Επόμενη συνανάγνωση τώρα που γυρίζει;

Τώρα που γυρίζει: ας βρούμε το επόμενο βιβλίο που θα συναναγνώσουμε!


  • Total voters
    17
  • Poll closed .
Τι θα λεγατε για κατι πιο κλασικο; πχ Κουτσο, Ο δημαρχος του Καστερμπριτζ η κατι τετοιο;
Εγώ μέσα! Μου αρέσουν και οι δυο επιλογές. Βέβαια έχει κι άλλες.. οκ, έχει άπειρες θα μου πεις. Θα δείξει!
 
Last edited by a moderator:
Και εγώ είχα πει για "Κουτσό" στον Νικόλα.
Αλλά νομίζω έχει γίνει και στο παρελθόν, συνανάγνωση.

Εγώ ανάμεσα στις τόσες προτάσεις, να προτείνω τους "Αιρετικούς" του Παδούρα (;;;)

@Πεταλούδα και εγώ θα ήθελα ένα παιχνίδι. Αλλά τι; Θα είχε ενδιαφέρον να κάνουμε εξ αποστάσεως συνάντηση, δεδομένης της κατάστασης. (Τύπου webex για παράδειγμα). Θα επωφελούνταν μέλη που ζουν σε μικρότερες πόλεις και δεν βρήκαν την ευκαιρία να επισκεφτούν τα μεγάλα αστικά κέντρα (Αθήνα, Θεσσαλονίκη) στις διάφορες συναντήσεις. Και ειδικότερα, εκείνοι που ζουν στο εξωτερικό.
 

Πεταλούδα

Θαλασσογέννητη Ελπίδα των Ηλιόμορφων Ονείρων
Προσωπικό λέσχης
Κι εγώ μέσα για "Κουτσό" (το έχω χρόνια διαβασμένο), άμα έχουμε νέες συμμετοχές μπορούμε να τo κάνουμε ξανά συνανάγνωση. Να κάνουμε ψηφοφορία, να δούμε αν θα καταλήξουμε κάπου ή θα διαμοιραστούν οι ψήφοι από τις προτάσεις μας; Τι να πρωτοδιαλέξει κανείς, μήπως να είναι όσο το δυνατόν λίγες οι επιλογές; @Νικόλας Δε Κιντ τα φώτα σου! :))))

@Αντίβαρο, προσφέρει πολλά η τεχνολογία, αν υπάρξουν ιδέες τις βλέπουμε! Σκεφτόμουν αρχικά αυτό το υποφόρουμ, αν υπάρξει ενδιαφέρον για κάποιο από τα παιχνίδια ή να εμπνευστούμε κάποιο νέο.
 
Για Δήμαρχο Κάστερμπριτζ και Κουτσό είμαι μέσα αλλά όχι αμέσως βρε παιδιά! Ας πάρουμε μια ανάσα!!:πανικός:

@Πεταλούδα το έχουμε ξανακάνει αυτό με την ψηφοφορία.
Ας προτείνει ο καθένας ποιό βιβλίο θέλει και κάνουμε ψηφοφορία με 2 ή 3 επιλογές ο καθένας.
 
Οι προτάσεις μου
-Δήμαρχος Κάστερμπριτζ, Χάρντι
-Αισθηματικη αγωγή, Φλωμπέρ
-Παναγία των Παρισίων, Ουγκώ
-Νίκη, Κόνραντ
-Κουτσό, Κορτάσαρ

Συμφωνώ να πάρουμε μια ανάσα, άλλωστε έχουμε αρκετή καραντίνα μπροστά μας όπως προβλέπεται (δυστυχώς)
 

Πεταλούδα

Θαλασσογέννητη Ελπίδα των Ηλιόμορφων Ονείρων
Προσωπικό λέσχης
Κι εγώ συμφωνώ να πάρουμε μια ανάσα, μιας και ξεκίνησε η κουβέντα ας κάνουμε ωραία σχέδια αυτές τις περίεργες μέρες που περνάμε. Κι όταν έρθει η στιγμή, @Νικόλας Δε Κιντ μας οργανώνεις.

Για την ώρα δεν θα προσθέσω κάποιο νέο βιβλίο, από αυτά που έχουν πέσει ήδη στο τραπέζι μου αρέσουν δύο (αν και θα είμαι γενικότερα ανοιχτή και σε άλλες προτάσεις):

"Κουτσό" - Κορτάσαρ
"Νίκη" - Κόνραντ
 
Προτείνω το εξής:

Να προτείνει ο καθένας δύο βιβλία (πιο κλασικά) και μετά βάζουμε ψηφοφορία με δικαίωμα 3 ψήφων ανά συμμετέχοντα.
Πώς σας φαίνεται η ιδέα μου; :ωραίος:
Προσωπικά θα πρότεινα τα παρακάτω δύο:

- Νίκη - Τζ. Κόνραντ

- Η Παναγία των Παρισίων - Β. Ουγκώ
 

Πεταλούδα

Θαλασσογέννητη Ελπίδα των Ηλιόμορφων Ονείρων
Προσωπικό λέσχης
Οι προτάσεις που έχουν δοθεί μέχρι στιγμής είναι:

- Νίκη - Τζ. Κόνραντ
- Η Παναγία των Παρισίων - Β. Ουγκώ
- Ο δήμαρχος του Κάστερμπριτζ - Τ. Χάρντυ
- Άπαντα πεζά - Μ.Σουλτς
- Οι Αιρετικοί - Λ. Παδούρα

Θα περιμένουμε λίγο ακόμα και το Σάββατο το πρωί θα δημιουργηθεί μια δημοσκόπηση στο παρόν νήμα να ψηφίσουν όσοι θα επιθυμούσαν να πάρουν μέρος στην επόμενη συνανάγνωση, 3 από τα παραπάνω βιβλία, για να δούμε πιο θα πάρει τους πιο πολλούς ψήφους. (@Νικόλας Δε Κιντ καλά τα λέω; :)))) )
 
Top