες στη σκιά του ζωδιακού κύκλου - Ρόμπερτ Βαν Γκούλικ - Εκδόσεις Θεμέλιο
17. Σκελετός στην Καμπάνα - Ρόμπερτ Βαν Γκούλικ - Εκδόσεις Θεμέλιο
18. Το μυστήριο του Λαβύρινθου - Ρόμπερτ Βαν Γκούλικ - Εκδόσεις Θεμέλιο
19. Διάσημες υποθέσεις του Δικαστή Τι - Ρόμπερτ Βαν Γκούλικ - Εκδόσεις Θεμέλιο

Last edited by a moderator:

Μπου Ραντλι

Κοινωνός
Το "Ιστορία Δύο Πόλεων" υπάρχει κατά πάσα πιθανότητα στην "Πολιτεία", αγγλικά από τα "Wordsworth Classics". Αν γνωρίζεις καλά τη γλώσσα, κοίταξε το...

Φιλιπ

Δαγεροτύπης
εγώ βρήκα αυτή τη βδομάδα την "Ιστορία δύο πόλεων" απ'τις εκδόσεις εξάντας σ'ένα βιβλιοπωλείο στη θεσσαλονίκη (που μου το εμαθε η Χήθκλιφ(ευχαριστώ χηθκλιφ) ) και το περιμένω με το ταχυδρομείο :)
το "τενεκεδένιο ταμπούρλο" κάπου το πηρε το μάτι μου πρόσφατα,αλλά δεν θυμάμαι πού :χμ: . Θυμάμαι οτι το άφησα γιατί το είχε πολύ ακριβά..
Νικόλα νομίζω οτι του κάναμε την καρδιά περιβόλι του Γρύλου :συγνώμη:

Γρίλος

Κοινωνός
Νικόλα πες μου βρήκες το Δισάκι και εσύ Φιλίπ πες μου, που βρήκες το Ιστορία δύο πόλεων και το ταμπούρλο. Δεν θα το πω πουθενά... :)

Φιλιπ

Δαγεροτύπης
δεν θυμαμαι που το 'δα το ταμπούρλο . αν το θυμηθω θα σου πω. το βιβλιοπωλείο στη θεσσαλονίκη είναι το "Εποχές". βασ.ολγας 67. ψαξτο στο vrisko.gr ..
για ρώτα τους μηπως εχουν κι άλλο..

Γρίλος

Κοινωνός
Φιλίπ δυστυχώς ήταν το τελευταίο αντίτυπο αυτό που πήρες. Δεν πειράζει η αναζήτητση συνεχίζεται.

Γρίλος

Κοινωνός
Ιστορία δύο πόλεων - Η Συνείδηση του Ζήνωνα - Το δισάκι, έχουν βρεθεί.

Γρίλος

Κοινωνός
1. Το τενεκεδένιο ταμπούρλο - Grass Gunter - Εκδ. Οδυσσέας

Ακόμα το αναζητώ ή το αγοράζω

Γρίλος

Κοινωνός
Να προσθέσω κάποια ακόμα βιβλία που αναζητώ:

6. Οι περιπέτειες του Τομ Σώγερ - Mark Twain - Εκδόσεις Κέδρος (βιβλιοδετημένη έκδοση)
7. Χριστουγεννιάτικη Ιστορία - Charles Dickens - Εκδόσεις Κέδρος (βιβλιοδετημένη έκδοση)
8. Δέκα μικροί νέγροι - Αγκάθα Κρίστι - Εκδόσεις Λυχνάρι (εξώφυλλο με πιόνια σκακιού)
9. Μελέτες και Κατασκευές - Άρης Κωνσταντινίδης - Εκδόσεις Άγρα

Γρίλος

Κοινωνός
Έχω βρει το Τενεκεδένιο ταμπούρλο και τις Περιπέτειες του Τομ Σώγερ. Αν μπορεί κάποιος να τροποποιήσει την αρχική ανάρτηση.

Επίσης αναζητώ το:

Τζόνκαν

Κοινωνός
Έχω βρει το Τενεκεδένιο ταμπούρλο και τις Περιπέτειες του Τομ Σώγερ. Αν μπορεί κάποιος να τροποποιήσει την αρχική ανάρτηση.

Επίσης αναζητώ το:
Θα επανεκδοθεί μέσα στο Φθινόπωρο ,όχι βέβαια με την ποιότητα της 1ης έκδοσης ( χαρτί Βίβλου 30 γρ και σκληρό εξώφυλλο ) ,αλλά όπως τα άλλα της Άγρας