Μπόμπιρες μολογάν και λένε...

Θα σας γράψω για την κόρη μου ... ετών 6 ... με μια γλώσσα ναααααααα !!!!!!!!!
Το τελευταίο της σουξέ ήταν πριν μια βδομάδα.
Την άκουσα να τραγουδάει με στόμφο:
Θα μου περάσει,
μ' ένα τρόπο μαγικό στα δυο θα φτάσει...
Το όνομά σου το γλυκό...
Στο μηδέν μου έχω φτάσει
μα θα πιάσω ουρανό !!!!!!!!!!!!

Βασια

Όμορφο Νιάτο
Ίζι η μικρή της φίλης σου είναι απίστευτη!!:πάνω:

Μονοκερε να την χαίρεσαι!
Η μικρή σου μάλλον ακούει πολύ Γιαννια!:χαχα:

Τα παιδιά είναι απίστευτα!Πανέξυπνα και έχουν ένα δικό τους ξεχωριστό τρόπο να βλέπουν τα πράγματα!!

Ευχαριστώ πολύ - πολύ Βάσια. Η αλήθεια είναι πως της έχει κολλήσει αυτό το τραγούδι... αλλά είναι μοναδικό υπέροχο ν' ακούς ένα 6χρονο να λέει.... στο μηδέν μου έχω φτάσει, μα θα πιάσω ουρανό :)

Αξία

Όμορφο Νιάτο
-Ο ανθρώπινος σκελετός αναπτύσσεται μέχρι την ηλικία των 20-25 χρονών...
-Κυρία εσείς πόσο είστε;
-24
-Δηλαδή δε θα μεγαλώσετε άλλο; Θα μείνετε έτσι;
-Ε ναι
- (Χτυπάει το κεφάλι με το χέρι) Αυτό δε γίνεται! Και πώς θα γίνετε μαμά ;;;; Μέχρι και η κόρη σας θα σας περάσει!!!
- Μπορεί να είναι κοντή σαν κι εμένα.
-Αποκλείεται!

Ύστερα άντε να μην έχεις κόμπλεξ με το μπόι σου. :μουάχαχα:

Αξία

Όμορφο Νιάτο
Άστα να πάνε Ίζι... θα με δεις από κοντά... ελπίζω μόνο να μην είσαι τραγικά πιο ψηλή :χαχα:

Ίζι

Κυρά των Σκιών
Πριν από λίγο έξω απ' την παιδική χαρά, μια μικρή (τεσσάρων; ) με τη μαμά της.

Μικρή: Μαμά τι γράφει εδώ;
Μαμά: Γράφει "απαγορεύονται οι σκύλοι στην παιδική χαρά". Είναι για να μην μπαίνουν τα σκυλάκια και κάνουν τσίσα και κακά μέσα στην παιδική χαρά.
Μικρή: Αααα! Ξέρουν να διαβάζουν τα σκυλάκια;

:χαχαχα:

Ιωάννα Μος

Κοινωνός
Ένας μικρός (3 ή 4 ετών) απελπισμένος με τη νονά του που κάνει μια δουλειά στον υπολογιστή, αναφωνεί:
-Δώσε μου μία σημασία!
Και η Νόνα, ξεκαρδισμένη στα γέλια:
-Λίγη σημασία, Νικόλα
Νικόλας, με περισσότερο παράπονο αυτή τη φορά:
-Πολλήηηηηηη!!!

Φτωχόπαιδο

Κοινωνός
Πριν κάνα τρίμηνο η τότε 3χρονη εγγόνα μου, λέει το εξής, -βάλε μου να δω τη σκατοπούτα!!!

Άγγελος Κ

Όμορφο Νιάτο
Ο 6χρονος ανιψιός μου προς τους γονείς τους:
Εγώ όταν μεγαλώσω θα πάω να μείνω στο σπίτι που μένει ο θείος Άγγελος (εγώ) μόνος μου όπως αυτός.

Η μαμά του: Γιατί Παύλο μου ο μπαμπάς που είναι παντρεμένος δεν είναι χαρούμενος;
Ο ανιψιός μου: Όχι αφού συνέχεια του φωνάζεις. :χαχαχα:

Τι άλλα θα ακούσει η δόλια μάνα...

Ιωάννα Μος

Κοινωνός
Το έψαχνα καιρό αυτό το νήμα να το ξετρυπώσω και τελικά τα κατάφερα. Έχω μαζεμένο υλικό!!

Σε ένα νηπιαγωγείο συζητούσαν για το Πάσχα. Η νηπιαγωγός ρωτάει: "Ποιος ξέρει να μου πει τι γιορτάζουμε το Πάσχα;" Ένα κοριτσάκι σηκώνει το χέρι του "γιορτάζουμε την επανάσταση του Χριστού!" Είχε βλέπετε προηγηθεί η γιορτή για την 25η Μαρτίου. Έκαναν τόση προσπάθεια να μάθουν για την επανάσταση του 1821, που άντε να τους ξεκολλήσει τώρα.
Λίγο μετά, η νηπιαγωγός τους περιγράφει τη σταύρωση του Χριστού. Ένα πιτσιρίκι σηκώνει με πάθος το χέρι του: "Και μετά ο Χριστός είπε "διψάω" και οι στρατιώτες του έδωσαν να πιει ξίδι με μια σφουγγαρίστρα!"
Και κατά τη διάρκεια του διαλείμματος, ένα κορίτσι μπαίνει στην τάξη πολύ ταραγμένο και φωνάζει: "Κυρία! Δε μπορούμε να πιούμε από τις βρύσες! Δεν έχει καθόλου νερό στην αυλή. Μάλλον ήρθε ο νερομάστορας!"

Ίζι

Κυρά των Σκιών
Χαχαχα "την επανάσταση του Χριστού". Πολύ λογικό αυτό που κατάλαβε το πιτσιρίκι :)

(απ' το νηπιαγωγείο, βλέπω, η χριστιανική εκπαίδευση)