Μ' αρέσει… Δεν μ' αρέσει…

Στην αρχή διάβασα τσίπουρα! Φαντάζομαι εννοείς τσιπούρα! Οκ, η κούραση με καταβάλει... Καλή συνέχεια παιδιά! :)

Δεν μ’ αρέσει το: "Που χάθηκες;" γιατί δεν είμαι καρφίτσα.
Δεν μ’ αρέσουν τα road trips.
Δεν μ’ αρέσει το σοβάτισμά & το βάψιμο (μούρης).
Δεν μ’ αρέσει που κάθε 5 χρόνια αναγκάζομαι να ψωνίσω ρούχα (παίρνω μπόι).
Δεν μ’ αρέσει σχεδόν κάθε μέρα να βλέπω ενημερώσεις για το βιβλίο Confiteor.
Δεν μ’ αρέσει να ακούω γυναίκες που μιλούν για τα παιδιά τους, και δεν μ’ αρέσει που τις διακόπτω απότομα και αρχίζω να μιλάω για τον σκύλο μου (πείτε μου έναν πιο ευγενικό τρόπο για να τις ξενερώσω, και θα το κάνω.)
Μ’ αρέσει το mannequin challenge.
Μ’ αρέσουν οι καλλιτέχνες του δρόμου και ιδιαίτερα τα παιδιά που χώνουν break (dance).
Μ’ αρέσουν οι τσιγγάνικοι γάμοι.
Μ’ αρέσουν τα σημάδια ακμής.
Μ’ αρέσει ο Πέτρακας.

Last edited:
Δεν μ’ αρέσει το: "Που χάθηκες;"
"Πού έψαξες?"
Δεν μ’ αρέσει σχεδόν κάθε μέρα βλέπω ενημερώσεις για το βιβλίο Confiteor.
Mα είναι καλό. Αλήθεια. Πολύ.:)
Μ’ αρέσει το mannequin challenge.
Ε? :ε;::χμχμ:
Ούτε καν αυτό; :αγαπώ::αγαπώ:

Last edited:
Έλλη μπράβο, αυτό θα λέω όποτε μου το λένε!
Σε πιστεύω αλλά από τις 1,669 βαθμολογίες μόνο 24 άσσοι;
Κάθεσαι ακίνητος και σε βιντεοσκοπούν[video=youtube;PxUzHrqeCxY]https://www.youtube.com/watch?v=PxUzHrqeCxY[/video]
:χαχα: Στα road trips που δεν είμαι εγώ συνεπιβάτης λέμε ναι

Last edited:
@Έλλη: Τότε θα χρειαστούμε ηρεμιστικά χάπια για να κάτσεις ακίνητη κι εγώ για να αντέξω πάνω απο 50 χιλιόμετρα μέσα σε αυτοκίνητο.

Δεν μ’ αρέσει το σοβάτισμά & το βάψιμο (μούρης)..
Μα ναι!

Ούτε αυτά, ούτε οι ατελείωτες ώρες με τα πιστολάκια, η ανανέωση σχεδίων για τα νύχια κάθε βδομάδα.

Δε μου πέφτει λόγος γι' αυτά, δε μ' ενδιαφέρει, ο καθένας κάνει ό,τι γουστάρει αλλά το επόμενο πρωί η ανάσα θα μυρίζει, τα μαλλιά θα είναι ανάκατα, το πρόσωπο μουτζουρωμένο. Και αυτά είναι όσα προσμένω. Τα υπόλοιπα έχουν να κάνουν με ματαιοδοξίες που εμένα μ' αφήνουν αδιάφορο.

Μου αρέσουν τα αλάνια τι να κάνουμε! :τρέλα:

Αγαπω τα road trips. Καποτε σχεδιαζαμε με εναν φίλο να κάνουμε τον γύρο της Ευρώπης με αυτοκίνητο. Ειχαμε αρχισει να το οργανωνουμε, ειχαμε βγαλει μεχρι και την διαδρομή. Περιελαμβανε 14-15 χωρες και πανω απο 25 πολεις. Τελικα δεν πραγματοποιηθηκε λογω μιας μικρης, ασημαντης λεπτομέρειας. Τα λεφτά.

