Aτίθασος αλλά ακαταμάχητος!

Aτίθασος αλλά ακαταμάχητος!

• Τζον Γουίλομπι- Λογική και ευαισθησία

Votes: 0 0,0%
  • Κύριος Πολ- Βιλέτ

Votes: 0 0,0%

• Total voters
    25
Μαργαρίτα μου σίγουρα το βιβλίο θα είναι φοβερό και απορω πως δε το μεταφράζουν να δούμε την γραφη της, καθώς και άλλα έργα της, καλά που μου το είπες να το ψάξω!το συζυγοι και κορες ειναι φανταστικό, υπάρχει σε σειρά, το έχει δει μια φιλη μου, εχει πει τα καλύτερα, εχε το στο μυαλό σου.

Ο Θόρτον, είναι εύξαπτος, θυμάσαι πλακώνει στην κυριολεξία έναν εργάτη στο ξύλο, μπροστά στην Μάρκγαρετ ( έχετε το ίδιο όνομα):σάλια:πράγμα που ο ηρεμος Ντάρσι δεν θα έκανε ποτέ, να λέμε την αλήθεια...όμως βγαζει τα καλυτερα μετα την γνωριμία του με την αξιόλογη αυτή γυναίκα, αυτη τον μεταμορφώνει.

όσο για τον Ρετ, σκέφτομαι πως αυτός ο all time classic man, έφαγε χυλόπιτα για τον Ασλευ!

''Σκάρλετ, είσαι απίστευτη, πραγματικά απίστευτη''

Α έτσι εξηγείται η ευστοχία των δημοσκοπίσεων μας (Κυβέρνηση κκε, νίκη Ελλάδας κλπ) :)
:)))) Αλήθεια ο Ρετ Μπάτλερ με ποιο κόμμα θα κατέβαινε στις τελευταίες εκλογές; Για να ξέρω τι θα έφτανα να ψηφίσω για χάρη του. Απίστευτος χαρακτήρας. Ήξερε να μάχεται, να κερδίζει, να κάνει ανακωχή, να εξαφανίζεται. Ιδανικός τυχοδιώκτης και καιροσκόπος. Σαίνι κλπ. Τι άλλο να ζητήσεις από ένα πρωθυπουργό (σκεφτείται την σκηνή που τη βουτάει και τη φιλάει, μεταφέρετε την στο πεδίο αναδιαπραγμάτευσης μνημονίου και στη θέση της Σκάρλετ προσπαθείστε να βάλετε τη Μέρκελ. Σιγά μην του έλεγε όχι!)
Κι ο Μπράντο αντιπρόεδρος. Από τους υπόλοιπους, αυτούς που ξέρω άντε υπουργούς άνευ χαρτοφυλακίου. Φτωχός συναγωνισμός. Πράγματι ο Χηθκλιφ λείπει από τη λίστα.

Aριαδνη,οχι μονο μια φορα,αλλα πολλες...
Πολυ σκυλα γυναικα η Σκαρλετ!
Και φυσικα Ρετ Μπατλερ ψηφισα,ιδανικος για συζυγος.Ο Κοβαλσκι ειναι απλα μια εφημερη σχεση!

Λορένα

Πολεμίστρια του Φωτός
Επειδη και εγω δεν ηξερα τους ολους τους κυριους.. τους εψαξα στο γκουγκλ, και τελικα καταληγω στον Ρετ Μπατλερ.

Αμεσως μετα παει ο Τζον Θορντον.

Εγώ ξέρω μόνο τον Γουίλομπι και τον Θόρτον. Το "Λογική και Ευαισθησία" έχω καιρό που το διάβασα, και τον Γουίλομπι τον μίσησα!Μου φάνηκε πολύ αντιπαθής.. Δεν έχω δει καμιά μεταφορά του βιβλίου σε ταινία, όμως κάποτε θα γίνει κ αυτό:ρ Το "Βοράς και Νότος" χθες το τελείωσα, ( με παρότρυνση της φίλης, Μαργαρίτας:)))) ) και ο Θόρτον με γοήτευσε πάρα πολύ! Και μένα μου φέρνει λίγο σε κ.Ντάρσυ (αν και αυτός είναι μοναδικός, ασύλληπτος, ανεπανάληπτος:γιούπι: ) και φυσικά ψήφισα αυτόν, μιας και δεν ξέρω κανέναν άλλο..:μαναι:

Ελένιον , ο Κοβάλσκι εκπρόσωπος τυπου στην κυβέρνηση Ρετ:)), ο Κύριος Πολ, υπουργός παιδείας σαν καθηγητής και διευθυντής οικοτροφείου:χαχα: και ο Θόρτον υπουργός εργασίας! ο Γουίλομπι υπουργός οικονομικών, τα αγόρια το'χαν σε κάθε περίπτωση και νομίζω πως ο Θόρτον ασχολίοτανε κίολας με την πολιτική. Όσο για τον Χήθκλιφ, μην μου στεναχωριέσαι, σκοπίμως τον άφησα γιατί η Μαργαρίτα μας εχει κάνει μια εξαιρετική δημοσκόπηση που θα την βρεις στους λογοτεχνικούς ήρωες: Ποιόν διαλέγετε από τους τρεις!

