Πωλούνται: Βιβλία Ξένης Λογοτεχνίας

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
Έχω την αίσθηση πως έχω μαζέψει μέσα στα χρόνια πολύ περισσότερα βιβλία από όσα χρειάζομαι. Σε μια προσπάθεια να ξεφορτώσω την βιβλιοθήκη μου θα βγάζω εδώ διάφορα προς πώληση.

Για πολλά βιβλία έχω ξέχωρα νήματα στο υποφόρουμ με τις αγγελίες και για πιο γρήγορα,
θα βάζω διάφορα κι εδώ:

1. "Ο Αλμημιστής" - Paulo Coelho, Εκδόσεις "Νέα Σύνορα" Α Α Λιβανη, (με αυτό το εξώφυλλο), σαν καινούργιο, 5,00 €
  2. "Η Σφίγγα των Πάγων" - Ιούλιος Βερν, Εκδόσεις Ζαχαρόπουλος, πολύ καλή κατάσταση, 5,50 €
  3. "Η ζωή του Καστρούτσο Καστρακάνι" - Niccolo Machiavelli, Εκδόσεις Άρκτος (η πιο όμορφη έκδοση για το συγκεκριμένο έργο), σαν καινούργιο, τιμή 3,50 €
  4. "Ο κόσμος κάτω απ' τα πόδια της" - Salman Rushdie, Εκδόσεις Ψυχογιός, καλή κατάσταση, 4,50 €
  5. "Το όνειρο ενός γελοίου" - Φ. Ντοστογιέφσκι, Εκδόσεις Αρμός, σαν καινούριγο, 3,00 €
  6. "Ιστορίες του κ. Κοϋνερ" - Μπέρτολντ Μπρεχτ, Εκδόσεις Γράμματα, καλή κατάσταση, 3,00 €
  7. "Θα Φτύσω στους Τάφους σας" - Μπορίς Βιαν, Εκδόσεις Γράμματα, καλή κατάσταση, 3,50 €
  8. "Η Επιπεδοχώρα" - Έντουιν Άμποτ, Εκδόσεις Επιλογή, καλή κατάσταση, 8,00 € [ένα πολύ ενδιαφέρον βιβλίο σε μια πολύ καλή κι εξαντλημένη έκδοση και σε πολύ καλή κατάσταση]
  9. "Το δωμάτιο του Ιάκωβου" - Βιρτζίνια Γουλφ, Εκδόσεις Γράμματα, σε καλή κατάσταση, 3,50 €
  10. "Ψήγματα" - Φ. Σκοτ Φιτζέραλντ & "Ψήγματα" - Ζέλντα Φιτζέραλντ, Εκδόσεις Μάγια, 2 βιβλία, μαζί 10,00 € [όμορφες εκδόσεις, εξώφυλλο ματ, μέσα σαμουά, θυμίζουν Άγρα αλλά δίχως το πολυτονικό]
  11. "Ανεμοδαρμένα Ύψη - Έμιλι Μπροντέ, Εκδόσεις Ζαχαρόπουλος, σαν καινούργιο, 8,00 €
  12. "Ο καπετάνιος έχει κόψει αλυσίδα και το πλοίο είναι στα χέρια των ναυτών" - Τσαρλς Μπουκόβσκι, Εκδόσεις Ηριδανός, σαν καινούργιο, τιμή 5,50 €

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
( δόθηκε "Η Σφίγγα των Πάγων" )