Πότε ξανά; (μιαμ.. καλό ήτανε!)

Πεταλούδα

Θαλασσογέννητη Ελπίδα των Ηλιόμορφων Ονείρων
Προσωπικό λέσχης
Πολύ καιρό έχουμε να το παίξουμε αυτό, μέσα είμαι. :)

Λορένα

Πολεμίστρια του Φωτός
Εχουμε πολλα χρονια να παιξουμε το λεξικοπαιγνιο. Αν μαζευτουν 3-4 ατομα θα γινει.

Οσοι δηλωσουν ενδιαφερον και θελουν να ειναι σε ετοιμοτητα απο νωρις, στην περιπτωση που αναλαβουν το ρολο της "μανας", ας ψαξουν αγνωστες λεξεις που ουτε καν ο γουγλης δεν θα εχει την ερμηνεια τους (για να αποφυγουμε τις ζαβολιες ;) )

Πωλίνα

Κοινωνός
Ειλικρινά όταν διάβασα τον τίτλο του νήματος νόμιζα πως αφορούσε συνταγές! :μουάχαχα:
Είδα λίγο περί τίνος πρόκειται και μ άρεσε αρκετά! Εγώ είμαι μέσα! :))))

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
Έχετε υπόψη πως παίρνει κανα δύωρο σίγουρα.

Τί θα λέγατε για απόψε στις εννιά μια παρτίδα; :χμ:

( Διαβάστε καλά τους Κανόνες. )

Λορένα

Πολεμίστρια του Φωτός
αρκει και μια :). Στην περιπτωση που θα γινεις η μανα θα την χρειαστεις :)

Ίζι

Κυρά των Σκιών
Κι εγώ θέλω :) (Απλώς θα είμαι στη δουλειά και δεν ξέρω αν θα υπάρχει το χρονικό περιθώριο. Μπορώ να σας πω εκείνη την ώρα; )

Φαροφύλακας

Προσωπικό λέσχης
Ναι. Τί ώρα σε βολεύει καλύτερα;

Ίζι

Κυρά των Σκιών
Κατά τις 7; Αλλά και 8 και 9 καλά είναι θεωρητικά.

Έντιτ: Ανοησίες λέω, 7-8 πλακώνει κόσμος. Άρα μετά τις 8!

Φαροφύλακας

Προσωπικό λέσχης
Ας κρατήσουμε το 9:00 τότε. Κοίτα, εμείς οι 4 (Λορένα, Ίζι, Πωλίνα, Φαροφύλακας) αρκούμε, οπότε και παίζουμε. Από εκεί και πέρα, όποιος θέλει ας έρθει.

Ήδη ψάξτε και βρείτε μερικές πολύ παράξενες λέξεις από το λεξικό, ώστε να είμαστε όλοι έτοιμοι. :ναι:

Φαροφύλακας

Προσωπικό λέσχης
Με Ίζι έχω επαφή.

Λορένα και Πωλίνα, με διαβάζετε; Ας τα λέμε στο ομιλητήριο.

Πωλίνα

Κοινωνός
Έφτασε η Πέμπτη και αύριο ξεκινά ένα ωραιότατο 3ήμερο (εγώ δουλεύω κανονικά το Σάββατο:() και σκέφτηκα να πάρω την πρωτοβουλία, μιας και πέρασα πάρα πολύ καλά την προηγούμενη φορά, ώστε να οργανωθεί κι αυτό το σκ ένα λεξικοπαίγνιο!

Οι μέρες που προτείνω είναι Σάββατο - Κυριακή (αν και μάλλον θα πέσουν πολλά γλέντια το Σάββατο λόγω της εορτής, αλλά ποτέ δεν ξέρεις!)
Τις ώρες θα τις βρούμε ανάλογα με τις συμμετοχές.* Είτε νωρίς το βράδυ είτε μεσημέρι.

Πρώτη εγώ λοιπόν λέω πως την Κυριακή βράδυ+μεσημέρι μπορώ σίγουρα ενώ το Σάββατο είναι 80-20 υπέρ!

*Υπολογίζω πως για κάθε λέξη(γύρο) χρειαζόμαστε πάνω κάτω 30'.

Last edited by a moderator:

Πωλίνα

Κοινωνός
Νομίζω πως με άλλο ένα άτομο θα είμαστε οκ για αύριο βράδυ! Ποιό άτομο θα είναι όμως αυτό οέο;

Ίζι

Κυρά των Σκιών
Δεν βλέπω ενδιαφέρον :( Λέτε να το αφήσουμε τελικά για σήμερα;

Πωλίνα

Κοινωνός
Μάλλον ναι. Κοιτάμε πάλι για το άλλο ΣΚ! Επίσης με βολευουν πολύ οι Τετάρτες! :)))

Φαροφύλακας

Προσωπικό λέσχης
Παιδιά, εμένα παρότι μου αρέσει το παιχνίδι, δεν μου αρέσει που τραβάει πολύ. Μισή ώρα η λέξη, στα καλύτερά του. Εννοείται πως κάνεις παράλληλα κι άλλα πράγματα, όμως ακόμα κι έτσι...

:ανέκφραστος:

Λορένα

Πολεμίστρια του Φωτός
ηρθα λιγο αργοπορημενη.. και βλεπω αναβαλεται για σημερα.. Ας ειναι την αλλη βδομαδα λοιπον ή οποτε μας βολεψει :)