Μ' αρέσει… Δεν μ' αρέσει…

Και εγω βαριεμαι απεριοριστα του φτιασιδωματα.....Γενικα ολα αυτα τα κανω οταν "πρεπει" πολυ γρηγορα.Πιανει το χερι μου και τα καταφερνω αλλα κανω γρηγορα.Οπως βαριεμαι αφορητα και τα ψωνια.Μεγαλο βασανιστηριο.....
Road trip θα θελα παρα πολυ να χω λεφτα να κανω.Βεβαια μετα βλεπω πως πρεπει να τρωμε μακαρονια για το υπολοιπο της βδομαδας και αναθεωρω.....

Και επειδη μολις φτιαξαμε λουκουμαδες με την μικρη εχω να δηλωσω πως μου αρεσει παρα πολυ αυτος ο ηχος που κανει η καυτη κουταλα μολις μπει στο νερο "φσσσσσσσσ"

Συγγνώμη παιδιά, δύσκολη βδομάδα και επειδή έχασα ωραίες συζητήσεις θα τα γράψω μαζεμένα. Συγγνώμη προκαταβολικά.
Επίσης, μου την δίνουν οι γυναίκες που εν έτει 2016 διακατέχονται ακόμα από στερεότυπα και καταλήγουν να υποτιμούν οι ίδιες το φύλο τους πχ. η λογική ότι ο άντρας πρέπει πάντα να πληρώνει στα ραντεβού γιατί έτσι δείχνει ότι τις σέβεται.
Πόσο χαίρομαι που υπάρχουν κι άλλες γυναίκες που το πιστεύουν αυτό. Για ποιον αναθεματισμένο λόγο να πληρώνουν οι άντρες;!;! Έχω δουλέψει, έχω βγάλει χρήματα, έχω να πληρώσω και θα με πληρώνει ο άλλος λες και είμαι το παιδί του και με έχει βγάλει βόλτα; Αυτό το έχω ξεκαθαρίσει βέβαια στη σχέση μου. Δε λέω να μην κεράσει, αλλά δε θα πει να μην κεράσω. ;) Επίσης, στα ταξίδια κοινό ταμείο για να μην υπάρχουν άσκοποι διαπληκτισμοί.

Ωστόσο, λέμε για τις περιπτώσεις που η άλλη δεν χάνεται απλά το πρώτο μήνα/δίμηνο της σχέσης που εντάξει εκεί κι εγώ καταλαβαίνω ότι έχει πέσει με τα μούτρα και θέλει να την ζήσει και θα χαρώ μαζί της. Οταν όμως χανεται για χρόνια και θυμάται την παρέα της όταν χωρίσει, ε εκεί απλά δεν αξίζει.
Συνέβη πολύ-πολύ πρόσφατα. Η κοπέλα είχε σχέση 2+ χρόνια, μας είχε ψιλογράψει, τελικά χώρισαν οι δρόμοι μας γιατί εγώ δεν μπορώ να έχω ψευτοφιλίες για να έχουμε να λέμε 2 κοτσομπολιά και τελικά χώρισαν και με το παιδί που ήταν.

Προσυπογράφω όλα όσα λές :προσκυνώ:. Αλλά αυτό με το χιούμορ είναι η μεγαλύτερη πληγή, σε φάση μπορεί να σηκωθώ και να φύγω αμα είσαι κρυόκωλος και σοβαρός οσο δεν παίρνει.
Πώς γίνεται να καθίσεις με έναν άνθρωπο για ώρα και να είναι σοβαρός; Γίνεται να μην πεις μια-δυο...βλακείες (για να το πω κι ευγενικα) ; :χαχα:
Δεν μ’ αρέσουν τα road trips.
Τα αγαπώ. :αγαπώ:
Μ’ αρέσει το mannequin challenge.
Τα έχεις δει με κάτι σκυλιά; :μουάχαχα:
[video=youtube;XuJKjQ9aXfM]https://www.youtube.com/watch?v=XuJKjQ9aXfM[/video]

Τα αγγλικά μπουλντόγκ. Πολύ θα ήθελα να μοιραστώ τη ζωή μου με έναν τέτοιο αξιολάτρευτο μπουνταλά,
Κι εμένα μου αρέσουν πολύ. :))) Και τα αποκαλώ με τον ίδιο ακριβώς τρόπο. :ρ

