Μ' αρέσει… Δεν μ' αρέσει…

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
Παιδιά, η εμπειρία μου λέει πως οι γυναίκες κρυώνουν, κατά μέσο όρο, περισσότερο από τους άντρες, αλλά επίσης πως η ομορφιά/εμφάνιση προηγείται από το αν κρυώνουν.

Προσωπικά επικροτώ. Είμαι άνθρωπος του εικαστικού. :))))
 
προέχει το να μην κρυώνω από το να είμαι ωραία.
Πιο σπάνιο και από το να δω τον Άη Βασίλη ή να παγιδεύσω καλλικάτζαρο... Γιατί έτσι περνάω αυτές τις μέρες. Στήνω παγίδες για καλλικατζαράκια και στήνω καραούλι στον Άη Μπιλ
 
Αυτό που λες @Μοκαντάσα αλ Σάφερ δεν είναι καθόλου απίθανο. Φορολοταρία το λένε. Κάθε μήνα με τις συναλλαγές από τις κάρτες σου. Η σύζυγός μου έχει κερδίσει ήδη μία φορά. Ενάμισι χιλιάρικο ζεστό ζεστό, στο καταθέτουν στο λογ/μό σου.
 
Last edited:
Η σύζυγός μου έχει κερδίσει ήδη μία φορά. Ενάμισι χιλιάρικο ζεστό ζεστό, στο καταθέτουν στο λογ/μό σου.
Έλα ρε συ @ΚρίτωνΓ κι όλο έλεγα κερδίζει κανένας σε αυτήν την λοταρια; Να λοιπόν ζωντανό παράδειγμα. 1500 είναι; 1000 νόμιζα.
 
Μα ρε παιδιά, φυσικά και κερδίζεις. Απλά πρέπει πρώτα να ξοδεύεις μια περιουσία σε αγορές με κάρτες - έχεις περισσότερους λαχνούς έτσι. Δεν είναι τυχαίο ότι το κέρδισε η σύζυγός μου αλλά όχι εγώ! @Χρυσόστομος μπορεί να είναι και χιλιάρικο. το αβγάτισα ίσως για να εντυπωσιάσω.
 
προέχει το να μην κρυώνω από το να είμαι ωραία.
It goes without saying :σύμφωνοι:
Το περίεργο είναι πως σε μια από τις (μεγάλες:ρ) εξόδους μας με τον Τσίου, είπα ότι κρυώνω, και βάρεσε τσίτα. Άρχισε να λέει κατι "εμ βέβαια, γυναίκες. Ντύνονται ελαφριά και μετά παραπονιουνται για το κρύο" κι εγώ ήμουν σε φάση, συγγνωμη, σε εμένα απευθύνεσαι; Ντυμένη σαν κιοφτεδακι ήμουν, ούτε τα χέρια μου δεν μπορούσα να κουνήσω καλά καλά. Και συνέχιζε: ότι θα κρυωσω αν κοιτάω τα λουσα κτλ. Εγώ εντωμεταξύ στο 1ο ραντεβού εμφανίστηκα λες και θα πηγαίναμε για 5x5, και ρεβεγιόν πάλι με αρκουδοπαντοφλες θα κάνω. Και μη χειρότερα.
Μου αρέσει το κέικ-βασιλόπιτα, όχι το τσουρεκενιο, και είμαι team κουραμπιέδες.
 

Χρυσένια

Αρχαιολόγος του Φόρουμ
Μου αρεσουν οι χρωματιστες μασκες. Εχω φτασει σε σημειο να τις συνδυαζω με τα ρουχα και το μακιγιαζ.
Ενω ημουν fun της Μπελουτσι , τωρα στα πισω πισω βλεπω την Τζολι και υποκλινομαι.
Αγαπω το λαδοψωμο και τα πλεκτα κασκολ.
Το τραγουδι " σε 5 ωρες ξημερωνει Κυριακη" και το "πού ησουν, φιλε, κι αργησες"
Τους πολεμικους ανταποκριτες και την ταινια "μικρες Κυριες"
Τους πιγκουινους και τα λιονταρια.
Την φωτια στο τζακι και τον αποηχο τον εορτων.
 

Αντέρωτας

Ξωτικό του Φωτός
Προσωπικό λέσχης
Μου αρέσει να βλεπω τους ελληνες δημοσιογραφους να προσπαθουν να προφερουν το ονομα του ηφαιστειου Hunga Tonga–Hunga Haʻapai και της πρωτευουσας Nukuʻalofa

Μου αρέσει που η Kuʻuleialohaʻaʻalamaikalani ξαναγυρισε μετα απο 3 μερες αγνοουμενη.
 
Μου αρέσει που η Kuʻuleialohaʻaʻalamaikalani ξαναγυρισε μετα απο 3 μερες αγνοουμενη.
Εγω δε θα την δεχομουν πισω χωρις πειστικες απαντησεις στο ερωτημα: "πού τριγυρνούσες τοσες μερες, παλιοκατσουλο;"

Σκληρη. :))))
 

Αντέρωτας

Ξωτικό του Φωτός
Προσωπικό λέσχης
Παλι καλα που γυρισε νωρις, γιατι θα εβαζα αφισες σε ολη τη γειτονια με σημειωσεις οπως "ακουει στο ονομα Kuʻuleialohaʻaʻalamaikalani και ανταποκρινεται μονο στα χαβανεζικα"
Θα της το πω οτι την κοροϊδευετε :(
 
Top