Εργασίες: Εγκατάσταση SSL

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
Μόλις το αγόρασα και θα προβώ σε εγκατάσταση SSL (πιστοποιητικού ασφαλείας) καθότι το γενικότερο καθεστώς αρχίζει και πιέζει άπαντες προς την συγκεκριμένη κατεύθυνση.

Εάν δείτε την Λέσχη να μην λειτουργεί μην πανικοβληθείτε, μην τερματίσετε την ζωή σας αφήνοντας ένα συγκινητικό γράμμα στους οικείους, απλά λίγη υπομονή και ξαναεπιστρέψτε.

Όσοι έχετε άμεση επικοινωνία μαζί μου μέσω κάποιου καναλιού, παρακαλώ, ενημερώστε με για όποια ανωμαλία παρατηρήσετε.

ευχαριστώ :)
 

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
Από σήμερα έχουμε SSL. Κανονικά θα πρέπει να βλέπετε μπροστά από το url μας https:// αντί για http:// (εφόσον το εμφανίζει ο πλοηγός) κι ενδεχομένως μια πράσινη κλειδαριά.

Πράγμα που σημαίνει πως η επικοινωνία από και προς την λέσχη είναι ασφαλής κατά την μεταφορά των δεδομένων μέσα από τα ακαθόριστα κανάλια του ίντερνετ.

:ναι:
 

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
Η αλλαγή έγινε αλλά βλέπω προβληματάκια. Ίσως παρατηρήσατε πως η Opera βγάζει "αποκλεισμό μη ασφαλούς περιεχομένου" και ομοίως και οι άλλοι πλοηγοί θα έχουν πρόβλημα.

Προσπαθώ να το λύσω.
 

Σαώρη

Θεραπεύτρια Μαγικών Πλασμάτων
Και στο Chrome και στο Mozilla εμφανίζει ανάλογη ειδοποίηση.
 
Εγώ που μπαίνω από κινητό, δεν ξέρω αν έχει σημασία, βλέπω πάνω από κάθε μήνυμα τη λέξη προεπιλογή και δε μου εμφανίζει τις φατσουλες.
 

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
Και σήμερα δεν κατάφερα να το λύσω, και αύριο θα ταξιδεύω όλη μέρα και έπειτα θα έχω ίντερνετ πού και πού αλλά μάλλον όχι το λαπτοπ μου, ώστε να μπορώ να εργαστώ. :κατάρα!:
 

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
Σημερα καταφερα να συνδεθω κ δεν μπορω να εργαστω αλλα θα προσπαθησω νατο βγαλω μεχρι να ξαναγυρισω στον πολιτισμο.
 

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
Λοιπον, το εβγαλα μεχρι να μπορεσω να ασχοληθω. Ενα ctrl-F5 ισως σας βοηθησει

(Μεταδωστε το :)))) )
 

Αντέρωτας

Ξωτικό του Φωτός
Προσωπικό λέσχης
Γιατι, ως γνωστον, ο Νοστραδαμος ειπε οτι το τελος του κοσμου θα αρχισει απο τη Λεσχη :))))

Πιθανοατα αυτες οι εργασιες εχουν προκαλεσει καποια προβληματακια, οπως πχ οτι πλεον δεν υπαρχει μπαρα εργαλειων στην επεξεργασια αναρτησεων. Επισης εχουν αναφερθει καποια θεματακια στο λογκιν. Υπομονη μεχρι να επιστρεψει ο Φαρος .
 
Last edited:

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
Επέστρεψα. Θα χρειαστώ λίγες μέρες να τα ξαναβάλω όλα μπρος.

Την κατανόησή σας. :)
 

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
Από αύριο θα ξαναδοκιμάσω να εγκαταστήσω το (καταραμένο :κατάρα!:) SSL.

Αν γίνει αυτό, θα πιαστώ να δω όλα τα μικρά προβλήματα, ένα-ένα.
 

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
Έχουμε τόσες πολλές πολύ σοβαρές δουλειές και προβλήματα που έχουν προτεραιότητα, που νομίζω πως θα αργήσει αρκετά να ξαναδούμε ομιλητήριο. Για την ώρα, εφήμερα.. δυστυχώς :ανέκφραστος:
 

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
Παρότι έχω ένα έλλειμμα χρόνου, θα πρέπει να ξαναξεκινήσω με το ssl οπότε στις επόμενες μέρες περιμένετε σούπερ ανωμαλία στην λειτουργία της Λέσχης, μέχρι να το στανιάρουμε.
 

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
(Δεν κατάφερα να ξεκινήσω αυτήν την εβδομάδα. Από Δευτέρα και πάλι)
 
Top