Συνθήματα σε τοίχους

Έχω πολλά να πω για το θέμα της περιποίησης της γυναίκας αλλά είναι εκτός θέματος οπότε δεν μιλάω :μαναι:
Πάντως ειμαι υπέρ της περιποίησης και όχι μόνο στο μακιγιάζ αλλά και στα μαλλιά ,στα νύχια και σε όλα.. :)

Last edited:
Έχω πολλά να πω για το θέμα της περιποίησης της γυναίκας αλλά είναι εκτός θέματος οπότε δεν μιλάω :μαναι:
Πάντως ειμαι υπέρ της περιποίησης και όχι μόνο στο μακιγιάζ αλλά και στα μαλλιά ,στα νύχια και σε όλα.. :)
Και εγώ μια από τα ίδια αλλά από την αντίθετη πλευρά...:)

το αγαπημένο μου τα περασμένα χριστούγεννα:

και ένα που μου φάνηκε τραγικό να διαβάζω σε τοίχο:

Οκτάνα

Ανάστροφη Ταξιδεύτρια
Αυτή την φωτογραφία την έβγαλε ο καλός μου στην Αθήνα. Λατρεύω τον γραφικό χαρακτήρα του μηνύματος αυτού, πέρα απο το κορυφαίο περιεχόμενό του. Έχω πολλές φορές φαντασιωθεί παππού με μαρκαδόρο στο ένα χέρι και σακουλίτσα Hondos με τα βιβλιάρια του ΙΚΑ στο άλλο, να κρυφοκοιτάει πάνω απ'τον ώμο του και να γράφει:

Υ.Γ: Να ευχαριστήσω τις: Κικίτσα, Λορένα, Πεταλούδα για την πολύτιμη βοήθειά τους στο ανέβασμα της φωτογραφίας :ωραίος:

Last edited:
Πιούζυ, εκτός από το Μην πατάτε τον τοίχο της Κατερίνας Χριστοδούλου που ανέφερες, υπάρχει και το εξίσου απολαυστικό Πες το με σπρέι της ίδιας (βλέπω ότι υπάρχει κσι στο Scribd).

Αναρτήσατε πολλά απολαυστικά γκράφιτι! Θα συμβάλω κι εγώ με δύο που έχω φωτογραφίσει. Το πρώτο είναι ένα απ' αυτά που έχουν γράψει στους τοίχους του κτηρίου της Στατιστικής Υπηρεσίας οι απλήρωτοι απογραφείς του 2011:

Το δεύτερο το φωτογράφισα στην Κέρκυρα πριν εφτά χρόνια: «Θάνατος στους άρχοντες», αλλά επί το κερκυραϊκότερον. :χαχα:

Πολύ ωραίο νήμα. Είδα και μερικά από τα αγαπημένα μου εδώ. Τα άλλα τρία, δεν τα έχω φωτογραφίσει. Να τα πω ;

"Το 8ωρο με εξαγριώνει"
"Το πρωινό ξύπνημα με εξαγριώνει"
(τα έβλεπα πριν χρόνια, μέσα από το λεωφορείο πηγαίνοντας για δουλειά και τα έπαιρνα πολύ προσωπικά...)

Και το κατ' εμέ αξεπέραστο: "Ελευθερία στους 7 νάνους, σκατά στη Χιονάτη"
(σε ένα μικρό δρομάκι στα ...Άνω Εξάρχεια )

Κι από τον ...τοίχο του facebook και τον Αισχύλο αυτό

Last edited:
Κάτι που είδα και με άγγιξε πραγματικά είναι σε ενα δρόμο κοντά στο Περιστέρι. Έλεγε : Η ευτυχία γράφετε με "Ε" όχι με "€" !!!

Φαροφύλακας

Υποθετικός Σοφέρ
Προσωπικό λέσχης
επίσης: το γάλα πρέπει να κάνει 1 € και κάτω.. δεν το είδα πουθενά αλλά λέω να το γράψω σε καναν τοίχο..

Εντωμεταξυ, εμ δεν τελειωσε ο κοσμος, εμ εχουν ακουσει τα χειροτερα οι Μαγιας απο χθες..........

χαχαχαχα άμα σου πω ότι τα μάτια μου το είδαν σαν πιατάκι με φέτα, λαδάκι και ρίγανη θα με περάσεις για πολύ πεινασμένη; δεν είμαι, στο λόγο μου! :ναι: