Νήμα για εφήμερα μηνύματα (που όμως θα μείνουν για πάντα στην καρδιά μας)

Εγώ πάλι ποτέ δεν κατάλαβα το σκορδο κρεμμύδι πως διευκολύνει στον διαχωρισμό του αριστερά από το δεξιά. Ποιο είναι το αριστερά και ποιο το δεξιά (και γιατί);
 
Βασικά το αριστερά είναι το σκόρδο και το δεξιά το κρεμμύδι. Τώρα πως προέκυψε αυτό και πως μπορεί να βοηθήσει ιδέα δεν έχω.
Εμένα πάντως αυτό που με βοηθούσε γιατί και εγώ μπερδευομουν, ήταν να σκέφτομαι το χέρι που γράφω οπότε έβρισκα αμέσως το δεξιά.
 

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
Εγώ πάλι ποτέ δεν κατάλαβα το σκορδο κρεμμύδι πως διευκολύνει στον διαχωρισμό του αριστερά από το δεξιά. Ποιο είναι το αριστερά και ποιο το δεξιά (και γιατί);
Πάντα φανταζόμουν έναν δάσκαλο, σε κάποια παλιότερη Ελλάδα, να δένει στο αριστερό ένα σκόρδο, στο δεξί ένα κρεμμύδι, και να ξεκινά τις δοκιμαστικές μιας παρέλασης: Σκόρδο - Κρεμμύδι!
 
Χαχα. Το έκανα εικόνα.
Πάντως αυτό που μου είχανε πει με βεβαιότητα ήταν ότι το σκόρδο ήταν το δεξιά και το κρεμμύδι το αριστερά και ότι έχει να κάνει με τις συλλαβές: δύο το σκόρδο και το δεξιά, τρείς το κρεμμύδι και το αριστερά. Δεν με έπεισε ποτέ βέβαια... και όχι μόνο γιατί το αριστερά έχει τέσσερις συλλαβές....
 

Αντέρωτας

Ξωτικό του Φωτός
Προσωπικό λέσχης
Εγω παι δεν το εχω ακουσει ποτε ως ταχα μου διευκολυνση για να τα ξεχωριζεις. Αντιθετως το ακουω παντα και μονο ειρωνικα, οταν καποιος μπερδευεται στιγμιαια, οτι και καλα, τα μαθαινει ακομα. Δε νομιζω να χρησιμοποιειθηε ποτε οντως για διδασκαλια
 
Βρε 'σεις παιδιά, τι παρατήρησα; Μπορεί να γίνει δημόσια συνομιλία στο προφίλ κάποιου μέλους; Βέβαια αυτό το είδα μόνο όταν ήμουν οφλαιν, πριν συνδεθώ. Με το που συνδέθηκα, σταμάτησα να το βλέπω. Τι φάση; :χμ:
 
Ναι. Το ότι δεν σε άφηνε να δεις προφίλ μέλους ενώ είσαι συνδεδεμένη είναι ένα από τα γνωστά προβλήματα που υπάρχουν στο νέο λογισμικό του φόρουμ. Θέλει αλλαγή κάποια ρύθμιση από τον Φάρο.
 

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
Παιδιά, δεν είναι κακό να μην βλέπεις το προφίλ ενός μέλους όταν δεν είσαι συνδεμένος. Αν θυμάμαι καλά, έτσι ήταν και με την παλιά μορφή της λέσχης.
 

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
Θα πρέπει να το δω. Αυτήν την στιγμή το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι το google που θεωρεί τον ιστότοπο κακόβουλο και η προσοχή μου είναι εκεί. Μόλις λύσω αυτό θα προχωρήσω και στα άλλα. Καλά κάνετε και τα σημειώνεται εδώ.
 
Και να φανταστείτε δεν εννοούσα καν το προφίλ. ? Εννοούσα κάτι δημόσιες συνομιλίες που μπόρεσα να δω πριν συνδεθώ, τύπου μηνύματα.
 

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
christmas whithout me? γιατί έχω συνεχώς την εντύπωση πως μου είστε γεμάτοι κρυφά μηνύματα; :χμ:

Ρε συ Έλλη, έχει πολλή και επείγουσα δουλειά να γίνει και επειδή είναι νέα η εμφάνιση δεν έχω κάτι έτοιμο σε λαμπιόνια και χιονισμένα γκι. Να δω αν θα προλάβω κάποια στιγμή.

:ένοχος:
 
Παιδιά, δεν είναι κακό να μην βλέπεις το προφίλ ενός μέλους όταν δεν είσαι συνδεμένος. Αν θυμάμαι καλά, έτσι ήταν και με την παλιά μορφή της λέσχης.
Ναι. Το θέμα είναι ότι συμβαίνει το αντίστροφο. Οι επισκέπτες μπορούν ενώ τα μέλη όχι.
 
Ρε συ Έλλη, έχει πολλή και επείγουσα δουλειά να γίνει και επειδή είναι νέα η εμφάνιση δεν έχω κάτι έτοιμο σε λαμπιόνια και χιονισμένα γκι. Να δω αν θα προλάβω κάποια στιγμή.

:ένοχος:
Καλώς, λοιπον.
Εγω αρκούμαι και σε εναν ιπτάμενο τάρανδο να κοβει βολτες στη λεσχη.
:))))
 
christmas whithout me? γιατί έχω συνεχώς την εντύπωση πως μου είστε γεμάτοι κρυφά μηνύματα; :χμ:

Ρε συ Έλλη, έχει πολλή και επείγουσα δουλειά να γίνει και επειδή είναι νέα η εμφάνιση δεν έχω κάτι έτοιμο σε λαμπιόνια και χιονισμένα γκι. Να δω αν θα προλάβω κάποια στιγμή.

:ένοχος:
Διότι είναι γνωστό τοις πάσι πόσο λατρεύεις και προσδοκάς με κατάνυξη τα Χριστούγεννα;
 

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
(μπας κι έχουμε εδώ κανέναν που να δουλεύει στα public? )
 
Top