Τζέιν Όστεν (Jane Austen) : "Περηφάνια και Προκατάληψη"

Βασια

Όμορφο Νιάτο
Από τις εκδόσεις Κακτος δεν το έχω διαβάσει αλλά από τις εκδόσεις Σμιλη είμαι πολύ ευχαριστημένη.:)

Αριάδνη

Όμορφο Νιάτο
Ωραιες στιγμες ο σχολιασμος του βιβλιου για την λεσχη μας τον διαβασεις και σου φτιαχνεται η μερα
Φαρε οπως η μαργαριτα με την περηφανεια επαθα και γω εξαρτηση απο την προβα νυφικου, εδω βλεπω τα πηγες μια χαρα στον σχολιασμο:)γιατι οχι και στην προβα

ΕυηΠ

Όμορφο Νιάτο
Για όποιον ενδιαφέρεται, το Berkeley δίνει ένα ονλαιν μάθημα για το συγκεκριμένο βιβλίο, το οποίο άρχισε σήμερα. Το μάθημα θα κρατήσει έναν μήνα.
Το λινκ στο οποίο μπορείτε να βρείτε το μάθημα είναι στο edx.org.

Αριάδνη

Όμορφο Νιάτο

γι αυτό αγαπάμε νταρσυ, εβαλε κατά μερος τον εγωισμο του και παραδεκτηκε τα λαθη του:αγαπώ:αυτό σημαινει ωριμος , πραγματικος ανδρας

Στιλλ ιλλ

Κοινωνός
το έχει διαβάσει κάποιος από τις εκδόσεις κάκτος; θέλω να το διαβάσω , αλλά δεν έχω αποφασίσει , είμαι ανάμεσα σε σμίλη και κάκτο
Σου προτεινω απο τις εκδοσεις Σμιλη δαγκωτο αν και δεν εχω εμπειρια για το συγκεκριμενο απο τις εκδοσεις Κακτος. Παντως τα Ανεμοδαρμενα Υψη δεν μου αρεσαν απο αυτη την εκδοση, δεν ερρεε ομορφα ο λογος. Οι εκδοσεις Σμιλη εχουν μια αλφα παραδοση οσον αφορα την αγγλικη λογοτεχνια και ειναι πολυ φροντισμενα τα κειμενα και οι περαιτερω σημειωσεις.

Φαροφύλακας

Υποθετικός Σοφέρ
Προσωπικό λέσχης
Το γιατί οι γυναίκες είναι εμμονικές με ένα-δυο πολύ συγκεκριμένα πράγματα (π.χ. Ντάρση) έχει ψυχαναλυτικό ενδιαφέρον. :ρ

Αριάδνη

Όμορφο Νιάτο
Εγω εχω και με τον γιατρο κυριτση απο το μεγκα, μεγαλος ερως❤γιατι; εχουμε βασανιστει φαρε αστο μην το ψαχνεις απο το αλλο φυλλο απο τον εγωισμο του αλλου φυλλου οπως μπορει και σεις απο μας ενδεχομενως οποτε αμα βλεπουμε ενα μοντελο τηλεοπτικο να εχει τιμια αισθηματα και δεν παιζει με το αλλο του μισο οπως παιζουν οι περισσοτεροι κολλαμε ομως ειναι υγιες αυτο ! Ειναι καλο ομως να κολλας με κατι καλο, συγκεκριμενα με το καλο " αγορι" και οχι με το κακο που θα? σε δουλεψει και θα σε εχει μονο για τις ερωτικες του αναγκες , δεν ειναι;! Οπως και σεις οι ανδρες μην ψαχνετε αυτη που σας δουλευει και κοιταει απο εδω και απο κει, η μονο τα λεφτα σας το κακο κοριτσι αντιστοιχα!Μεγαλη συζητηση αστο μην το ψαχνεις θα μου πεις δεν φταινε μονο οι ανδρες..η ερωτικη απογοητευση εχει μεγαλο πονο θες να το δουμε ψυχολογικα! Το ερωτημα ειναι γιατι μας αρεσουν τα κακα κοριτσια η τα κακα αγορια αντιστοιχα και οχι αυτος που δεν θα παιξει με την καρδια μας και θα το κανω νημα νεο σε λιγο να πουμε αποψεις.

Last edited:

Τσίου

Μύστης
Συγγνώμη! Ξεκαρδίστηκα με τα "act cool", "internally screaming" κτλ, και είπα να το βάλω εδώ :ουχ: