Και το δώρο ήταν βιβλίο!

Αριάδνη

New member
Εμιλυ χίλια μα χίλια ευχαριστω, τι υπέροχο δωράκι ήταν αυτό:αγαπώ:φυσικά και θα ανταπωδώσω με δωρακι χριστουγεννιατικο διοτι όταν παίρνεις πρεπει και να δίνεις! ΚΑΙ καμία σχεση με τις δικές μας παιδικές διασκευές:αγαπώ:

Μπου Ραντλι

Active member
Κέρδισα σε διαγωνισμό στο facebook τη "Συνωμοσία Μπόρχες" του Γκαστόν Φιόρδα από τις εκδόσεις "Όπερα". Πρώτη μου επιτυχία στο σχετικό τομέα !!!

"Θεωρία Συνωμοσίας" που αμφισβητεί τον αγαπημένο συγγραφέα του Φάρου !!! Περιμένω σχόλιο !!! :χαχαχα:

Έλλη Μ

Active member
Σημερα, στη δουλεια, καποιος κύριος, που παντα με αποκαλει "Ελισαβετάκι" και που μαλλον με συμπαθει κάμποσο (και δε θελει πάρε δωσε με άλλον) μου εκανε δώρο τη Φιλοσοφία σε Κομικς.:λυγμ:

Φαροφύλακας

Δάσκαλος της Ξιφασκίας
Staff member
Σωστός.

Δεν θα ήθελες να υπήρχε ο Αστερίξ σε πρόζα να του την φέρεις;

Αριάδνη

New member
Μου κάνανε δωράκι αγκαθα κριστι και ευτυχώς, ευτυχώς βιβλίο που δεν εχω διαβασει " το ταξίδι προς το άγνωστο" ανημερα των Χριστούγεννων μαζί με έναν μεγάλο ρετρο κουκλι από τα 90 'ς /του λείπουν κάτι κουμπιά / τον οποίο και πρέπει να μανταρω κάτι που δεν ξέρω φίλοι μου/, ούτε τρύπια κάλτσα δεν ξέρω να ραφω τέτοια νυκοκοιρα είμαι χα χα ! Για να δω θα τα καταφερω.

Έλλη Μ

Active member
του λείπουν κάτι κουμπιά / τον οποίο και πρέπει να μανταρω κάτι που δεν ξέρω φίλοι μου/, ούτε τρύπια κάλτσα δεν ξέρω να ραφω
Και γιατί δεν τα κολλάς; :)

Αριάδνη

New member
Είναι με την σαλοπετα το κουμπί που έχει φύγει. Τα ρετρό πράγματα και τα μαζεύω ας είναι και λίγο σκορακοφαγωμενα.

To δώρο ήταν το "Origin" του Νταν Μπράουν, αλλα λόγω τις τεράστιας λίστας μου αλλάχτηκε για το "Λήθη και Λίνκολν¨του Σάντερς.

Σμίλα

New member
Τυχερέ Χρυσόστομε!
Το μόνο κακό με τούτα τα δύο που σου χάρισαν είναι ότι πρέπει σε κανά δυό μέρες να πάρεις άλλα γιατί αυτά θα τα έχεις ήδη διαβάσει απνευστί!

Κόμης

Member
Το έτερόν μου ήμισυ μου έκανε δώρο το IT του Stephen King, στην Αγγλική έκδοση, και με το καινούριο εξώφυλλο. Γενικά δεν μου αρέσει καθόλου όταν ένα βιβλίο αλλάζει εξώφυλλο για να πάρει της ταινίας, αλλά ειδικά αυτό είναι εξαίρεση, μιας και το βρίσκω εκπληκτικό! (αυτό το "Now a major motion picture" να έλειπε μόνο...) Είναι και από τα King που ήθελα να διαβάσω όπωσδήποτε (μαζί με τα The Shining, The Stand και Dark Tower) και μιας και μόλις είχαμε δει και την ταινία (σαφώς υποδεέστερη της παλιάς με τον Curry) ήταν το τέλειο δώρο!

Μπου Ραντλι

Active member
Η αγαπημένη φίλη Σάσεναχ μου έκανε δώρο για τη γιορτή μου το "Λυτρωτή" του Νέσμπο. Χίλια ευχαριστώ !!! :γιούπι:

Τσίου

Active member
Αχ το βρήκα το νήμα! Τι ωραία. Λοιπόν, μου έκαναν δώρο το "Μελετώντας ένα φόνο" του Άρθουρ Κόναν Ντόυλ (εκδότης: Παρατηρητης και χρονολογία: 1984, παρακαλώ!)

Τσίου

Active member
Μου έκαναν κι άλλο δώρο! :γιούπι: το "Αμόκ και άλλες νουβέλες" του Στέφαν Τσβάιχ.

Στιλλ ιλλ

Active member
Tι σύμπτωση !! Και μένα μου έκαναν δώρο, τον Γιάκομπ Φον Γκούντεν του Ρόμπερτ Βάλζερ που θέλω καιρό να το διαβάσω. :)))

Στιλλ ιλλ

Active member
Ήταν αρκετό καλό αλλα δεν το θεωρώ απο τα κορυφαία του Νέσμπο. Θα μας πείς και σύ όταν το διαβάσεις.

Μπου Ραντλι

Active member
Δώρο επίσης για τη γιορτή μου από την έτερη αγαπημένη φίλη Μεταλλαγμένη τα "Παιδιά του Μεσονυχτίου" του Σαλμάν Ρουσντί !!! Βιβλίο από τη λίστα επιλογών μου !!! :σαςευχαριστώ: