Μ' αρέσει… Δεν μ' αρέσει…

ΥΓ1: Ντάξει κρατάω και μια επιφύλαξη μήπως εννοείς λεμόνι πριν το τηγάνισμα
Οχι, εννοω μετα το τηγανισμα και πριν το μασουλημα. :)
Τσίου/Χρυσόστομε εμείς στριμμένοι; ΌΟΟΛΟΙ οι άλλοι είναι περιέργοι εμείς είμαστε μια χαρά ;)
Βασικά, ειστε τρεις χαρες. :ρ

Τσίου, σχετικά με τα αδέσποτα. Είδες το βιντεάκι με τον φαρμακοποιό, που μετά κυνήγησε δικαστικά τον άνθρωπο που το τράβηξε; :τσκτσκ: Πόσο σκ@τόψυχος πρέπει να 'ναι κανείς για να ενοχληθεί από ένα δυστυχισμένο αδέσποτο που απλώς κοιμάται κοντά στο μαγαζί του; :(
Ωχ, τι έγινε πάλι; Πάλι καλά που δεν το είδα, δεν μπορώ, αρρωσταίνω με τέτοια πράγματα, με πιάνει το στομάχι μου. Έχω αρχίσει να υποστηρίζω μόνο καταστήματα που έχουν ταίστρες ή είναι φιλικά προς τα αδέσποτα.
Έλλη και Στιλλ είστε θεότρελες, η Έλλη λίγο παραπάνω που βάζει λεμόνι στις πατάτες.
Ιπποπόταμε, κι εγώ θα έλεγα κι άλλα, αλλά θα έτρωγα κράξιμο.
Αντέρωτα, μ'αρέσει που είσαι γιόλο.
Μ'αρέσουν οι πατάτες όπως και να είναι, ακόμη και βραστές με κολοκυθάκια, ξίδι, ρίγανη και φέτα ή μανούρι :μιαμ:

Αντέρωτας

Ξωτικό του Φωτός
Προσωπικό λέσχης
Πλακα-πλακα, αμα εχεις τηγανιτες πατατες με κρεατικο, ριξεις λεμονι και πεσει λιγο και στις πατατες, δεν ειναι ασχημες. Αλλα σκετες πατατες με πολυ λεμονι ειναι λιγο βιτσιοζικο :)

Φαροφύλακας

Υποθετικός Σοφέρ
Προσωπικό λέσχης
Ωχ, τι έγινε πάλι; Πάλι καλά που δεν το είδα, δεν μπορώ, αρρωσταίνω με τέτοια πράγματα, με πιάνει το στομάχι μου. Έχω αρχίσει να υποστηρίζω μόνο καταστήματα που έχουν ταίστρες ή είναι φιλικά προς τα αδέσποτα.
Έχω παρατηρήσει πως τα αδέσποτα πάνε και αράζουν και κοιμούνται μπροστά από συγκεκριμένα μαγαζιά. Αυτά είναι μαγαζιά όπου ο ιδιοκτήτης αγαπάει τα σκυλιά, τα ταΐζει κτλ. και τα φουκαριάρικα νιώθουν πως ανήκουν κάπως εκεί. Τέτοια καταστήματα, όπου βλέπω τα σκυλιά να κοιμούνται σταθερά από έξω, μου είναι πολύ συμπαθή μαζί με τον ιδιοκτήτη. Και ναι, ας τα προτιμάμε.

Από εκεί και πέρα, κι εγώ μπορεί να βάλω μπόλικο λεμόνι στις τηγανητές πατάτες αν και μάλλον τις προτιμώ τραγανές. Μέχρι και στο ξυδάτο χταπόδι λεμόνι βάζω. :μαναι:

Μια φίλη μου, για να φάει το χταπόδι, βγάζει τις βεντουζίτσες. :))))

Μου αρέσουν πάρα πολύ τα πάζλ. Εχω ξοδεψει πολλές εργατοώρες με δαυτα. Τη διετία 2005-2007 έφτιαχνα μανιωδώς, το δυσκολότερο εκ των οποίων ήταν μαλλον η Κραυγή. 3000pcs. Το έβαλα σε κάδρο και το χάρισα τελικά σε μια γιαγιά που το ήθελε, όταν μετακόμισα από το προηγούμενο σπίτι μου. Φρικιό η γιαγιά; Το ευκολότερο ήταν η σχολή των Αθηνών κι ένας παγκόσμιος χάρτης. Το μόνο που μου έχει μείνει στο κουτάκι του και με όλα τα κομμάτια του είναι η Γκερνίκα, επίσης δύσκολο παζλ. Τα υπόλοιπα, έμειναν κληροδότημα σε κάποιον.

Επίσης, μου αρέσουν τα παιγνίδια-γρίφοι: κουτάκια που πρέπει να ανοίξεις, σχήματα που πρέπει να φτιάξεις κλπ κλπ καθώς και κάθε είδους ζάρι. Οι τσάντες μου κουδουνίζουν από αυτές τις αηδίες που κουβαλάω.

Μου αρέσουν οι συνδυασμοί: κόκκινο-πράσινο, κόκκινο-μπλε πράσινο-μπλε.

Μου αρέσει πολύ, όπου κι αν βρεθώ, να κόβω βόλτες σε παζάρια και υπαίθριες αγορές με πάγκους που πουλάνε όλα τα απιθανοαπίθανα αντικείμενα, παλιά βιβλία, κάρτες κι αυτοκόλλητα, παλιά παιγνίδια και μικροεργαλεία, ρούχα, τσάντες, αφίσες κλπ κλπ.

