Ποιο βιβλίο διαβάζεις τώρα;

Μολις τελειωσα τους Αδελφους Καραμαζοβ...
:προσκυνώ::προσκυνώ:: Το Μεγαλειο της γραφης του σπουδαιου αυτου συγγραφεα...
Συνεχιζω με τον Καθηγητη της Σαρλοτ Μπροντε..

Παρατάω τον Καθηγητή της Μπροντέ γιατί είναι κάπως βαρετό (συγγνώμη καλή μου Σάρλοτ μα θα το ξαναπιάσω). Μάλλον με Κινγκ θα συνεχίσω.

Last edited:
Τελείωσα το "Βιβλίο των χαμένων πραγμάτων" του John Connolly, το οποίο μου άρεσε πολύ, και συνεχίζω με "Ματίλντα" του Ρόαλντ Νταλ! :γιούπι:

τζάρλαξλ (καλά τέλειο παρωνύμιο!), σ' άρεσε η κασσάνδρα κ ο λύκος; έχω διαβάσει το rien ne va plus της καραπάνου κ μου είχε φανεί περίεργο, αν κ μου είχε αρέσει, δεν ξέρω αν θα διάβαζα κάτι άλλο δικό της με ευκολία

Μου αρεσε πολυ αλλα, οσον αφορα τη θεματολογια του, ειναι απο τα πιο δυσκολα βιβλια που εχω διαβασει.
Κανεις την καρδια σου πετρα και το τελειωνεις.

Τελειώνω το Παιχνίδι του Ριπλευ. Μου άρεσε πολύ αλλά λιγότερο από το "Αυτή η γλυκιά αρρώστια". Γενικά φοβερή η Πατρίτσια Χαισμιθ και εννοώ πρωτότυπη στην γραφή της ,γι' αυτό και είναι κλασσική. Πολλοί απ' τους Σκανδιναβούς πάλι δύσκολο να γίνουν. Κλασσικοί.

Τελείωσα σήμερα τις "αόρατες πόλεις", του Ίταλο Καλβίνο!
Αριστούργημα! Ανήκει επάξια στα αγαπημένα μου βιβλία!

Παρατάω τον Καθηγητή της Μπροντέ γιατί είναι κάπως βαρετό (συγγνώμη καλή μου Σάρλοτ μα θα το ξαναπιάσω). Μάλλον με Κινγκ θα συνεχίσω.
μετα τον κινγκ για λιγο ισως να μη μπορεις να πιασεις κατι αλλο .ειδικά μπροντε που μπορει να ειναι ωραια τα βιβλια της αλλα δεν τρεχουν οπως τους βασιλια ... εχω κανα 2 βδομαδες χωρις βιβλιο του και μου λειπει :μαναι:

Τελειωσα τον Καθηγητη της Σαρλοτ Μπροντε...
Καλο σε καποια κομματια, λιγο βαρετο σε καποια αλλα..
Συνεχιζω με τον Λυκο της Στεπας, του Εσσε.

Τελικά κατέληξα, αφού το αγόρασα, να διαβάζω και το "Αϋπνίες" του Στίβεν Κινγκ. Είπα να το ξεκινήσω στο μετρό για να δω τι φάση είναι, κ τελικά από χθες κόλλησα κ έχω διαβάσει καμιά 200αριά σελίδες :σάλια: Και ρε παιδιά, δεν είναι καν ότι με έχει συνεπάρει, όπως άλλα του, αλλά δεν μπορώ να το αφήσω το άτιμο. Είναι εθιστικός :ναι:

Ίζι

Κυρά των Σκιών
Τελικά κατέληξα, αφού το αγόρασα, να διαβάζω και το "Αϋπνίες" του Στίβεν Κινγκ. Είπα να το ξεκινήσω στο μετρό για να δω τι φάση είναι, κ τελικά από χθες κόλλησα κ έχω διαβάσει καμιά 200αριά σελίδες :σάλια: Και ρε παιδιά, δεν είναι καν ότι με έχει συνεπάρει, όπως άλλα του, αλλά δεν μπορώ να το αφήσω το άτιμο. Είναι εθιστικός :ναι:
Είμαι σπαστική το ξέρω, αλλά η "Αϋπνία" καλό είναι να διαβάζεται μετά τον ΜΠ, όχι πριν, κι αυτό γιατί θα σου ξεφύγουν κάποια σημεία. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θα σου αρέσει. Καλή ανάγνωση! :)

Φαροφύλακας

Υποθετικός Σοφέρ
Προσωπικό λέσχης
Εάν πράγματι ήταν να κάνει κάτι τέτοιο, ίσως να το κάναμε και διαγραμματικά; :χμ: (λέμε τώρα.. γιατί έχουμε λίγες δουλειές φορτωμένες :ρ )