Νήμα για εφήμερα μηνύματα (που όμως θα μείνουν για πάντα στην καρδιά μας)

Τσίου

Μύστης
Όνειρο με τον Σταλόουν (Σταλονε) έχω δει (παίζαμε σε θεατρική παράσταση).
Ονειρο με τον Κρίστιαν Μπειλ έχω δει, (αν θυμάμαι καλά κρατούσα το σκριπτ).
Όνειρο με τον Φαροφυλακα έχω δει (ήμουν στο gang του, έκλεβα αυτοκίνητα για χάρη του).
Σημερα είδα τον Μητσάρα μου :προσκυνώ:(Γιαννακόπουλο) και είχαμε έναν έντονο διάλογο για την Πανάθα.
(ΤΙ ΖΩ!) Τα νεύρα μου κουρελι. Ανοίγω μάτια, η πραγματικότητα με κλωτσά στο δόξα πατρι, κι άρχιζω να κοπανάω την καφετιέρα σαν σερβιτόρα που την έσκασαν πριν ακόμη αρχίσει η βάρδια.
Τωρα μένει να δω την Αννίτα Πάνια να μου κάνει μαθήματα γαλλικών, τον Κοτανίδη να με ακούει με θαυμασμο, την Lady Gaga να με εμψυχώνει, τον Κοντοπίδη να συμπασχει με το δικό μου αγρίμι που γδέρνει τα τοιχωματα, και τον Ζολα να κάνουμε τους γέρους του Μαπετ Σόου.
Ειναι πολλοί οι γκεστ, αλλά έχω εμπιστοσύνη στο υποσυνείδητο μου, μπορεί να υποστηρίξει υπερπαραγωγες. Αυτό που φοβάμαι είναι μην τα κανει ρόιδο. Δηλαδή μην δω την Αννιτα να με εμψυχώνει, και τον Κοντοπίδη να φωνάζει κελ ντομαζ, κελ ντομαζ και να κλαιει πάνω από το μπεσερέλ.
ΔεΝεεε. Δεν.

Πεταλούδα

Θαλασσογέννητη Ελπίδα των Ηλιόμορφων Ονείρων
Προσωπικό λέσχης
... το γεγονός ότι δεν έχω μπερδευτει ποτέ. Αντιμετωπίζω μεν πολύ σοβαρά διλήμματα στη ζωή μου ( πχ, πίτσα ή σουβλάκι), αλλά απαντώντας πάντα "και τα δυο" έχω λύσει το πρόβλημα της ζωής μου.
@Νιλς, επειδή με μπέρδεψες.. Χαίρομαι που είσαι ξεμπερδεμένος στην ζωή σου! Οι γύρω σου τι κάνουν, όλα καλά; Μου λες λίγο πως τα παραγγέλνεις, για να δω κάτι;.. :φιρουλί:

Να, εγώ όποτε ζητάω «μια μπουγάτσα με απ’ όλα», πότε με “πιάνουν” αμέσως και μου την φέρνουν και πότε με ρωτάνε τι εννοώ, τους ψιλομπερδεύω μάλλον. :))))

@Τσίου, ναι, όταν ανοίξεις τα μάτια, πως εισβάλει έτσι αυτή η άτιμη πραγματικότητα!
Να σου πω, εσύ βλέπω έχεις έτοιμους πρωταγωνιστές και διαλόγους, εγώ μπορώ να βάλω σκηνικά από παράξενα τοπία και κτίρια και καμιά σουρεάλ κατάσταση. Άμα τα βάλουμε κάτω, τι λες, ψήνεσαι να γράψουμε κάτι ή να γυρίσουμε κάνα ταινιάκι; Όλο και κάτι θα βγει :ρ

Νιλς

Κοινωνός
Αγαπητή μου @Πεταλούδα
Με τον ορατό κίνδυνο να με πετάξετε έξω από τη λέσχη:
Το σουβλάκι μου : Πίτα αλάδωτη, γύρο χοιρινό, πατάτα και φέτα
Η πίτσα μου : αφράτη ζύμη, λευκή σάλτσα (δεν τρώω κέτσαπ), ζαμπόν τυρί, μπέικον, πατάτα, αυγό, φέτα.
Ο καφές μου : φρέντο καπουτσίνο γλυκός με ζαχαρίνη, εβαπορέ και κανέλα.
Χάρηκα που σας γνώρισα.

Χρυσόστομος

Κοινωνός
Αυτο το έχω σκεφτεί δεκαδες φορές..γιατι δεν υπάρχει ένας σουβλατζης να βαζει μεσα στο σουβλάκι και φέτα να μην αναγκαζόμαστε να την προσθέτουμε εμεις; Οκ προφανως θα ανέβαινε και το κόστος αλλά αξιζει τον κόπο..

Βάγγυ

Κοινωνός
Χάρηκα που σας γνώρισα.
Αυτό στο χωριό μου το λέμε γαλακτομπούρεκο.
ΥΓ1: Είμαι σίγουρη ότι το έχεις ακούσει πολλές φορές αυτό το κλισέ αλλα δε με κρατούσαν τα χέρια μου. :φιρουλί:
ΥΓ2: Μέχρι πέρσι κι εγώ έτσι το έπινα πέρα από την κανέλα που τη σιχαίνομαι όπως ο διάολος το λιβάνι.

Λευκή Σελίδα

Κοινωνός
Αγαπητή μου @Πεταλούδα
Με τον ορατό κίνδυνο να με πετάξετε έξω από τη λέσχη:
Η πίτσα μου : αφράτη ζύμη, λευκή σάλτσα (δεν τρώω κέτσαπ), ζαμπόν τυρί, μπέικον, πατάτα, αυγό, φέτα.
Χάρηκα που σας γνώρισα.
Μενού για διατροφή. Η αλάδωτη πίτα και η ζαχαρίνη το πάει ένα βήμα παραπέρα.

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
Όνειρο με τον Φαροφυλακα έχω δει (ήμουν στο gang του, έκλεβα αυτοκίνητα για χάρη του).
Πωωωω, τι τέλειο! Θυμασαι λεπτομέρειες;

Λευκή Σελίδα

Κοινωνός
Ε πρέπει να προσέχουμε @Λευκή Σελίδα
Μην τρώμε αηδιες.
Νιλσάκο μου ξέχασα να σου αναφέρω το ακριβές εβδομαδιαίο πρόγραμμα. Πρέπει να τρώς μέρα παρά μέρα. Μπορείς όμως να προσθέσεις στο μενού πρωινό, μέχρι δύο φρούτα και επιδόρπιο και στις κενές μέρες όσο νερό θέλεις. :)

(Μην εμπιστεύεσαι άνθρωπο που σου προτείνει σκληροπυρηνική διατροφή και παράλληλα τρώει πάνω από μισό κιλό παγωτό στην καθισιά του)

Last edited: