Σελιδοδείκτης, ο καλύτερος... φίλος τού βιβλίου!

Πώς σημειώνεις πού βρίσκεσαι όταν διαβάζεις;

• Total voters
    247

Αζέλμα

Όμορφο Νιάτο
Φοβάμαι πως δεν είδα, αλλιώς θα σου το είχα πει.
Είναι ίσως λίγο χαζό, αλλά είχε και κάτι κουτάκια για τσάι με τις εικόνες συγγραφέων απάνω. Κι αυτά είχαν την πλάκα τους, ειδικά ένα που έγραφε "Τσάι με τη Σαπφώ". Δεν μπόρεσα να μην ευχηθώ να έλεγε "Τσάι με την Τζέιν Οστεν". Θα ήταν τρέλα *_*

Εγώ χρησιμοποιώ κάτι σελιδοδείκτες από τα Tiger,οι οποίοι είναι νομίζω πλαστικοί και έχουν σχήμα ενός εντόμου.Δεν ξέρω μου έκαναν εντύπωση και τους πήρα. :))

Ίζι

Κυρά των Σκιών
Άνοιξα τώρα να ξαναδιαβάσω ένα παλιό, αγαπημένο μου βιβλίο, και ανακάλυψα τον σελιδοδείκτη απ' την τελευταία φορά που το διάβασα. Σε δραχμές! Δεν είχα ιδέα ότι πέρασαν τόσα χρόνια! :))

Άγγελος Κ

Όμορφο Νιάτο
Απίστευτη φωτογραφία Ίζι...

Μου θυμίζει μια δική μου ιστορία με δυο χιλιάρικα που είχα βρει πριν μερικά χρόνια μέσα σε ένα βιβλίο του γυμνασίου!!! (Ήμουν σίγουρος ότι μου τα είχε πάρει ο αδερφός μου όταν τα είχα χάσει) :χαχαχα: :χαχαχα:

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
τα εισιτήρια είναι με διαφορά οι πιο βολικοί σελιδοδείκτες. Σωστό μέγεθος, σωστό πάχος. Οι πιό άβολοι σελιδοδείκτες μάλλον είναι... οι σελιδοδείκτες.. :ρ

μεγάλος όγκος...

Εγώ έχω και ξύλινους, εκεί να δείτε πάχος! Τους αγαπώ τους σελιδοδείκτες, κάνω και συλλογή.
Είχαμε κι άλλο νήμα με φωτογραφίες σελιδοδεικτών, απ' ό,τι θυμάμαι.

Φάρε, έχεις κάποιο δίκιο για τους κανονικούς σελιδοδείκτες... Τώρα διαβάζω το "Έγκλημα στη Μεσοποταμία" της Κρίστι και επειδή το σχήμα των εκδόσεων HarperCollins είναι αρκετά μικρό ο σελιδοδείκτης βγαίνει πολύ έξω από το βιβλίο... :μαναι:

ΑιμιλιαΣ

Όμορφο Νιάτο
Βολικό μου φαίνεται,χρησιμοποιείται και σαν τραπεζάκι για το τασάκι, εγώ πάλι χρησιμοποιώ τα εισιτήρια του μετρό ....

Μας πειράζουν, βλέπω... :χαχαχα: Λοιπόν, ορίστε μια φωτό απ' το Google, Μεταλλαγμένη. Κάπως έτσι είναι οι δικοί μου, με χρώματα και αεροπλανάκι, αρκουδάκι κτλ. στο πάνω μέρος. Δεν μπορώ να σου στείλω δική μου φωτογραφία τώρα, γιατί το imageframe μου δημιουργεί προβλήματα πάλι:

Μας πειράζουν, βλέπω... :χαχαχα: Λοιπόν, ορίστε μια φωτό απ' το Google, Μεταλλαγμένη. Κάπως έτσι είναι οι δικοί μου, με χρώματα και αεροπλανάκι, αρκουδάκι κτλ. στο πάνω μέρος. Δεν μπορώ να σου στείλω δική μου φωτογραφία τώρα, γιατί το imageframe μου δημιουργεί προβλήματα πάλι:

Τέλειοι!!!Θέλω κι εγώ!!!!!

Χρησιμοποιώ χάρτινους, αλλά σκέφτομαι να αγοράσω μαγνητικούς βρήκα κάποιους με πολύ ωραία σχέδια!!:γιούπι:

Βάγγυ

Κοινωνός
Εγώ δεν τους πολυσυμπαθώ τους χάρτινους σελιδοδείκτες αλλά μ' αρέσουν και χρησιμοποιώ μικρά αυτοκόλλητα σελιδοδεικτάκια κι ανάλογα με το χρώμα του βιβλίου βάζω αντίστοιχο χρώμα σελιδοδεικτάκι! :)