Φωφίκο, όχι δεν θα την χαρακτήριζα σκύλα, απλά είχε μπόλικο ναρκισσισμό, ήθελε τα φώτα πάνω της και υποσυνείδητα ήθελε δίπλα της έναν άνδρα άχρωμο, χωρίς ίχνος ζωής! ότι είναι η μόνη γυναίκα σε διαπλανητικό επίπεδο που θα έριχνε χυλόπιτα στον Ρετ είναι γεγονός μα και γι' αυτό ασχολούμαστε μαζί της ακόμα σήμερα! εδω χρειάζεται Φρουντ να μας το εξηγήσει και όχι μόνο:) Υπάρχει όμως σχετικό thread για την Σκάρλετ,'' η Σκάρλετ και η εποχή της'' όπου μπορεις να κοιτάξεις:χαχα:

Last edited by a moderator:
Για εμένα δεν υπάρχει σύγκριση...καλοί και οι υπόλοιποι...αλλά ο Κοβάλσκι είναι ο Κοβάλσκι...Την απο-τρέλανε την γυναικα...ήταν και λίγο βαρεμένη αλλά αν μπλέκεις με τέτοιους άνδρες άστο καλύτερα...Βέβαια για να είμαι δίκαιη o Brando βοήθησε πολύ...κοιτάχτε http://www.youtube.com/watch?v=bmQcX8hE33w :πάνω:

Επέλεξα τον εραστή κηπουρό Μέλορς, μεταξύ των τριών ηρώων που γνωρίζω (δεν έχω διαβάσει τα υπ' αρ. 3, 4 και 6) που είχα πλάσει ως εξαιρετικά γοητευτικό στη φαντασία μου. Ηταν τρυφερός και ανδροπρεπής, η συμπεριφορά των άλλων προς τις γυναίκες ήταν απαράδεκτη.

Επέλεξα τον εραστή κηπουρό Μέλορς, μεταξύ των τριών ηρώων που γνωρίζω (δεν έχω διαβάσει τα υπ' αρ. 3, 4 και 6) που είχα πλάσει ως εξαιρετικά γοητευτικό στη φαντασία μου. Ηταν τρυφερός και ανδροπρεπής, η συμπεριφορά των άλλων προς τις γυναίκες ήταν απαράδεκτη.

Παρότι επέλεξα τον Ρετ, πιστεύω ότι έχεις δίκιο Φεν. Όντως ήταν ο πιο εντάξει, αλλά τι να κάνουμε...οι γόηδες έχουν κι αυτοί τα χούγια τους.

Εγω ψηφιζω τον Ρετ Μπατλερ γιατι τον παιζει ο απιστευτα ακαταμαχητος και γοητευτικος Clark Gable!! :γιούπι:
Κατα τ'αλλα δεν ξερω κανεναν, ουτε διαβασα κανενα βιβλιο ουτε κ εχω δει καμια απο τις ταινιες..
Αλίκη εμένεις ακόμα στην αποψη σου για τον Ρετ ή μηπως άλλαξες γνώμη μετα τον Βορρά και Νότο:))

Η αλήθεια είναι πως ο κύριος Θόρντον είναι απίστευτα πραγματικά γοητευτικός και με υπέροχη φωνή κι έχει ανέβει πολύ από τότε που είδα τη σειρά, αλλά από την άλλη ο Ρετ Μπάτλερ εξακολουθεί να είναι ο απόλυτος για μένα ;) έχει αυτό το κάτι που δεν ξέρω τι ακριβώς είναι...

Χε, χε εγω είπα θα επιλέξεις κυριο Θόρντον( ο οποιος είναι ενας Ρετ Μπάτλερ στο πιο ρομαντικό του):)έπεσα έξω:))

Βλεπω βορρα και νοτο και αντιλαμβανομαι για ακομα μια φορα ποσο ελκυστικος ειναι ο κ.θορτον αν και δεν εκφραζει ευκολα τα?αισθηματα του παντα και ειναι "βαρυς" επιφυλακτικος για? να τον κερδισεις θελει δουλεια και διαφερει απο τους αλλους της λιστας