Μ' αρέσει… Δεν μ' αρέσει…

@Βιβλιόφιλος, τεράστιο ναι σε όλα εκτός το κρύο ντους. :μπρ: Εάν δεν βγω από το μπάνιο με εγκαύματα τουλάχιστον πρώτου βαθμού, είναι σαν να μην έχω μπει στο ντους. :))))
Κι εμένα μου αρέσει να πηγαίνω για καφέ μόνος. Βασικά το έχω κάνει συνήθεια κάθε Σάββατο πρωί να παίρνω το βιβλίο μου και να πηγαίνω στο αγαπημένο μου βιβλιοπωλείο - καφετέρια και να περνάω 1-2 ώρες μόνος. Μετά την αναγκαστική μου επαφή με ανθρωποειδή κατά τη διάρκεια της εβδομάδας νιώθω έντονη ανάγκη να μείνω μόνος για λίγο. Δεν διαβάζω πάντα, συνήθως παρατηρώ κλεφτά τους άλλους θαμώνες, το βιβλίο το έχω περισσότερο για μόστρα, να δείξω λίγο ιντελεκτουάλ και γοητευτικός τρομάρα μου.

Μου αρεσουν τα αραβικά τελευταία, τελικά είναι πολύ ιδιαίτερη και όμορφη γλώσσα.

@Βιβλιόφιλος, τεράστιο ναι σε όλα εκτός το κρύο ντους. :μπρ: Εάν δεν βγω από το μπάνιο με εγκαύματα τουλάχιστον πρώτου βαθμού, είναι σαν να μην έχω μπει στο ντους. :))))
Εισαι απο αυτους που βουτάν με μετά τη μια ώρα στη θαλασσα; Εισαι απλώς μέσα και κόβεις βόλτες; :αγκαλιά:

Πλάκα πλάκα, όντως κάνω πολλή ώρα να βουτήξω ολόκληρος στο νερό! Συνήθως βουτάω μέχρι τη μέση και κάθομαι μέχρι να φτάσω πάτο από τον εξευτελισμό, μαντράχαλος ολόκληρος να κρυώνει με 40 βαθμούς στη θάλασσα. Φυσικά όταν εν τέλει μπω ολόκληρος ξεστομίζω ό,τι υπάρχει σε βρισιά.

Ναι στα καυτά μπάνια, αλλά μόνο τον χειμώνα. Το καλοκαίρι μου αρέσει το κρύο νερό, οπως και η κρυα θάλασσα, στην οποία βουτάω κατευθείαν όχι επειδή είμαι παλικαρού, αλλά επειδή θέλω να τελειωνω γρήγορα (και να δροσιστώ). 🤔 Πράγμα που είχα από μικρή, δηλαδή η μητερα μου κατάλαβε ότι ήταν η Ροζμαρυ όταν σε επίσκεψη στον οδοντίατρο, του είπα να μη μου κάνει ένεση και να βάλει κατευθείαν νυστέρι στο ουλο. Αντε, γιατρέ, έχω δουλειέθ, θα χάθω το under the umbrella tree.

Φαροφύλακας

Υποθετικός Σοφέρ
Προσωπικό λέσχης
@Έλλη Μ σε νιώθω σε όλα. Και τα σεμεδάκια;; Ό,τι πιο κακόγουστο έχει εφευρεθεί από homo sapiens σε σχέση με τη διακόσμηση. :μόκο: Εύχομαι η ψυχή που μια όμορφη μέρα, πριν αιώνες, σηκώθηκε και σκέφτηκε " ας φτιάξω ένα σεμεδάκι να ομορφύνει λίγο το σπίτι!", να περιπλανιέται στη κόλαση του Δάντη για πάντα.
Ίσως τα έφτιαξε με καλές προθέσεις. Ίσως ο δρόμος προς την κόλασση είναι στρωμένος με σεμεδάκια. Ίσως... ίσως...

Μου αρεσουν τα αραβικά τελευταία, τελικά είναι πολύ ιδιαίτερη και όμορφη γλώσσα.
Όλοι στα λόγια μου θα 'ρθειτε. :ρ

Αν θες να μιλσηουμε για κουρτινες (Ντοινγκ!!)τωρα που εκλεισε κι ο Χυτηρογλου
Κλαουδάτος, Μινιόν, Χυτήρογλου... πού θα πάει αυτό το πράγμα;! :μπρ:

Ίσως τα έφτιαξε με καλές προθέσεις. Ίσως ο δρόμος προς την κόλασση είναι στρωμένος με σεμεδάκια. Ίσως... ίσως...
Ισως να αφηνες στην άκρη τόση καλοσυνη, με αποσυντονιζει αυτή η θετικοτητα. :ρ

Όλοι στα λόγια μου θα 'ρθειτε. :ρ
Οπου, διαβάζοντας τον Ιαβερη, αυτό ακριβως σκεφτόμουν!

Κλαουδάτος, Μινιόν, Χυτήρογλου... πού θα πάει αυτό το πράγμα;! :μπρ:
Γιατι προδιδεις τις ηλικίες μας, νεαρέ;

Μου αρέσει ο Νίκος Κουρής!

Δεν μου αρέσει ο συνδυασμός μπλου τζιν τζακετ και μπλου τζιν από κάτω. Θεωρώ ότι δεν αναδεικνύεται κανένα από τα δύο ρούχα, και η μονοχρωμία τα αδικεί.

Δεν μου αρέσει ο συνδυασμός μπλου τζιν τζακετ και μπλου τζιν από κάτω. Θεωρώ ότι δεν αναδεικνύεται κανένα από τα δύο ρούχα, και η μονοχρωμία τα αδικεί.
Ως ανθρωπος της μοδας (Ντόινγκ!) θα συμφωνησω. Βεβαια, ενα σκουρο τζην με ξεπλυμενο, τζην πουκαμισο (χωρις γιακα) απο πανω, μου φαινεται πολυ οκ. Ξερεις τι νομιζω δεν μου αρεσει γενικα; Το κατω μερος να ειναι πιο ανοιχτοχρωμο απο το πανω.

:αργκ: Δεν μου το λέγατε νωρίτερα, που πήγα και στάθηκα σαν τζιν μούμια μπροστά σε ολόκληρο Τζέφρυ Ευγενίδη;
Όχι, πλάκα κάνω. 1ον ήταν καθιστός. 2ον my style rocked γιατί το τζιν είχε σκισιματα, μέσα από τις τρούπες φαινόταν το μαύρο καλσόν κι "έσπαγε".
Μου αρέσουν πολύ τα τζιν πουκάμισα, και τα ζιβάγκο (συνήθως τα συνδυαζω με ζακέτες)

Πλάκα πλάκα το τζιν είναι η (πιο σημαντική) συνεισφορά των Αμερικάνων στον παγκόσμιο πολιτισμό (διότι κατά τα άλλα τα εξάσφαιρα και η υποκουλτούρα δεν είναι και φοβερή συνεισφορά).
Κομψό, πρακτικό, μπορεί να φορεθεί σε κάθε περίσταση, κάθε εποχή. Πάντα στη μόδα, αρκετά αντιβρωμικό.
Και μπορεί να φορεθεί και με σχεδόν ο,τιδήποτε (φτάνει να μην είναι τζιν πάνω-κάτω :))
Χρωστούμε μεγάλη χάρη στο Λέβι Στράους που βρήκε αυτή τη χρήση για το τεντόπανο του κάρου του.