Έχω συναντήσει τέτοιους ανθρώπους και με βγάζουν πραγματικά έξω απο τα νερα μου γιατι νιώθω οτι δεν μπορώ να τους προσεγγίσω. Οπότε αισθάνομαι κάπως έτσι

:χαχαχα: Εμένα σε τέτοιες περιπτώσεις -αν και για να το ομολογήσω δεν έχω περάσει πολλές- με πιάνει η πάρλα και τα αστειάκια μου ακόμη περισσότερο. :ρ

ο καθένας κάνει ό,τι γουστάρει
Παρέλειψα να πω πως δεν μ' αρέσει το βάψιμο στην δική μου μούρη. Οι άλλοι και οι άλλες ας κάνουν ό,τι θέλουν. Ας βαφτούν και σαν τσίρκο του Πεκίνου (Ημίζ) :))))

Τελικα δεν πραγματοποιηθηκε λογω μιας μικρης, ασημαντης λεπτομέρειας. Τα λεφτά.
Αγαπημένο μου πρόσωπο μαζί με δύο φίλους του γύρισε οδικώς όλη την Ευρώπη. Τελικά όταν ήρθαν στην πατρίδα ο ένας δεν μιλούσε στον άλλον λόγω μιας μικρής, ασήμαντης λεπτομέρειας. Τα λεφτά. Κάποιος ήθελε πολυτέλειες, κάποιος ήταν λίγο παραπάνω καβούρης κι έγινε το σώσε.

Υ.Γ. Το confiteor τωρα το διαβαζω και αξιζει παρα πολύ. Αν και υποθετω οτι το λες, αν καταλαβα καλα, ασχετα με την αξία του βιβλίου δεν σου αρεσει όλη αυτη η προωθηση και η προβολη που έχει πέσει.
Ακριβώς! :κόλλα5: και μάλλον γι' αυτό δεν θα το διαβάσω ποτέ.

μου αρεσει παρα πολυ αυτος ο ηχος που κανει η καυτη κουταλα μολις μπει στο νερο "φσσσσσσσσ"
Άνθρωπέ μου, αυτό το "φσσσσσ" που κάνει η καυτή κουτάλα μ'αρέσει κι εμένα.

Μ' αρέσουν οι γόμες. Κάνω συλλογή από γόμες.

Υ.Γ Απορώ πως αρέσουν σε όλους τα road trips. Κατα κύριο λόγο τρέμω τους Έλληνες οδηγούς. Είμαι η εκνευριστική, τσιτωμένη συνεπιβάτης που κάνει παρατηρήσεις (Πρόσεχε αυτόν, κράτα απόσταση από αυτήν κτλ). Μετά πάμε στα πιο light. Ζητάω συνέχεια στάσεις (ή θα θέλω να κάνω εμετό, ή θα κατουριέμαι), δεν θέλω να ακούω τραγούδια, πιάνομαι εύκολα (ο ποπός μου και τα μακριά μου πόδια πιο πολύ), δεν μπορώ να διαβάσω ή να παίξω κάποιο ηλεκτρονικό παιχνίδι και γκρινιάζω ασταμάτητα για όλα τα παραπάνω. :σαςευχαριστώ: Την επόμενη φορά που θα θέλετε να πάτε στα Τρίκαλα Κορινθίας για σκι, μη ξεχάσετε να πάρετε κι εμένα μαζί.

Last edited:

Φαροφύλακας

Υποθετικός Σοφέρ
Προσωπικό λέσχης
Δεν μου αρέσουν οι απεριποίητοι άνθρωποι. Δεν μου αρέσει να βλέπω να βγαίνουν τρίχες από τα αφτιά και τα ρουθούνια, ούτε φρύδια που θυμίζουν τροπική βλάστηση.

Μου αρέσουν οι άνθρωποι που προσέχουν την εμφάνισή τους. Μου αρέσουν οι γυναίκες που τονίζουν την θηλυκότητά τους. Μου αρέσουν οι γυναίκες που βάφονται.

Δεν μου αρέσουν οι απεριποίητοι άνθρωποι. Δεν μου αρέσει να βλέπω να βγαίνουν τρίχες από τα αφτιά και τα ρουθούνια, ούτε φρύδια που θυμίζουν τροπική βλάστηση.

