Νήμα για εφήμερα μηνύματα (που όμως θα μείνουν για πάντα στην καρδιά μας)

Πεταλούδα

Θαλασσογέννητη Ελπίδα των Ηλιόμορφων Ονείρων
Προσωπικό λέσχης
Ένα κάρο ερωτήσεις, που ήταν λέει η μητέρα μου όταν με γεννούσε
@Πεταλούδα σήμερα θα στρωθώ κάποια στιγμή να κάνω τη δική μας, δεν έχω ιδέα τι ειναι αυτό, υποθέτω πως θέλουν να μάθουν σε ποιον Δήμο έμενε η μάνα σου την περίοδο εκείνη.
Επειδή αυτο που φοβόμουν στην απογραφή έγινε, αποφάσισα να πάω με συνοδεία. Βλέπουμε μια σκυλουμπα σε μια μονοκατοικία, αρχίζουμε τις αγκαλιές και τα φιλιά. Βγαίνει η γλυκύτατη ιδιοκτήτρια, φωνάζει τον σκυλο "λαγάνα" και μας εξηγεί ότι την έβγαλαν έτσι επειδή την βρήκαν Καθαρά Δευτέρα. Και ακούω τον σωματοφυλακα μου να μου λέει: εσένα άμα σε βρίσκαμε Κ. Δευτέρα θα σε βγάζαμε "χαλβά". Κανένας σεβασμός και

Πεταλούδα

Θαλασσογέννητη Ελπίδα των Ηλιόμορφων Ονείρων
Προσωπικό λέσχης
@Πεταλούδα σήμερα θα στρωθώ κάποια στιγμή να κάνω τη δική μας, δεν έχω ιδέα τι ειναι αυτό, υποθέτω πως θέλουν να μάθουν σε ποιον Δήμο έμενε η μάνα σου την περίοδο εκείνη.
Σωστά, αυτό συνεπάγεται, απλά ήθελα να το "διασκεδάσω" λίγο αυτό που ένιωσα. Με πιάσανε τα συνωμοσιολογικά μου (που δεν με πιάνουν συχνά από όσο με έχω γνωρίσει :ρ ), με τα τόσο του ματς ινφορμέισον που ζητούνται.

Με πιάσανε τα συνωμοσιολογικά μου (που δεν με πιάνουν συχνά από όσο με έχω γνωρίσει :ρ ), με τα τόσο του ματς ινφορμέισον που ζητούνται.
Και δεν έχεις και άδικο. Όταν γίνεται πολλή και περίεργη η πληροφορία που σου ζητούν, κάπου αρχίζεις και αναρωτιέσαι.

Αντέρωτας

Ξωτικό του Φωτός
Προσωπικό λέσχης
Επανερχομαι στο μυστηριο με τις διαφημισεις με τα αντιπαθητικα ανθρωπακια τυπου Φοιβος Αθηνα που εχουν το ιδιο στυλ.

Το στυλ εχει ονομα, λεγεται ειρωνικα corporate memphis, εχει εκνευρισει πολυ κοσμο, και οριστε και ενα αρθρο που το σχολιαζει ως φαινομενο

Σκέφτομαι όσους δεν έκαναν αυτοαπογραφη επειδή είναι αρνητές ή δικαιωματικά ζόρικοι / ερασιτέχνες στατιστικολογοι . Στη δεύτερη φάση θα πρέπει να τους επισκεφθώ ξανά, αν δεν μου ανοίξουν την πόρτα οκ, αλλά αν την ανοίξουν δεν θα είμαι η απογραφεας που πήγε στα τυφλά, αλλά τσιράκι σκοτεινών δυνάμεων ή η υπεύθυνη για όλη την ανοργανωσιά.

Μεσα σε ολα, προχθες κλεισαμε εισιτηρια για το ☘σμαραγδενιο νησι☘ χθες κλεισαμε ξενοδοχειο, και, οχι στο πολυ βαθος, βλεπω απαγορευσεις πτησεων, λοκνταουν κι αλλα ομορφα.

Το αλλο που σκεφτομαι ειναι αυτο που εγινε στο Κερατσινι με το κοριτσακι. Μου πεταγεται στο μυαλο, μαζι με τις αντιδρασεις καποιων, για να μου υπενθυμιζει τι ανθρωποι κυκλοφορουν, και 😕
Θέλω λιγο απ' αυτο το σομα που επαιρναν στον θαυμαστο καινουργιο κοσμο.

Και δεν έχεις και άδικο. Όταν γίνεται πολλή και περίεργη η πληροφορία που σου ζητούν, κάπου αρχίζεις και αναρωτιέσαι.
Αναρωτιεσαι ποιος ηλιθιος εστησε αυτό το παρωχημένο πρόγραμμα (θα ειχε στο συρτάρι του καποια απαρχαιωμένη μαλακια που προοριζοταν για κανα υποθηκοφυλακείο;; κτηματολόγιο;; Και σου λέει, ας μην παει χαμένο, ας το σουλουπώσουμε λιγο, ποιος θα το πάρει χαμπαρι..Ωιμέ!!)
Μα πραγματικά, αν το ντους ειναι εντός ή εκτός οικίας; Πάλι καλά που δεν ρωτούσαν αν ο μπιντές ειναι στο "μέρος".
Βγαίνει η γλυκύτατη ιδιοκτήτρια, φωνάζει τον σκυλο "λαγάνα" και μας εξηγεί ότι την έβγαλαν έτσι επειδή την βρήκαν Καθαρά Δευτέρα. Και ακούω τον σωματοφυλακα μου να μου λέει: εσένα άμα σε βρίσκαμε Κ. Δευτέρα θα σε βγάζαμε "χαλβά".
Γελάω δυνατά. :)))):))))
Κρίμα (για τις γυναίκες) τέτοιο χιούμορ να πηγαίνει χαμένο. Κυριολεκτώ.
Ακομη πιο δυνατά. :)))):)))):)))):))))

Last edited:
Μα πραγματικά, αν το ντους ειναι εντός ή εκτός οικίας;
Ναι, είναι κοινό το ερωτηματολόγιο, γι' αυτό. Δεν το αλλάζουν ανά περιοχή.
Γελάω δυνατά. :)))):))))
Κι εγώ, από μέσα μου. Απ' έξω μου ειμαι: Να πας να μην σου πω που. Όπως στην άλλη που μου είπε ότι αυτό το τραγούδι:
Της θύμισε εμένα. Βαλλομαι πανταχοθεν.