Ποιo βιβλίο αγόρασες σήμερα;

Πεταλούδα

Θαλασσογέννητη Ελπίδα των Ηλιόμορφων Ονείρων
Προσωπικό λέσχης
Από γνωστό σάιτ μεταχειρισμένων πήρα τα παρακάτω που δεν υπήρχαν στα βιβλιοπωλεία:

  • Ίταλο Σβέβο - Σύντομο αισθηματικό ταξίδι
  • Αντόνιο Ταμπούκι - Είναι αργά, όλο και πιο αργά
  • Ρομπέρτο Μπολάνιο - Τηλεφωνήματα
  • Έρμαν Έσσε - Ταξίδι στην Ανατολή (ο πωλητής είχε βάλει μέσα κι ένα cd με ρέγγε από Τζαμάικα - δεν ξέρω κατά πόσο ταιριάζει με το βιβλίο).
Ερώτηση: από την συνομιλία μου με το site, ξεκίνησαν να έρχονται στο mail μου ορδές spam μηνυμάτων. Τους κάνω αναφορές και αποκλεισμό, αλλά μια καλή απεντόμωση πως μπορώ να κάνω;
 
Έχεις δοκιμάσει να απενεργοποιήσεις όλες τις ειδοποιήσεις από τις ρυθμίσεις;
Αν ναι στείλτους ένα εμαιλ για να το κοιτάξουν.
 
Ερώτηση: από την συνομιλία μου με το site, ξεκίνησαν να έρχονται στο mail μου ορδές spam μηνυμάτων. Τους κάνω αναφορές και αποκλεισμό, αλλά μια καλή απεντόμωση πως μπορώ να κάνω;
Απενεργοποιείς τις ρυθμίσεις αφενός.
Αφετέρου, αλλάζεις browser. Προσωπικά χρησιμοποιώ το brave. Κόβει πολύ σκουπιδαριό (γενικά). Έχει μικρά μειονεκτήματα, αλλά το κεφάλι μου είναι ήσυχο γενικά.
 

Πεταλούδα

Θαλασσογέννητη Ελπίδα των Ηλιόμορφων Ονείρων
Προσωπικό λέσχης
Σας ευχαριστώ, απενεργοποίησα τις ειδοποιήσεις από τις ρυθμίσεις στην σελίδα.

@ΜιΛάμπρος, θα τον κοιτάξω τον browser που είπες και τι χρήση θα μπορούσε να έχει.
 
Σήμερα μου ήρθανε από την Πολιτεία τα εξής:
Ο νάνος-Περ Λάγκερβιστ
Νεκρές ψυχές-Νικολάι Γκόγκολ
Συννεφιάζει-Μενέλαος Λουντέμης
Σκακιστική νουβέλα-Στέφαν Τσβάιχ
(Επέστρεψα τον Νοστρόμο του Κόνραντ και έκανα αλλαγή με αυτά, δεν μου πήγαινε καθόλου η γραφή του τελικά...).
 

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
Έρμαν Έσσε - Ταξίδι στην Ανατολή (ο πωλητής είχε βάλει μέσα κι ένα cd με ρέγγε από Τζαμάικα - δεν ξέρω κατά πόσο ταιριάζουν με το ανάγνωσμα).


:χαχα:

Ερώτηση: από την συνομιλία μου με το site, ξεκίνησαν να έρχονται στο mail μου ορδές spam μηνυμάτων. Τους κάνω αναφορές και αποκλεισμό, αλλά μια καλή απεντόμωση πως μπορώ να κάνω;
Η πρώτη κίνηση είναι να δεις αν στο κάτω μέρος υπάρχει "απεγγραφή/unsubscribe"

Η δεύτερη να το σημειώσεις ως σπαμ.

Η τρίτη να τους στείλεις μήνυμα: wtf man?

:))))
 

Πεταλούδα

Θαλασσογέννητη Ελπίδα των Ηλιόμορφων Ονείρων
Προσωπικό λέσχης
Η τρίτη να τους στείλεις μήνυμα: wtf man?

:))))
Ευτυχώς σταμάτησαν τα σπαμ. Αν έχω ξανά τα ίδια με αυτό το σάιτ, να είσαι σίγουρος ότι θα το κάνω. :))))
 
Βρήκα προσφορά το 1ο και το 3ο βιβλίο της σειράς The Broken Empire του Mark Lawrence σε σκληρό εξώφυλλο και τα τσίμπησα.
Το 1ο βιβλίο της σειράς The Prince of Thorns είχε κυκλοφορήσει στα ελληνικά από τις εκδόσεις Χρυσαλίδα, αλλά δυστυχώς ανακοίνωσαν ότι δεν ξέρουν πότε θα εκδώσουν τα άλλα τις σειράς.
1293
Ήρθε και ένα βιβλίο που είχα παραγγείλει και νευριάσα, γιατί το τελωνείο μου το έσκισε σε ένα σημείο, όταν το άνοιξαν να δουν τι είναι.
:κατάρα:
 
Μετά από πολύ καιρό μπήκα σε βιβλιοπωλείο και βγήκα με τα εξής :
4.48 Ψύχωση- S. Kane.
Ο άνθρωπος που κοιτάζει - Moravia.
Ίμερος και κλινοπάλη- Παπαγιώργης. Σιγά σιγά με βλέπω να παίρνω όλα τα δικά του...
Ο ύπνος των δικαίων - Wolfgang Hilbig
Τα κείμενα: Τύποι και Πρότυπα. - Adam Jean- Michel.
 
Για τον μήνα Μάρτιο:
-Ο ΧΟΡΟΣ ΤΩΝ ΕΦΤΑ ΠΕΠΛΩΝ -Τομ Ρόμπινς (20th Century's Greatest Hits...73) εκδ.Αίολος
-ΤΟ ΑΓΡΙΟ ΧΟΛΛΥΓΟΥΝΤ - Ναθάναελ Γουέστ (100 modern library...73, 20th Century's Greatest Hits...70, All-TIME 100 Novels) εκδ.Αστάρτη
-ΤΟ ΜΑΧΑΙΡΙ ΤΩΝ ΟΝΕΙΡΩΝ // Ο ΤΡΟΧΟΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ 11, Α και Β τόμος - Ρόμπερτ Τζόρνταν εκδ.Φανταστικός Κόσμος
-H.P. LOVECRAFT Τόμος 4, εκδ.Οξύ
 
Βρήκα προσφορά το 1ο και το 3ο βιβλίο της σειράς The Broken Empire του Mark Lawrence σε σκληρό εξώφυλλο και τα τσίμπησα.
Το 1ο βιβλίο της σειράς The Prince of Thorns είχε κυκλοφορήσει στα ελληνικά από τις εκδόσεις Χρυσαλίδα, αλλά δυστυχώς ανακοίνωσαν ότι δεν ξέρουν πότε θα εκδώσουν τα άλλα τις σειράς.
View attachment 1293
Ήρθε και ένα βιβλίο που είχα παραγγείλει και νευριάσα, γιατί το τελωνείο μου το έσκισε σε ένα σημείο, όταν το άνοιξαν να δουν τι είναι.
:κατάρα:
Πολύ τινέϊτζερ έτζι καταστάσεις και πολλάκις είναι σαν φανφικ από 15αρη, "σκληρός" αντιήρωας που γίνεται "γλυκούλης αλητάκος" στα τελευταία, πλοκή που πάει όπου να ναι και ένα τέλος που θα έλεγα ότι είναι...περίεργο( ; )
Τέλος πάντων, ήταν ΟΚ, αλλά σίγουρα όχι εντυπωσιακό.
 
Το τελευταίο βιβλίο που αγόρασα @Χρυσόστομος ήταν το Φοβαμαι, Ταυρομάχε του Pedro Lemebel ενώ το πρότελευταίο ήταν Η εξαφάνιση του Αριστοτέλη Νικολαϊδη
Πού το βρήκες, βρε Έλλη, το φοβάμαι ταυρομάχε; Φαίνεται εξαντλημένο στην Πολιτεία. Ρώτησα στο βιβλιοπωλείο της γειτονιάς μου, αλλά ακόμη δεν έχω νέα. Σήμερα το απόγεμα θα πάω να ρωτήσω και θα δω αν έχουν νέα.
 
@Διχασμένη το βρηκα στην Κυψελη, σε εναν χωρο που παω τακτικα και μπορω να ζητησω χαρες. :ναι:
Κι εγω ειδα οτι εξαντληθηκε. Αν δεν το βρεις, με χαρα να ρωτησω κι εγω.
@Νικόλας Δε Κιντ το πρωτο σου nοn fiction και το πρωτο σου fiction ειναι ωραια
 
Top