Υ.Γ. Το confiteor τωρα το διαβαζω και αξιζει παρα πολύ. Αν και υποθετω οτι το λες, αν καταλαβα καλα, ασχετα με την αξία του βιβλίου δεν σου αρεσει όλη αυτη η προωθηση και η προβολη που έχει πέσει.

Κι εγώ τα λατρεύω Χρυσόστομε. Σου χαρίζουν μια απόλυτη αίσθηση ελευθερίας! Μάλιστα, με μια ψυχή από δω μέσα, θα θέλαμε να κανουμε τον γύρο των ΗΠΑ.

Κι εγώ σας το εύχομαι! Το δικό σας μην σου πω, μου φαινεται πιο πιθανο να συμβει. Το δικό μας είναι καθαρά σε θεωρητικό επίπεδο και οχι μονο λογω χρημάτων αλλά και λόγω χρόνου και...τεράστιας απόστασης στην οποια συμπεριλαμβανεται και το να φτάσουμε στις ΗΠΑ αρχικά :χαχα:

Τα υπόλοιπα έχουν να κάνουν με ματαιοδοξίες που εμένα μ' αφήνουν αδιάφορο.
Ε τοτε, να αφησουμε στην ακρη (οι ανθρωποι) και το μπανιο, τα ξυραφακια, το αποσμητικο και τις μπατονετες γιατι, στο τελος, τι μενει? Μια κακία. :μουάχαχα:

(Παραδοξε, σε πειραζω. Ναι; ναι.)

Το κατάλαβα.. :χαχα:
Αν και μόλις έκανα μπάνιο στο γραφείο γιατί θα πάω απ' ευθείας σ' ένα γάμο κι ήταν λίιιιιγο στριμωχτά και λίιιιιιγο κρύο το νερό οπότε η απάντηση σου ήρθε κι έδεσε :χαχαχα:

Δεν μ’ αρέσει το σοβάτισμά & το βάψιμο (μούρης).
Μα ναι!

Ούτε αυτά, ούτε οι ατελείωτες ώρες με τα πιστολάκια, η ανανέωση σχεδίων για τα νύχια κάθε βδομάδα.
Εμένα πάλι μ' αρέσουν όλα αυτά!
Και να βάφομαι (όχι σαν Γιαπωνέζα γκέισα με το μακιγιάζ των μάικο) και να περιποιούμαι τον εαυτό μου πχ με κρέμες (όχι αυτές με αρώματα φρούτων γιατί μου ανοίγει η όρεξη μετά) και τα μαλλιά μου να φτιάχνω και τα νύχια μου να βάφω.

Το θέμα είναι πως όλη αυτήν την όρεξη για καλλωπισμό την νικάει πάντα η βαρεμάρα μου ρε γαμώτο. :ουχ:

Ε τοτε, να αφησουμε στην ακρη (οι ανθρωποι) και το μπανιο, τα ξυραφακια, το αποσμητικο και τις μπατονετες ...
αν σταματήσει και αυτό το 35% που φοράει τώρα αποσμητικό στο λεωφορείο θα αυτοπυρποληθώ

Ίζι

Κυρά των Σκιών
Δεν έχω κάνει ποτέ road trip όμως τρελαίνομαι στην ιδέα. Ένα τέτοιο ταξίδι, ειδικά στις ΗΠΑ, είναι όνειρο ζωής. :))

Μ' αρέσουν:

Τα απλά μαύρα βραχάκια με αμύγδαλα. Παίζει να 'ναι το απλούστερο και ωραιότερο γλυκό.
Τα αγγλικά μπουλντόγκ. Πολύ θα ήθελα να μοιραστώ τη ζωή μου με έναν τέτοιο αξιολάτρευτο μπουνταλά, όμως παρά τις προσπάθειες των καλών εκτροφέων, η φυλή αντιμετωπίζει σοβαρά προβλήματα υγείας. Οπότε δεν θα πάρω.
Αυτός ο πρώτος ενθουσιασμός όταν γνωρίζεις κάποιον ή κάτι που ξέρεις ότι θα αλλάξει τη ζωή και την καθημερινότητά σου προς το καλύτερο. Έναν καινούριο έρωτα, έναν φίλο, ένα χόμπι, έναν συγγραφέα που μόλις ανακάλυψες.