Πωλούνται: 4 τόμοι πληροφορικής του ΕΑΠ

Αλέκος

New member
░░░ τα βιβλία δεν είναι πια διαθέσιμα ░░░
░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░

Πωλούνται 4 τόμοι πληροφορικής του ΕΑΠ. Αναλυτικότερα:
1)Εισαγωγή στην επιστήμη των υπολογιστών (τόμος Α)
2)Τεχνικές προγραμματισμού (τόμος Β)
3)Δομές δεδομένων (τόμος Γ)
4)Γλώσσες προγραμματισμού (τόμος Δ)
Όλοι οι τόμοι στα 30 ευρώ!!

Last edited by a moderator:
Υπάρχει κανένας που να έχει πουλήσει βιβλία της σχολής του εδώ μέσα;!; Δεν νομίζω. Τα βιβλία που δίνουν στις σχολές είναι το βάρος που πρέπει να κουβαλάς γιατί σπούδασες... ή όχι;

Αλέκος

New member
Καλημέρα, συμφωνώ μαζί σας αλλά για να τα δίνω σημαίνει ότι δεν τα χρειάζομαι πλέον! Αν δεν σας ενδιαφέρει η αγγελία μπορείτε να την προσπεράστε.

Δεν σχολίασα αν είναι χρήσιμα ή όχι! Το σχόλιο μου πάει στο ότι "κανένας" από όσους προσπάθησαν να τα πουλήσουν, δεν τα κατάφερε. Επειδή είναι εξειδικευμένα βιβλία, που λίγοι τα χρειάζονται, δοκιμάστε καλύτερα να τα δώσετε σε κανέναν κατακτήριο της σχολής, δηλαδή κάντε μία ανακοίνωση σε σελίδα σχετική με το τμήμα που σπουδάσατε. Εκεί είναι πιο πιθανό να τα πουλήσετε.

Δικιο εχει ο Γριλος. Εγω προσωπικα τα πανεπιστημιακα βιβλια που δεν χρειαζομουν πια τα πεταξα, αλλα το πιο σωστο θα ηταν να τα δωριζες σε φοιτητες απο τα πρωτα ετη. :)

Κόρτο Μαλτέζε

Μεγάλος Βεζίρης της Βαγδάτης
Staff member
Το τι κάνει ο καθένας με τα βιβλία του είναι δικό του ζήτημα, όμως εξαιρετικά εξειδικευμένα βιβλία είναι δύσκολο να βρουν αγοραστή, ειδικά αν όσοι ενδεχομένως να τα χρειαζόταν (έστω οι περισσότεροι από αυτούς) μπορούν να τα βρουν δωρεάν.

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Staff member
Προσωπικά το βρίσκω εύλογο να πουλάς κάτι που ο ίδιος αγόρασες.

Σε άλλη χώρα όπου σπούδασα υπήρχαν εξειδικευμένα βιβλιοπωλεία όπου πουλούσες τα βιβλια της σχολής και τα αγόραζαν από εκεί άλλοι φοιτητές, δεύτερο χέρι.

Σαώρη

Θεραπεύτρια Μαγικών Πλασμάτων
Staff member
░░░ τα βιβλία δεν είναι πια διαθέσιμα ░░░
░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░