Ποιo βιβλίο αγόρασες σήμερα;

Έχω διαβάσει το βιβλίο του Βεν στα γαλλικά. Σοβαρός ιστορικός, όπως σοβαρή είναι και η συγκεκριμένη σειρά της Εστίας, η οποία έχει να προσφέρει εξαιρετικές μονογραφίες.

Ον τόπικ, αγόρασα από γνωστό site μεταχειρισμένων βιβλίων τα κάτωθι:

Εξώφυλλο
Εξώφυλλο
 
Έχω διαβάσει το βιβλίο του Βεν στα γαλλικά. Σοβαρός ιστορικός, όπως σοβαρή είναι και η συγκεκριμένη σειρά της Εστίας, η οποία έχει να προσφέρει εξαιρετικές μονογραφίες.
Τέλεια. Είχα ακούσει καλά λόγια για αυτό το βιβλίο και χαίρομαι που επιβεβαιώνεται η αξία του συγγραφέα για ακόμα μία φορά. Θα περάσω καλά λοιπόν και...με αξιόπιστη πηγή.
 
Μετά από χρόνια αναζήτησης, προχθές βρήκα και το τελευταίο βιβλίο της σειράς -τ. 40 Η νύχτα της ζωντανής κούκλας ΙΙΙ-
που ήταν και το πιο δυσεύρετο, η σειρά Ανατριχίλες του Στάιν ολοκληρώθηκε (βέβαια 3 είναι με τα καινούργια εξώφυλλα, αλλά δεν πειράζει).
Φυσικά, αν δεν ήταν και το μέλος @Αλουκαρδ, ακόμα θα πάλευα να τα συγκεντρώσω.
:γιούπι::γιούπι::γιούπι:
1221
 
Εγώ να δεις χαρά... νομίζω πήρε 4 χρόνια για να τα βρω όλα.
Γενικά βλέπω ότι γύρω στη 5ετιά κάνω να συγκεντρώσω τα βιβλία κάποιας σειράς.
 
Αγορασα το "Προπαγανδα και παραπληροφορηση" του Αρη Χατζηστεφανου. @Έλλη Μ τσέκαρε το.. και εσύ @Τσίου που ειχες πάρει την "Χαμενη τιμή της δημοσιογραφίας", και εσυ @ΚρίτωνΓ .
Επίσης πήρα ενα μπελακι αστυνομικό του Λευτερη Μπουρου, το "Ο κληρος πέφτει στα κοριτσια" με το οποίο ολοκληρωνει την τριλογία του.
 
Αγορασα το "Προπαγανδα και παραπληροφορηση" του Αρη Χατζηστεφανου. @Έλλη Μ
Υπαρχει στη λιστα μου

αγόρασα την Πριγκιπέσα Ιζαμπώ, του Άγγελου Τερζάκη.
Υπαρχει στη βιβλιοθήκη μου. Ντρεπομαι να σου πω πριν ποοοοσα χρονια μου το δωρισαν κι εγω, η γαϊδαρα, δεν εχω διαβασει ακομη.:ντροπή:

Σημερα παρηγγειλα τον Επιτροπο του Τρολλοπ, την Αναλφαβητη - Αγκοτα Κριστοφ και το άγνωστο σε μένα μέχρι πρότινος Πυρετος την αυγη - Πετερ Γκαρντός. Τα δυο τελευταια περισσοτερο γιατι η ουγγρική λογοτεχνια δεν εξαντλειται στον κουραστικο, για μενα, Κρασναχορκάι.
 
Υπαρχει στη βιβλιοθήκη μου. Ντρεπομαι να σου πω πριν ποοοοσα χρονια μου το δωρισαν κι εγω, η γαϊδαρα, δεν εχω διαβασει ακομη.:ντροπή:
Υπάρχει και στη δική μου πάνω από μια 20ετία.
Φυσικά δεν το'χω διαβάσει...το'χει κάνει το μεγάλο τρολ που με διάλεξε για σύζυγο και την ακούω πολύ τακτικά.

γιατι η ουγγρική λογοτεχνια δεν εξαντλειται στον κουραστικο, για μενα, Κρασναχορκάι.
What about Ιμρε Κέρτες;;
 
Αγορασα το "Προπαγανδα και παραπληροφορηση" του Αρη Χατζηστεφανου.
ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΙΔΕΑ. Μαντεψε τι θα κάνω στο ρεπό μου, μαντεψε :τρέχω: :γιούπι:

Yeah, what about κερτες @Έλλη Μ? (επιθετικά, χωρίς λόγο :))))) –κι έχω το εκκαθάριση να πιάνει σκόνη.
 
Υπαρχει στη λιστα μου
Βγάλτο!

Αν είναι αν διαβάσεις Χατζηστεφάνου, πιάσε καλύτερη Ναόμι Κλάιν που είναι και πιο σοβαροφανής.
Αλλά αν είναι να πιάσεις Κλάιν, πιάσε καλύτερα Λιακόπουλο που θα μάθεις και για τους Νεφελίμ.
 
Yeah, what about κερτες @Έλλη Μ? (επιθετικά, χωρίς λόγο :))))) –κι έχω το εκκαθάριση να πιάνει σκόνη.
Ε κοιτατε πώς εχουν τα πραΜατα παιδια...
:ύφος ενοχο ταχα μου ταχα μου:
και ο γιος μου, Ειμαι ενοχη μεχρι αποδείξεως :)))). Τον αγαπω και στο τελος θα ενδωσω στις πιεσεις του και θα τον παντρευτώ.
Ειχα διαβασει το Καντις για ενα αγεννητο παιδι, τα παλια τα χρόνια, και ειχε μαυρίσει η ψυχούλα μου. Απο τοτε δεν ξαναγεννηθηκε 🤦επιθυμια μου να διαβασω κατι αλλο δικό του
Βγάλτο!
Να μου μιλας καλυτερα, σε παρακαλω πολυ. :αγκαλιά:
 
Last edited:
Αγορασα το "Προπαγανδα και παραπληροφορηση" του Αρη Χατζηστεφανου.
Σου χω νέα! Κι εγώ :γιούπι: μου αρέσει που τον ακολουθώ στο τουιτερ κι αν δεν το έλεγες εσύ δεν θα το έπαιρνα χαμπάρι. Κάθισα λίγο παραπάνω στην είσοδο Δ γλυκοκοιτάζοντας το Ο ναρκισσισμος–ψυχικό θεμέλιο του καπιταλισμού, αλλά θυμήθηκα ότι την τελευταία φορά που βρέθηκα εκεί ήταν για το Αυτός που έσπασε τις βιτρίνες του Ζάρκου, που δεν υπήρχε. Σήμερα, όμως, ήμουν τυχερή κι έτσι το αγόρασα.
 
Το Jerusalem το περίμενα να ξαναμπεί στο στοκ. Η άλλη (και φθηνότερη) επιλογή ήταν το τούβλο των 1250 σελίδων σε έναν τόμο. Προτίμησα την τριάδα για πιο εύκολη διαχείρηση.
Ναι. Το είχα γράψει 1 μήνα σχεδόν πριν. Ήρθε σήμερα και μεθ'εκπλήξεως διαπίστωσα ότι είναι μυθιστόρημα (τριλογία), ενώ όταν το αγόραζα πίστεψα ότι επρόκειτο για graphic novel. Εννοείται δεν με χάλασε και εννοείται ότι είμαι πάρα πολύ περίεργος να το διαβάσω.
 
Top