Συνανάγνωση: " Η Νυχτερίδα" του Γιου Νέσμπο

Aμνημων, ειναι πολυ καλυτερο, ενω ο Κοκκινολαιμης που διαβαζω τωρα ειναι αυτο που λεμε pageturner. :ναι:

Θα συμφωνήσω με τον Αμνήμων στο θέμα του χαρακτήρα του Χάρι, νομίζω πως ο συγγραφέας θέλει να μας τον παρουσιάσει σαν έναν κατεστραμμένο/προβληματικό/σκοτεινό άντρα και δεν το καταφέρνει, τουλάχιστον όχι σε αυτό το βιβλίο!
Γενικά όμως η πλοκή δεν ήταν κακή, να πω ότι ο Τουγούμπα ήταν για μένα πολύ συμπαθητικός στην αρχή και έως και την κηδεία δεν υπήρχε κάτι μεμπτό στην συμπεριφορά του. Ήταν μια μικρή έκπληξη που ήταν αυτός ο δολοφόνος!

Θα επανέλθω του χρόνου με περισσότερα σχόλια!:))

Το τελείωσα κι εγώ ένα τέταρτο πριν αλλάξει ο χρόνος! Πω πω σαν χθες το θυμάμαι που το διάβαζα (αστειάκι για την αλλαγή του χρόνου :χαχα:).Καλή χρονιά καταρχάς! Μου άρεσε το βιβλίο αλλά κι εγώ δεν μπορώ να πω ότι βρήκα το δολοφόνο, τον κατάλαβα 5 σελίδες πριν πει το αποκαλύψει κι ο ίδιος αλλά μούτζωνα τον εαυτό μου να σας πω την αλήθεια που δεν το βρήκα νωρίτερα, η ιστορία του Nesbo πάντως έστεκε, δεν είχε κενά πιστεύω. Για το μόνο που λυπάμαι είναι πως υποπτευόμουν έντονα την Μπιργκίτα και τελικά ήταν το τελευταίο θύμα. :λυγμ: Πας περιπτώσει, θα σχολιάσω αύριο περισσότερα γιατί με περιμένουν κιόλας. Και πάλι καλή χρονιά!

Αμνημων υπερβολες στην λογοτεχνια και στον κοκκινολαιμη ο χαρι τραυματιζει ξενο αστυνομικο και τι γινεται ...παιρνει προαγωγη και γινεται επιθεωρητης , θα ηταν αυτο ποτε δυνατον ! Νομιζω 1 μηνας συνεχους μεθης θα εφτανε να απολυθει κανεις απο το σωμα.
Και για μενα ο δολοφονος ηταν εκπληξη απορω με τον αντριου που τον καλυπτε. Οσο για την μπριγγιτα φαινοτανε σεξουαλικα τα εγκληματα δεν θα μπορουσε να ηταν μια γυναικα