Τα δικαιωματα των εκδοσεων της Disney περασαν στην Καθημερινη

Ο ομιλος της Καθημερινης εξασφαλισε τα δικαιωματα των εκδοσεων της Disney στην Ελλαδα τα οποια ανηκαν μεχρι πριν μερικους μηνες στον Τερζοπουλο.Οποτε το περιοδικο Μικυ Μαους (και ολα τα υπολοιπα) θα αρχισουν να ξανα εκδιδονται.Λογικα θα δουμε και πολυ ομορφα πραγματα απο την εφημεριδα η οποια δυναμωσε αρκετα το πακετο των προσφορων της (ελπιζω σε επανεκδοση των πρωτων τευχων του περιοδικου)

Μπου Ραντλι

Κοινωνός
Πολύ καλή είδηση!!!Είχα διαβάσει μικρός ορισμένα από τα πρώτα κομμάτια,τα είχε ένας ξάδελφος μου.Θα είναι πιστεύω μεγάλη εκδοτική επιτυχία αν αποτολμήσουν επανέκδοση.

ΜαλβίναΣυγ

Όμορφο Νιάτο
Πιστεύω θα τα τιμήσει ο κόσμος. Ξέρουμε τι αποκόμισε ο Τερζόπουλος από την ιστορία; Επίσης, θα βγάλει και καινούρια ή μιλάμε για επανεκδόσεις;

Οχι παιδια μαλλον δεν τα εξηγησα καλα....

Τα περιοδικα θα ξανα ξεκινησουν να εκδιδονται οπως παλια (Μικυ Μαους,Κομιξ,Αλμανακο κ.α)

Ολος ο κοσμος ελπιζει να δωθουν με την εφημεριδα καποια στιγμη παλια τευχη.

ΜαλβίναΣυγ

Όμορφο Νιάτο
Εγώ έχω πολλά τεύχη και από το ΚΟΜΙΞ και από τα ΜΜ και από τα Αλμανάκ. Ειδικά ο phantom duck ήταν αγαπημένος.
Ξέρουμε αν τα δικαιώματα αφορούν σε συγκεκριμένα περιοδικά ή σε όλα;

ΜαλβίναΣυγ

Όμορφο Νιάτο
Το έθνος δίνει τα asterix & obelix και πουλάει καλά από όσο μου είπε ο περιπτεράς. Ίσως μια επανέκδοση από πλευράς καθημερινής να πήγαινε εξίσου καλά αν όχι και καλύτερα.

Δρακος

Όμορφο Νιάτο
Καλή είδηση, αν και εδώ που τα λέμε δεν πεθαίνω για κόμιξ (έχω τεράστια συλλογή βέβαια) πια. Ίσως κανένα Αλμανάκο - το παλιό όχι το Φάντομ Ντακ σκέτο - θα το αγόραζα πάλι και φυσικά τα κλασικά.

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
Το έθνος δίνει τα asterix & obelix και πουλάει καλά από όσο μου είπε ο περιπτεράς. Ίσως μια επανέκδοση από πλευράς καθημερινής να πήγαινε εξίσου καλά αν όχι και καλύτερα.
Παιδιά, ναι! το αναφέραμε στις προσφορές; Σληρόδετα Αστερίξ για 4,25 δεν είναι πολύ άσχημα..

Αλίκη

Κοινωνός
Αααααα γιατί δεν είπατε τίποτα;;; (ή είπατε;;) αυτά κανονικά κοστίζουν νομίζω κοντά στο 10ρικο, τα 4 ευρώ είναι εκπληκτική προσφορά!! Από την επόμενη Κυριακή λοιπόν...

Αλίκη

Κοινωνός
Φτου δεν το είδα.. Μ' αρέσει που τα παρακολουθώ κιόλας αυτά... δεν πειράζει :)

ΜαλβίναΣυγ

Όμορφο Νιάτο
Σας έσωσα. Εγώ τα είχα από το θείο μου σε μαλακή εκδοχή πρώτη έκδοση και τώρα αγοράζω και τα σκληρόδετα...

Σημερα ξεκιναει η νεα εποχη για τα κομιξ στην Ελλαδα...

Έκτατη έκδοση περιοδικού αφιερωμένου αποκλειστικά στο Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου που θα διεξαχθεί φέτος στη Βραζιλία. Ο Ντόναλντ και οι αγαπημένοι ήρωες της Disney πρωταγωνιστούν με τον Χοσέ Καριόκα, τον Βραζιλιάνο ήρωα, σε απίθανες ιστορίες με θέμα το ποδόσφαιρο καθώς και σε πολλές σελίδες ψυχαγωγίας με ειδικά ποδοσφαιρικά παιχνίδια. Απευθύνεται σε αγόρια ηλικίας 6-9 ετών.

Μεχρι στιγμης απο ανακοινωσεις εχουμε

Μίκυ Μάους – εβδομαδιαίο
Φάντομ – μηνιαίο
Σούπερ Μεγάλο Μίκυ – τριμηνιαίο
Princess – μηνιαίο
Pixar Cars – διμηνιαίο
Disney Junior – μηνιαίο

Μαλλον η Καθημερινη αγορασε και τα δικαιωματα της Marvel οποτε σε λιγο καιρο θα εχουμε και περιοδικα της.

Πλεον ειναι επισημο...
Απο Παρασκευη 20 Ιουνιου επιστρεφει στα περιπτερα το περιοδικο Μικυ Μαους (Καθε Παρασκευη στα περιπτερα)

Αλίκη

Κοινωνός
Θελω να τα πάρω τα πρώτα τεύχη τους, και μου έλειψαν τόσο που σκέφτομαι να αρχίσω πάλι να τα αγοράζω, τουλάχιστον το ΚΟΜΙΞ, γιατί κάπου πήρε το μάτι μου ότι θα επανακυκλοφορήσει κι αυτό!

Θα υπαρξει (μαλλον 15 Ιουνιου) και επανέκδοση της Μεγάλης Βιβλιοθήκης τού Καρλ Μπαρκς, με άλλο όνομα: ίδια εξώφυλλα, άλλος τίτλος.

Λεπτομεριες σε 2-3 μερες