Μου αρέσουν οι άνθρωποι που προσέχουν την εμφάνισή τους. Μου αρέσουν οι γυναίκες που τονίζουν την θηλυκότητά τους. Μου αρέσουν οι γυναίκες που βάφονται.
Γι'αυτό δεν εμφανιζόμαστε εμείς οι τριχωτοί λέτσοι στις συναντήσεις...:ρ

Κι εγώ τριχωτή λέτσα είμαι αλλά δεν έφαγα πόρτα γι'αυτό άσε τις δικαιολογίες. Την επόμενη φορά αν δεν εμφανιστείς, θα... θα... θα... θα σε μπλοκάρω. Ορίστε. Σε τρόμαξα; Δεν με ενδιαφέρει.

Δεν μ' αρέσει που ο Κόρτο, ο Αντέρωτας και το Καλοκαίρι δεν ήρθαν στα γενέθλια.
Μ' αρέσει που η Έλλη μόλις με είδε φώναξε: "ΤΣΙΟΥ" και η Στιλλ: "Δεν ντρέπεσαι;"

Last edited:
Οπως βαριεμαι αφορητα και τα ψωνια.Μεγαλο βασανιστηριο.....
Κι εγω, παρα πολύ....

όταν μου έχουν τελειώσει τα λεφτά.:))))

Ασχετο #1: Τσίου, τα Τρίκαλα Κορινθιας ειναι πολύ όμορφο μέρος (και χωρίς το χιονι_σεντόνι_τρυφερό_για_του_φιδιού_τον_ύπνο)
Άσχετο #2:
Αγαπητέ Κόρτο, σε παρακαλώ ρίξε μια ματιά εδώ:
Αποτελεσματικές παραθέσεις
Όταν απαντούμε σε μια ανάρτηση ακριβώς από κάτω της, δεν θα πρέπει να την παραθέτουμε παρά μόνο αν θέλουμε να απομονώσουμε ένα μικρό, συγκεκριμένο σημείο της.
Ομοίως, όταν απαντούμε σε μια παλιά ανάρτηση περιορίζουμε πάντα το κείμενο που παραθέτουμε στο ελάχιστο που χρειάζεται
:)))):)))):αγκαλιά:

Last edited:
Κι εγώ τριχωτή λέτσα είμαι αλλά δεν έφαγα πόρτα γι'αυτό άσε τις δικαιολογίες. Την επόμενη φορά αν δεν εμφανιστείς, θα... θα... θα... θα σε μπλοκάρω. Ορίστε. Σε τρόμαξα; Δεν με ενδιαφέρει.
Και εγω στην καθημερινοτητα μου αλλα οταν πηγαινω καπου ιδιαιτερα ντυνομαι λιγο τσιρκο μεντρανο (για τα δικα μου δεδοεμνα οφ κορς). Γενικα μετα την μητροτητα μου εχουν γυρισει λιγο τα μυαλα που ειτε θα κυκλοφορω με το μαλλι κιοφτε στο κεφαλι,φορμες και μαυρο κυκλο ως το πηγουνι ειτε θα ντυνομαι-βαφομαι-φοραω φορεματα κτλ για να παω να παρω φετα απο το σουπερ μαρκετ....αψυχολογητα πραγματα

Νομίζω οι πιο πολλές γυναίκες έτσι κάνουν, δηλαδή μη νομίζεις πως είσαι περίεργη. Τώρα για μένα το βάψιμο είναι περίεργη κατάσταση (καλά για τα ρούχα δεν μιλάω καν, αν βρω παντελόνι που δεν είναι λιωμένο σκάω πυροτεχνήματα). Καλώς ή κακώς σε κάποιες γυναίκες δεν πάει. Έχω κάτσει (σχεδόν με την βία) να με σοβατίσει αισθητικός και όταν κοιτάχτηκα στον καθρέφτη τρόμαξα. Από Αθηνά Μερτύρη είχα γίνει Ταϋγέτη.

Μ' αρέσει που ο Κόρτο κάνει την πάπια. Κανόνισε να ξαναγίνει συνάντηση και αντί να σκάσετε εσείς οι παλιοί να σκάσουν πάλι οι ξεκάρφωτοι (μετάφραση: εγώ). Θα σου αφιερώνω κάθε μέρα Κουνάλη μέχρι να μπεις σε καράβι ή αεροπλάνο :ναι:

Last edited:
Καλώς ή κακώς σε κάποιες γυναίκες δεν πάει. Έχω κάτσει (σχεδόν με την βία) να με σοβατίσει αισθητικός και όταν κοιτάχτηκα στον καθρέφτη τρόμαξα. Από Αθηνά Μερτύρη είχα γίνει Ταϋγέτη.
Μου αρέσει η Τσίου. (που δεν έχει καμιά σχέση με την Αθηνά Μερτύρη... τι είπες πάλι βρε όργιο? :))) )
Δεν μου αρέσουν οι αισθητικοί/μακιγιέζ που βγάζουν όλες τις γυναίκες μια κοψιά (Τσίου, έπεσες στην περίπτωση)
Μου αρέσουν οι γυναίκες με μακιγιάζ, χωρίς μακιγιάζ, οι ροκ, οι κυριλάτες, οι απλές, οι κοκέτες, οι χύμα, οι μετρημένες, οι αστείες, οι σοβαρές, οι σέξι, οι σεμνές, οι άνετες, οι ντροπαλές. Οι αυθεντικές.
Δεν μου αρέσουν οι δήθεν, οι υπερβολικές, οι ανταγωνιστικές. Ας μην πω άλλα...

Ασχετο αλλα ειχα συμφοιτητρια Μερτυρη....Καλα οι αισθητικοι συνηθως υπερβαλλουν λιγακι στο σοβαντισμα.και εμενα δεν μου αρεσει να με βαφουν

Ίζι

Κυρά των Σκιών
Μου αρέσουν οι γυναίκες με μακιγιάζ, χωρίς μακιγιάζ, οι ροκ, οι κυριλάτες, οι απλές, οι κοκέτες, οι χύμα, οι μετρημένες, οι αστείες, οι σοβαρές, οι σέξι, οι σεμνές, οι άνετες, οι ντροπαλές. Οι αυθεντικές.
:πάνω:
Μ' αρέσουν οι γυναίκες που αγαπούν κι εκτιμούν το φύλο τους. Δεν μου αρέσει η άποψη που θέλει τους άντρες πιο "ντόμπρους" απ' τις γυναίκες, ειδικά όταν εκφράζεται από γυναίκες.

Δεν μου αρέσουν οι άνθρωποι που κάνουν "τσ" για να δείξουν ενόχληση όταν περιμένουν σε μια ουρά.

Μου αρέσει η παραλλακτικότητα, η αδιάκοπη ροή. Είναι το μόνο που κάνει όλα τα ίδια να αποκτούν κάποιο νόημα, μια πλαναίσθηση διαφορετικού.

Δεν μου αρέσουν οι άνθρωποι που κάνουν "τσ" για να δείξουν ενόχληση όταν περιμένουν σε μια ουρά.
Πωω τι είπες τώρα! :κόλλα5: Έχω τσακωθεί αγρίως δύο φορές (ευτυχώς) υπερασπιζόμενη αυτόν που προσπαθεί να εξυπηρετήσει τους αγενείς ανυπόμονους.

Μ' αρέσει το Φθινόπωρο επειδή της αρέσουν οι διαφορετικές απόψεις (ακόμη κι όταν της τσακίζουν τα νεύρα). Μ' αρέσει ο Παράδοξος επειδή στις αναρτήσεις του, συχνά πυκνά, βρίσκω άγνωστες (για μένα) λέξεις κι έτσι ανατρέχω στο λεξικό<---(attention attention, αυτό ήταν κοπλιμέντο. Δεν σε λέω βερμπαλιστή, καμία σχέση, απλώς έχεις την κατάρα της Γλύκατζη-Αρβελέρ: Ξέρετε πολύ καλά ελληνικά)
Δεν μ'αρέσει όταν αυτά που γράφω δεν βγάζουν νόημα και πρέπει να κάνω απανωτά edits :χαχα:

Μ'αρέσει η Τσίου γιατί είναι ακομπλεξάριστη και χύμα στο κύμα (και έχει φαντασία οταν βρίζει) !!! Μαρέσει το Φθινόπωρο γιατί έχει καλή καρδιά, είναι καλόκαρδο και ξεχωρίζει για την καλοκαρδοσύνη του !! :))))

Μ'αρέσει η Στιλλ γιατί είναι η Στιλλ (αν δεν παινέψεις το σπίτι σου θα πέσει να σε πλακώσει). Ξέχασες να πεις πως μας αρέσει για την καλή της την καρδιά!
:μουάχαχα::μουάχαχα: καρδιοπάθειες απ' τις πολλές συμπάθειες
[video=youtube;e1rkcIIHLiI]https://www.youtube.com/watch?v=e1rkcIIHLiI[/video]