Αντέρωτας

Ξωτικό του Φωτός
Προσωπικό λέσχης
Μια φίλη μου, για να φάει το χταπόδι, βγάζει τις βεντουζίτσες. :))))
Εγω παλι οταν ημουν μικρος εβγαζα τις βεντουζιτσες και τις ετρωγα πρωτες :Ρ

είναι η Γκερνίκα, επίσης δύσκολο παζλ.
Ωωωωω σπανιως προφερουμε σωστα τη Γκερνίκα :)) :πάνω:

(να αρχίσω κι εγω να λέω το πιράνια αντί για το πιράνχας)

Last edited:
Μ'αρέσουν τα λατινικά κι ας έχω ξεχάσει ό,τι είχα μάθει, ακόμη και το orbicularis oris, βγάζει μια απίστευτη, για μένα, μελωδικότητα.

Εγω παλι οταν ημουν μικρος εβγαζα τις βεντουζιτσες και τις ετρωγα πρωτες :Ρ
Εγώ, παλι, αναγουλιαζω με το χταποδι σε καθε εκδοχη του. (Δηλητηριαση στα μικρατα μου). Μονο σε ντοκυμαντερ το ανεχομαι.
Ωωωωω σπανιως προφερουμε σωστα τη Γκερνίκα :)) :πάνω:
Εχω μεγάλες βλεψεις φετος για τα ισπανικα μου. :ναι:

Μ'αρέσουν τα λατινικά κι ας έχω ξεχάσει ό,τι είχα μάθει, ακόμη και το orbicularis oris, βγάζει μια απίστευτη, για μένα, μελωδικότητα.
Το αγαπημένα μου κείμενα ήταν αυτά με τους δύο φίλους που κανανε ναζάκια, και κρυβόταν ο ένας για να την πεί στην άλλο που ήταν τοσο αναιδής. Και το άλλο ήταν με την Ιουλία την κόρη του Αυγούστου που δεν μπορούσε τις άσπρες τρίχες και τις έβγαζε κρυφά. Και ο πατέρας της την έφερε αντιμέτωπη με το εξής τρομακτικό δίλημμα, θέλει να είναι ασπρομάλλα ή φαλακρή όταν γεράσει. Αμα συνέχιζε έτσι θα το έτρωγε το κεφάλι της. Τόσα μηνύματα μέσα σε αυτά τα κείμενα :κλαψ:

Πάντως τα λατινικά ήταν μια εύηχη γλώσσα, μελωδική.

Φαροφύλακας

Υποθετικός Σοφέρ
Προσωπικό λέσχης
το άλλο ήταν με την Ιουλία την κόρη του Αυγούστου που δεν μπορούσε τις άσπρες τρίχες και τις έβγαζε κρυφά. Και ο πατέρας της την έφερε αντιμέτωπη με το εξής τρομακτικό δίλημμα, θέλει να είναι ασπρομάλλα ή φαλακρή όταν γεράσει.

Μου αρέσουν τα MAME32 ακόμα... Τα βρίσκω διασκεδαστικά και χαλαρωτικά σε αντίθεση με τα περίπλοκα καινούργια παιχνίδια!

Μου αρέσει η διάσταση που έχει δώσει στην λαϊκή κιθάρα ο Δημήτρης Μυστακίδης.

Μου αρέσει ό,τι έχει σχέση με την Ανδαλουσία!

Μου αρέσουν τα επιτραπέζια! Ειδικά αυτά που παίζονται με πολλά άτομα.

Μου αρέσει το Σάββατο το μεσημέρι να πίνω τσίπουρα με φίλους!!

Το αγαπημένα μου κείμενα ήταν αυτά με τους δύο φίλους που κανανε ναζάκια, και κρυβόταν ο ένας για να την πεί στην άλλο που ήταν τοσο αναιδής.
:χαχαχα: Λες για τον Πόπλιο Κορνήλιο Νασικά και τον Έννιο; Homo es impudens!
(Αυτό με την Ιουλία θα μείνει σε όλους αξέχαστο. Ο πατήρ έπιασε και τις κομμώτριες στα πράσα που την ξεμάλλιαζαν! :μουάχαχα:)

Μου αρέσουν τα MAME32 ακόμα...
Αυτό δεν θα το σχολιάσω διότι παιδευόμουν για εβδομάδες με τα λάθος exe :τσκτσκ: Τα έσβησα όλα τώρα και ησύχασα.

Μου αρέσει ό,τι έχει σχέση με την Ανδαλουσία!
Κι αυτό;
[video=youtube;FndmvPkI1Ms]https://www.youtube.com/watch?v=FndmvPkI1Ms[/video]
:χαχαχα::χαχαχα::χαχαχα:

Nαι για αυτά αλλοπρόσαλλα παλικάρια λέω. Φάρε μην γίνεσαι πεζός το νόημα αυτών των κειμένων is so deep that even Adele can't roll in it. :ρ

Eντωμεταξύ βρίζεις των άλλο στα λατινικά και ακούγεται σαν τραγούδι στα αυτιά σου. Μα ποσο τέλειο.

Και audiovisual ανέβασμα του υπέροχου αυτού κειμένου

[video=youtube;xnxqj9DI4Wg]https://www.youtube.com/watch?v=xnxqj9DI4Wg[/video]