Πότε ξανά; (μιαμ.. καλό ήτανε!)

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
Της γλώσσας λάγνε, θα πρέπει να είσαι οπωσδήποτε και εσύ, οπότε άκυρο για αύριο..

Φαροφύλακας

Προσωπικό λέσχης
Ελα, καιρό έχουμε να παίξουμε!!

Τί θα λέγατε για μεθαύριο, Τετάρτη 18 Μαρτίου στις 3:00 μ.μ. (ή και λίγο αργότερα.. 4; 5; )

ε; ε;:)

Γλωσσολάγνος

Όμορφο Νιάτο
Μάλλον κι εγώ, αλλά από τις έξι και μετά! Ωραία, να ψάξω από τώρα λέξεις... :ανάγνωση: :αράχνη: :ωραίος: Από το νέο αίμα θέλει κανείς να συμμετάσχει;

Φαροφύλακας

Προσωπικό λέσχης
Μάλλον κι εγώ, αλλά από τις έξι και μετά! Ωραία, να ψάξω από τώρα λέξεις... :ανάγνωση: :αράχνη: :ωραίος: Από το νέο αίμα θέλει κανείς να συμμετάσχει;
Από τις έξι και μετά όταν θα ξεκινήσουμε στις 3;!!! :αργκ: καλά, πόσες ώρες θα παίζουμε;! δεν μπορείς λίγο πιο νωρίς; να σπρώξεις εσύ λίγο προς τα κάτω, να σπρώξουμε εμείς λίγο προς τα πάνω, να βρεθούμε;

Γλωσσολάγνος

Όμορφο Νιάτο
Τότε παίδες αδυνατώ... Το σχολείο (μιλάμε για ολοήμερο) τελειώνει 16:15, στις 16:45 επιστρέφω στην πόλη και πηγαίνω για φαγητό, και κατά τις 17:30 πηγαίνω στο πανεπιστήμιο, απ' όπου σκόπευα να συμμετάσχω στο παιχνίδι. Το νωρίτερο που μπορώ είναι πεντέμισι.
Αν θυμάμαι καλά, ο λόγος για τον οποίο έχουμε να παίξουμε τόσον καιρό είναι ακριβώς ότι δεν μπορούμε να βρούμε ώρα που να βολεύει περισσότερους από τρεις ταυτόχρονα... :( Και λεξικοπαίγνιο μόνο με τρία άτομα δεν έχει γούστο!

Φαροφύλακας

Προσωπικό λέσχης
Κατάρα! (όπως στα παλιά κόμιξ :ρ )

Για να κάνω μια άλλη πρόταση: Παρασκευή το απόγευμα από τις 5:00 ή 5:30 και μετά;
:μήπως;:

Λορένα

Πολεμίστρια του Φωτός
Άντε και την Παρασκευη!

Αν και εχω δουλεια τοτε, πιστευω θα μπορεσω να συμμετασχω ανετα.

Κανεις αλλος;

Λορένα

Πολεμίστρια του Φωτός
πέρασε αρκετός καιρός και τώρα που έχουμε και νέα μέλη, τι θα λέγατε να κανονιζαμε το επόμενο παιχνιδάκι;

(μετραμε ηδη τρια παιχνιδια αν δεν κανω λαθος..)

Δεινομάχη

Όμορφο Νιάτο
Κάτι παίζεται εδώ! :χμχμ:
Εσείς, πότε θα ξαναπαίξετε για να παίξω κ εγώ μαζί σας?? εε?:)))

Γλωσσολάγνος

Όμορφο Νιάτο
Να το κανονίσουμε για την άλλη εβδομάδα; Εγώ πάντως είμαι φανατικός οπαδός αυτού του παιχνιδιού!!!

Φαροφύλακας

Προσωπικό λέσχης
μέσα! ας πει ο καθένας μέρες και ώρες που μπορεί... (μιλάμε για απόγευμα και βραδάκι, βεβαίως) :)

Ντόλυ

Όμορφο Νιάτο
Λοιπόν εμένα με βολεύει καλύτερα το βραδάκι αλλά και τα απογευματά μου από Τρίτη μέχρι και Πέμπτη από την επόμενη εβδομάδα πλέον θα είναι πιο χαλαρά....:))))

Λορένα

Πολεμίστρια του Φωτός
Περασε καιρος απο τοτε που παιξαμε το τελευταιο μας λεξικοπαιγνιο.

Τι λετε για μια ακομη διοργανωση; :))))

Προτεινω απο βδομαδα, καποιο απογευμα (εκτος απροοπτου με βολευουν ολες οι μερες και ωρες)

Τι λετε; πειτε οσοι θελετε, τι ωρες μπορειτε

Γλωσσολάγνος

Όμορφο Νιάτο
Μέσα για μέσα, αλλά να πληθύνουμε λίγο! Όχι πάλι τέσσερα άτομα. Νά 'χει περισσότερο γούστο! :)

Επειδή όμως η λέξη «απόγευμα» στα Ελληνικά έχει μία ακαθοριστία κι ένα χρονικό εύρος τουλάχιστον πέντε ωρών, μπορούμε να το ορίσουμε με νούμερα; Από τις τρεις μέχρι τις επτά π.χ.; :μαναι:

Φαροφύλακας

Προσωπικό λέσχης
για εμένα θα ήταν καλύτερα από τις 7 και μετά! :ανέκφραστος:

Γλωσσολάγνος

Όμορφο Νιάτο
Πέμπτη στις 19:00 (επτά μ.μ.); Δεκτό; Να βλέπω χέρια! :))

Ήδη θεωρούνται μάλλον βέβαιοι:

1. Γλωσσολάγνος
2. Δεινομάχη
3. Λορένα
4. Ντόλυ
5. Οκτάνα
6. Φαροφύλακας

Η σειρά είναι αυστηρώς αλφαβητική, για να μη λέτε. :))))

Last edited:

Φαροφύλακας

Προσωπικό λέσχης
Αστεία-αστεία, πάμε πάλι; Έχουμε να παίξουμε πάνω από χρόνο και πρόκειται αληθινά για διασκεδαστικό παιχνίδι.

Θα έλεγα για την ερχόμενη εβδομάδα. Πόσοι θα ήσασταν μέσα π.χ. για βραδάκι τής ερχόμενης Τρίτης;
:φρύδια: