Πόσα βιβλία στο περίπου έχετε διαβάσει;

Χωρίς κόμικ, έχω διαβάσει 102, απ' ότι βλέπω. Τώρα με κομικ, βάλτε αλλα 100-150, δεν τα έχω υπολογισει και είναι πλέον ακατόρθωτο να το κάνω. :ρ Συμφωνώ, ωστόσο, στο ότι βιβλία είναι κι αυτά, γιατί να μην υπολογίζονται;

ΥΓ: Βλέπω πως σχολίασα και πέρισυ το Μάιο και είχα 77. Μωρέ μπράβο, 25 βιβλία σε 16 μήνες, ατομικό ρεκόρ έσπασα. Πςςςς.... :χαχα:
 
...Eνάμιση βασικά.
Από τότε που πάτησα τα 11 δεν μπορώ να τελειώσω βιβλίο :(
Πάντα κάτι σωματικό με σταματά στις πρώτες δύο σελίδες - μια πεινάω, μια διψάω, μια νυστάζω, μια πεινάω και διψάω και νυστάζω.
Προσπάθησα να διαβάσω φαγωμένος και πιωμένος και καλοκοιμισμένος,
αλλά για κάποιον ανεξήγητο λόγο, αυτές είναι οι στιγμές που δεν έχω θέληση για διάβασμα...
Αν έχετε κάνα μυστικό εσείς πείτε.
 
Ένα θέμα που αναρωτιέμαι ώρες ωρες. Εδώ μέσα υπαρχουν πολλοι που διαβαζουν. (εχω εντοπισει και το μελος που παιρνει βραβειο ). Εχετε υπολογισει στο περιπου ποσα βιβλια εχετε διαβασει;

Παροτι πιστευα παρα πολλα, με εκπληκη όταν τα μετρησα, δεν ξεπερνουσαν τα πενηντα (μιλαμε για λογοτεχνια μονο). Δεν εβαλα μεσα καποιες σειρες βιβλιων ( όπως μυστικοι επτα πχ). Απογοητευτικα παρα πολύ παντως. Τι στο καλο, παντα πιστευα πως διαβαζα πολύ. Εσεις;
Δεν έχω ανοίξει ποτέ βιβλίο να διαβάσω εκτός των σχολικών που ήμουν υποχρεωμένος.. Αλλά κατά τα άλλα δεν άνοιξα ποτέ βιβλίο ?
 
Παιδιά επειδή πολύ με προβλημάτισε το συγκεκριμένο τοπίο με βάλατε να μετρήσω. Κατέληξα ότι χωρίς τα κόμιξ (ελληνικά και αγγλικά) έχω διαβάσει περίπου ογδόντα βιβλία.
Edit: Αφού με κάνατε όλοι σας να ανατρέξω στο goodreads ανακάλυψα ότι είμαι πάνω από 140 και ακόμα προσθέτω..
 
Last edited:
Μέσα στον τελευταίο χρόνο από Σεπτέμβριο 2019 που έγινα Βιβλιοφάγος και εγώ διάβασα 6 βιβλία πολλών σελίδων.

Η Τελευταία Ευχή Sapkowski
To Σπαθί του Πεπρωμένου Sapkowski
Το Αίμα των Ξωτικών Sapkowski
Ενα Τραγούδι για την Αρμπόν Guy Gavriel Key
Παγωμένος Κόσμος AGRiddle
Assassin's Creed η Αναγέννηση Oliver Bowden

Για το κάθε βιβλίο έκανα από 10 μέρες εώς 20 μέρες το πολύ να τα διαβάσω.

Με την κυκλοφορία του Time of Contempt στα ελληνικά θα ξαναδιαβάσω από την αρχή τα τρία βιβλία Sapkowski να τα θυμηθώ.
 
Από τον Σεπτέμβρη 2019 και μετά που με έπιασε πώρωση, έχω διαβάσει 10 λογοτεχνικά βιβλία τουλάχιστον εκ των οποίων τα 2 digital σε PDF.
 
Top