Ποιο βιβλίο διαβάζεις τώρα;

Τα βιβλία από τις εκδόσεις Αίολος έχω, εκτός από ένα νομίζω. Άμα αρχίσω να αγοράζω και βιβλία στα αγγλικά θα βρεθώ άστεγος πρώτον επειδή δε θα χωράω με τόσα βιβλία στο σπίτι και δεύτερον επειδή θα με πετάξει έξω η γυναίκα μου

ή θα με πετάξει έξω η γυναίκα μου
Λεπτομέρειες... και ο δικός μου γκρινιάζει και βλέπει εφιάλτες με καινούργια ράφια....
δε φτάνει που ομορφαίνουμε το χώρο και τον πλημμυρίζουμε με γνώση, κόσμους και εμπειρίες... :χαχα::χαχα::χαχα:

Λοιπόν ξεκίνησα τα
1. Hyperion του Νταν Σιμμονς
2. Storm of Locusts (βιβλίο 2 της σειράς the sixth eorld series) της Rebecca Roanhorse. Δε νομίζω να μου αρέσει όσο το πρώτο της σειράς.

Ξεκινάω το Με τον Όμηρο στις μέρες του Κορωνοϊου (δίστασα για μια στιγμή να το αναρτήσω στο νήμα Η ζωή (μας) την εποχή του Κορωνοϊού)

Τελείωσα το ''Σιντάρτα'' του Χέρμαν Έσσε, ολιγοσέλιδο και ευκολοδιάβαστο σαν παραμύθι που θα έπρεπε όμως να είχα διαβάσει πριν από πολλά χρόνια. Το μαγικό ταξίδι της ζωής, η προσωπική αναζήτηση της γνώσης και του αυτοπροσδιορισμού ρέουν ανεμπόδιστα και ''μαγικά'' μέσα από τη διήγηση του Σιντάρτα. Σίγουρα αξίζει να υπαρχει στην βιβλιοθήκη.

Συνεχίζω με Jo Nesbo και τον ''Κοκκινολαίμη'' του!