Πώληση Βιβλίων

Γρίλος

Κοινωνός
Πουλάω ή Ανταλλάσω τα παρακάτω βιβλία:

1. Joy Fielding - Σε κώμα - Εκδ. Διόπτρα - Άριστη Κατάσταση - 6,0 Ευρώ
2. William Ryan - Ο ιερόσυλος - Εκδ. Διόπτρα - Άριστη Κατάσταση - 5,0 Ευρώ
3. Αλέξης Πανσέληνος - Σκοτεινές Επιγραφές - Άριστη Κατάσταση - 5,0 Ευρώ
4. Έρση Σωτηροπούλου - Η Φάρσα - Εκδ. Πατάκη - Καλή Κατάσταση - 4,0 Ευρώ
5. Γιώργος Σκαμπαρδώνης - Μεταξύ σφύρας και Αλιάκμονος - Εκδ. Ελλ. Γράμματα - Άριστη Κατάσταση - 10,0 Ευρώ
6. Αντώνης Σουρούνης - Νύχτες με ουρά - Εκδ. Καστανιώτης - 3,00 Ευρώ
7. Τζων Μπανβιλ - Άπειροι Κόσμοι - Εκδ. Καστανιώτης - Άριστη Κατάσταση - 4,00 Ευρώ
8. Ρομπέρτο Σαβιάνο - Γόμορρα - Εκδ. Πατάκης - Άριστη Κατάσταση - 10,0 Ευρώ

Γρίλος

Κοινωνός
Τα παραπάνω τα ανταλλάσω με βιβλία του Ρόμπερτ Βαν Γκούλικ (περιπέτειες του δικαστή Τι) ή της Αγκάθα Κρίστι.

Last edited:

Σαώρη

Θεραπεύτρια Μαγικών Πλασμάτων
Προσωπικό λέσχης
Είπες για βιβλία. Δεν ξέρω αν σε ενδιαφέρει, αλλά αυτό το παλαιοβιβλιοπωλείο έχει κάποια δικά του (Robert Van Gulik). Κάνε αναζήτηση ορίζοντας στο πεδίο ότι αυτό που αναζητάς είναι συγγραφέας και συμπλήρωσε το όνομά του στο κενό. Δεν μπορώ να σου δείξω την λίστα με αυτά που διαθέτουν. :φιρουλί:
Έχει και 2-3 βιβλία της Agatha από τις εκδόσεις λυχνάρι.
(Πριν πας πάρε τηλέφωνο ή στείλε μήνυμα στο facebook. Απαντά σχετικά γρήγορα.)

Γρίλος

Κοινωνός
Σαώρη ευχαριστώ, αλλά είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν μπορώ να πάω εύκολα. Δύο θα ήθελα να αγοράσω αλλά τα μεταφορικά είναι αρκετά.

Αλανον

Όμορφο Νιάτο
Συγγνώμη....αλλά οι τιμές είναι πιο ακριβές από καινούργια στα περισσότερα....σχεδόν όλα είναι σε προσφορές....
Το θέμα των μεταφορικών φίλε δεν υπάρχει....τα περισσότερα βιβλιοπωλεία σε αγορές πάνω από 20 η 30 ευρώ δεν χρεώνουν
Τα βιβλία του van gulik μπορείς να τα βρεις σε πολύ καλές τιμές καινούργια στην πολιτεία

Last edited:

Γρίλος

Κοινωνός
Αλάνον μάλλον χαθήκαμε στη μετάφραση, με τα πολλά αποσιωπητικά δεν καταλαβαίνω σε τι αναφέρεσαι. Αν τα βιβλία μου, που θέλω να πουλήσω, είναι ακριβότερα τότε θα μειώσω την τιμή αντίστοιχα για να είναι πιο συμφέρουσα η δικιά μου τιμή. Όσο αφορά τα βιβλία του van gulik στο παλαιοπωλείο έχει δύο εξαντλημένα που δυστυχώς δεν τα έχει η Πολιτεία και τα μεταφορικά είναι στάνταρ ανεξάρτητα με την αγορά. Απάντησε μου συγκεκριμένα και όχι γενικά.

Αλανον

Όμορφο Νιάτο
1.ναι είμαι ακριβότερα τα βιβλία που πουλάς
2.είπες όρο ανταλλασεις με βιβλία του δικαστή τι...δεν είπες πια θέλεις, γιαυτό σου είπα στην πολιτεία
3.αν ήσουν πιο συγκεκριμένος θα σου απαντούσα κι εγώ... Εσύ είπες γενικά βαν γκουλικ

Γρίλος

Κοινωνός
Δεν το έχω, αλλά το έχω δει σε ένα κατάστημα. Δώσε μου μία-δύο μέρες να σου απαντήσω.

Γρίλος

Κοινωνός
Γλάρε πέρασα από το κατάστημα (τοπικό σουπερ μαρκετ) που είχα δει το βιβλίο αλλά δυστυχώς δεν το είχε. Αν το δω κάπου αλλού θα σε ενημερώσω. Γενικά να κοιτάς σε περίπτερα και σούπερ μάκρετ, μπορεί να το βρεις και μόνος.

Γλαρος

Όμορφο Νιάτο
Σε ευχαριστώ πολύ, την Κέρκυρα την έχω κάνει άνω κάτω και δεν το έχω βρει

Χασάπ

Όμορφο Νιάτο
Σκαμπαρδώνης

Πουλάω ή Ανταλλάσω τα παρακάτω βιβλία:

1. Joy Fielding - Σε κώμα - Εκδ. Διόπτρα - Άριστη Κατάσταση - 6,0 Ευρώ
2. William Ryan - Ο ιερόσυλος - Εκδ. Διόπτρα - Άριστη Κατάσταση - 5,0 Ευρώ
3. Αλέξης Πανσέληνος - Σκοτεινές Επιγραφές - Άριστη Κατάσταση - 5,0 Ευρώ
4. Έρση Σωτηροπούλου - Η Φάρσα - Εκδ. Πατάκη - Καλή Κατάσταση - 4,0 Ευρώ
5. Γιώργος Σκαμπαρδώνης - Μεταξύ σφύρας και Αλιάκμονος - Εκδ. Ελλ. Γράμματα - Άριστη Κατάσταση - 10,0 Ευρώ
6. Αντώνης Σουρούνης - Νύχτες με ουρά - Εκδ. Καστανιώτης - 3,00 Ευρώ
7. Τζων Μπανβιλ - Άπειροι Κόσμοι - Εκδ. Καστανιώτης - Άριστη Κατάσταση - 4,00 Ευρώ
8. Ρομπέρτο Σαβιάνο - Γόμορρα - Εκδ. Πατάκης - Άριστη Κατάσταση - 10,0 Ευρώ
Γρίλε καλησπέρα. Είδα πως πουλάς το Μεταξύ Σφύρας και Αλιάκμονος του Σκαμπαρδώνη, αλλά επειδή είναι αρκετά παλλιά η ανάρτηση, δεν ξέρω αν ισχύει ακόμη. Αν ισχύει, ενδιαφέρομαι.

Αντέρωτας

Ξωτικό του Φωτός
Προσωπικό λέσχης
Μπορειτε να επικοινωνησετε μεσω προσωπικων μηνυματων :)