Μήπως συνανάγνωση εν έτει 2020;

Status
Κλειστό για αναρτήσεις.

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
Σε έναν μήνα δεν είναι μακριά; Θέλω να πω, όσοι τώρα ζεστάθηκαν, στο μεταξύ δεν θα ... κρυώσουν; :χμ:

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
Έχω εμπιστοσύνη, τελείωσε! :)))

Εντωμεταξύ, πέρα από πλάκα, εδώ που είμαι εγώ δεν το λες και βαρύ χειμώνα. Χαρά θεού κάνει.

Έχε εμπιστοσύνη στον Νικόλα. Ψήνει και κατεψυγμένους για συνανάγνωση :ματιά:
Καλα να περάσετε, παιδιά! :αγκαλιά:
Άσε τα καλά να περάσετε και δήλωσε συμμετοχή! :ματιά:

Όπως είπε και η Δουλτσινέα, είπα να τελειώσουν κάποιοι με το παιχνίδι "Διάβασε ένα αγαπημένο μου βιβλίο" και μετά να ριχτούμε στην μελέτη!! :διάβασμα:

Εν τω μεταξύ, πήγα και το πήρα από το πατρικό μου όπου το είχα, για να είμαι έτοιμος. Είχα γράψει στο εσώφυλλο την ημερομηνία αγοράς: ...Γενάρης '95(!!) Ε, μετά από 25 συναπτά έτη, μπορώ να πω ότι μάλλον ήρθε η ώρα του. ?
Είδα ότι μεταφραστής και επιμελήτρια είναι οι ίδιοι, οπότε μάλλον πρόκειται για ανατύπωση και ευτυχώς θα διαβάζουμε το ίδιο βιβλίο.

Άρτζι

Κοινωνός
Μέχρι την ημερομηνία έναρξης της συνανάγνωσης θα έχω τελειώσει κι εγώ με το "Διάβασε ένα αγαπημένο μου βιβλίο" , οπότε το "Βερολίνο, Αλεξάντερπλατς" φαίνεται καλή υποψηφιότητα ως το επόμενο ανάγνωσμα μου. :) Count me in!!

Πληθων

Κοινωνός
Υπολογίστε και εμένα! Διαβάζω "Το μαγικό βουνό" αυτό τον καιρό (σπουδαίος ο Mann:)) αλλά λέω να κάνω ένα διάλειμμα στις 17 (λογικά θα είμαι στα μισά του βιβλίου) και να πιάσω Döblin μαζί σας.

Έλλη Μ

Κοινωνός
Θα ανοίξω καινούργιο νήμα έως τότε με τον διαχωρισμό των κεφαλαίων / σελίδων, τις εβδομάδες και τις ημέρες σχολιασμού!
Μηπως ν 'αρχισεις να το δρομολογεις, ωστε να εχουμε χρονο να τσακωθουμε για το πώς χωρισες τις σελιδες, ποση υλη εχεις βαλει ανα βδομαδα κ.λπ; :ρ

:μήπως;:

Status
Κλειστό για αναρτήσεις.